poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Uczniowie będą prowadzić firmy. Na lekcjach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2012, 17:53

– Uczniowie będą zakładali wirtualne firmy lub instytuty badawcze – tłumaczy dyrektor. (Politechnika
– Uczniowie będą zakładali wirtualne firmy lub instytuty badawcze – tłumaczy dyrektor. (Politechnika

Firmy będą "na niby”, ale problemy realne: kontrole skarbówki, podatki czy zmienne kursy walut. Wszystko dzięki grze, która powstaje na Politechnice Lubelskiej.

– Gra nie ma jeszcze nazwy, ale ona sama już jest tworzona – mówi dr inż. Paweł Węgierek, dyrektor Lubelskiego Inkubatora Przedsiębiorczości PL. To tu właśnie rusza pilotażowy program "Kreatywnie w przedsiębiorczość”. Będzie prowadzony we współpracy z lubelskim Urzędem Miasta i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Jeżeli się sprawdzi się w Lublinie, będą z niego korzystali uczniowie z całej Polski.

Jako pierwsi grę przetestują licealiści z pięciu lubelskich liceów (nr: I, II, VI, XX i XXIV). – Od przyszłego roku szkolnego w każdej z tych szkół będą wytypowane po dwie klasy, gdzie będą prowadzone zajęcia z podstaw przedsiębiorczości. Uczniowie nauczą się na nich, jak praktycznie poradzić sobie w biznesie – tłumaczy Węgierek.

– Na potrzeby projektu stworzony zostanie specjalny portal edukacyjny, którego najważniejszym modułem będzie strategiczna gra edukacyjna – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

– Gra to serce całego projektu – podkreśla Węgierek. – Uczniowie będą zakładali wirtualne firmy lub instytuty badawcze – tłumaczy dyrektor. – Ale problemy, które gracze napotkają, będą realne: zmiana kursu walut, podatki, kontrola Urzędu Skarbowego czy inspekcji pracy.
Im trudniejsze zadanie, tym więcej wirtualnych pieniędzy do zdobycia. I lepsza ocena z przedmiotu.

Nauczyciele mają nad wszystkim czuwać i… utrudniać. – Będą pełnić rolę moderatorów zdarzeń losowych występujących w grze – zapowiada Czajkowska-Deneka.

W Lublinie gra będzie dostępna na stronie Urzędu Miasta.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!