czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Uczniowie, przerwijcie zmowę milczenia

  Edytuj ten wpis

Flagi z kirami wywieszone przy wejściach do szkół, apele. W taki sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej żałoby jaką ogłoszono po tragicznej śmierci Ani, uczennicy Gimnazjum nr 2 w Gdańsku.


Przestańcie się solidaryzować z czymś złym! Jeśli dzieje się coś złego, mówcie o tym! Nie milczcie! – tymi słowami apelował wczoraj Stanisław Rodak, dyrektor Gimnazjum nr 5 w Lublinie. – Przerwijcie tę dziwną zmowę milczenia, która panuje w klasach. Po to, żeby nie zginęła kolejna wasza koleżanka.
Takie słowa padały wczoraj prawie w każdej szkole. Ale czy zrobiły na młodych wrażenie? – To nic nie daje. Po takich tragediach ludzie zamyślają się na chwilę i później już o tym zapominają – mówi Paulina Grymuza, uczennica klasy II b w Gimnazjum nr 5. – Marsze milczenia, apele nie wpływają na zmianę zachowania agresywnych uczniów. Oni to wszystko olewają – dodaje jej koleżanka, Małgorzata Turek. – My nie możemy nic zrobić – twierdzi uczennica tej samej klasy, Paulina Włoch.
Bezczynnie nie chcą jednak siedzieć kuratorzy. W czwartek spotkali się na dwudniowym zebraniu roboczym w Lublinie. Ale przerwali prace. W piątek miał dołączyć do nich Ryszard Szubański, dyrektor departamentu nadzoru oświatowego w Ministerstwie Edukacji, który jednak pozostał w Gdańsku. – Prace dokończymy w poniedziałek. W ministerstwie edukacji odbędzie się nadzwyczajne spotkanie kuratorów oświaty – mówi Lech Sprawka, lubelski kurator oświaty. – Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w szkole.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!