sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Uczniowie ze SP nr 21 w Lublinie wzięli udział w próbie bicia rekordu (zdjęcia)

Autor: aa

Chętnych nie brakowało, liczył się czas. w piątek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie wzięli udział w próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Do akcji Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zgłosiło się w sumie ponad tysiąc instytucji z całej Polski.

– Będę trzymać kciuki bo jeśli ten rekord uda się pobić to będzie to wasz sukces – mówił Jerzy Piskor, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie, tuż przed przystąpieniem do próby biciu rekordu przez uczniów.

W szkole przy ul. Zuchów do akcji przystąpiło 200 uczniów z klas II-VI. Uczniowie znają zasady udzielania pierwszej pomocy. Regularnie też ćwiczą, zarówno na lekcjach jak też podczas zajęć świetlicowych.

– Dla dzieci nie jest to nowością – przyznała pracująca w świetlicy Sylwia Bychawska, koordynator wczorajszej akcji w Szkole Podstawowej nr 21 w Lublinie. – Za pierwszym razem mają pewne obawy, że nie będą potrafiły tego zrobić. Później już nie. Chętnie się uczą.

– Wychodzimy z założenia, że nie trzeba czekać aż dzieci będą starsze, w gimnazjum i zasad pierwszej pomocy uczymy już pierwszaki – wskazywał dyrektor SP nr 21 w Lublinie.

Akcja Fundacji WOŚP to doskonała okazja aby przećwiczyć wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. – Moim zdaniem ciężej jest robić wdechy – stwierdził Jakub z klasy 2a, jeden z biorących udział w akcji. – Ręce trzeba mieć wyprostowane. Nie można ich zgiąć bo to tak jakby się robiło ćwiczenia a nie pomagało.

– Denerwowałam się trochę. Ręce mnie bolą od uciskania – dodała Dominika z klasy 3g, która wczoraj jako jedna z pierwszych ćwiczyła na fantomie.

Akcja w całej Polsce rozpoczęła się o godz. 12. Trwała pół godziny. To czy udało się pobić rekord z 2013 roku kiedy wzięło w niej udział 83 111 osób okaże się w przyszłym tygodniu, pod podliczeniu raportów ze wszystkich miejsc. Wstępne dane wskazują, że ten rekord zostanie pobity. W tegorocznej akcji swój udział zadeklarowało bowiem 88 444 osób.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 dni temu o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!