Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 sierpnia 2016 r.
8:57

Uderzył w taksówkę i odjechał. Potem radca prawny wypchnął policjantów z mieszkania

0 15 A A

Znany radca prawny z Lublina nie może doczekać się procesu. Ryszard K. ma odpowiadać za prowadzenie samochodu po pijanemu i obrażenie policjantów. Sąd zwrócił jednak jego sprawę do prokuratury.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia dotyczący 56-latka trafił do Sądu Rejonowego w Lublinie w czerwcu. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy rozpocznie się proces prawnika.

– Sąd zwrócił nam akt oskarżenia. Zastrzeżenia sądu dotyczyły opinii toksykologicznej – tłumaczy Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Zaskarżyliśmy właśnie decyzję w tej sprawie i czekamy na rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Lublinie.

Ryszard K. został zatrzymany niemal dokładnie rok temu. 56-latek jechał wówczas swoim volkswagenem golfem. Wieczorem, na skrzyżowaniu ulic Czeremchowej i Baśniowej w Lublinie uderzył w taksówkę i odjechał. Taksówkarz pojechał za uciekinierem. Z jego relacji wynika, że kierowca golfa zatrzymał się kilkaset metrów dalej, niedaleko swojego domu. Między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań i krótkiej przepychanki.

Wreszcie kierowca golfa wsiadł do swojego auta, wjechał do garażu i poszedł do domu. Wtedy taksówkarz wezwał policję. Z jego relacji wynika, że od sprawcy kolizji czuć było woń alkoholu. Z akt sprawy wynika, że „wskazujący stan 56-latka potwierdził również postronny świadek, który obserwował starcie z taksówkarzem”.

Drzwi do mieszkania Ryszarda K. otworzyła policjantom jego żona. Kobieta oświadczyła, że mąż śpi. Zaprzeczyła też, by po powrocie do domu pił alkohol.

Mundurowi postanowili obudzić prawnika. Już pierwszy test na trzeźwość wskazywał, że mężczyzna jest pijany. Policjanci poprosili więc 56-latka by zszedł z nimi do radiowozu na kolejne badanie. Z ich relacji wynika, że mężczyzna wpadł wówczas w furię. Wypychał mundurowych z mieszkania i uderzał ich drzwiami wejściowymi. Groził im i wyzywał. W końcu udało mu się wypchnąć policjantów z mieszkania, ale na krótko.

Mundurowi wezwali posiłki i raz jeszcze weszli do mieszkania prawnika. Tym razem Ryszard K. został skuty w kajdanki i przewieziony do aresztu. Tam, parę godzin po awanturze wydmuchał 1,3 promila. Z celi wyszedł dzień później. Usłyszał dwa zarzuty – prowadzenia samochodu po pijanemu oraz stosowania przemocy wobec policjantów.

Niezależnie od postępowania karnego, Ryszardowi K. grożą konsekwencje zawodowe. Korporacyjny samorząd wszczął wobec prawnika postępowanie dyscyplinarne.

– Jest ono zawieszone do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sądu – zastrzega Ewa Urbanowicz-Jakubiak, rzecznik prasowy Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Jeśli prawnik zostanie prawomocnie skazany, grozi mu dożywotnie pożegnanie z zawodem.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 18:38
Policja miała szczęście,bo ten"znany"radca prawny posiada broń!!!!Ciekawe ,czy straci pozwolenie?
Avatar
bart / 30 sierpnia 2016 o 12:36
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nawet we własnym domu nie można być bezpiecznym. Siepacze w mundurach wywloką cię z łóżka i wywiozą na dołek. Wystarczy jakiś pseudoświadek, który zezna, że gdzieś tam coś widział. Gdzie nakaz sądowy? Gdzie prawa obywatela ?
"Drzwi do mieszkania Ryszarda K. otworzyła policjantom jego żona. Kobieta oświadczyła, że mąż śpi. Zaprzeczyła też, by po powrocie do domu pił alkohol. Mundurowi postanowili obudzić prawnika. Już pierwszy test na trzeźwość wskazywał, że mężczyzna jest pijany." .... żona sama wsypała męża, he he.
"Drzwi do mieszkania Ryszarda K. otworzyła policjantom jego żona. Kobieta oświadczyła, że mąż śpi. Zaprzeczyła też, by po powrocie do domu pił alkohol. Mundurowi postanowili obudzić prawnika. Już pierwszy test na trzeźwość wskazywał, że mężczyzna jest pijany." .... żona sama wsypała męża, he he. rozwiń
Avatar
gość / 30 sierpnia 2016 o 11:54
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nawet we własnym domu nie można być bezpiecznym. Siepacze w mundurach wywloką cię z łóżka i wywiozą na dołek. Wystarczy jakiś pseudoświadek, który zezna, że gdzieś tam coś widział. Gdzie nakaz sądowy? Gdzie prawa obywatela ?
Aby korzystać z ochrony prawa trzeba je wcześniej przestrzegać. Trzeba bylo gada utylizować.Policja widać miała jaja - brawo.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 11:32
Nawet we własnym domu nie można być bezpiecznym. Siepacze w mundurach wywloką cię z łóżka i wywiozą na dołek. Wystarczy jakiś pseudoświadek, który zezna, że gdzieś tam coś widział. Gdzie nakaz sądowy? Gdzie prawa obywatela ?
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 11:26
rychy z prlu???
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 11:22
zgnilizna prawnicza stanie w obronie tego zgniłka,kiedy wreszcie będzie bat na te zgniłki?
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 10:51
Zrobią wszystko żeby go nie ukarać.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 10:15
sądy obecne bronią takich ludzi - i tyle, bez reform tak będzie gdyby to był zwykły człowiek i ukradł kanapkę już by siedział w areszcie
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 10:04
..ciekawe pytanie - czy ów radca prawny jest również zawieszony w czynnościach służbowych do czasu wydania prawomocnego wyroku sądu?????? - vide postepowanie dyscyplinarne.......jak to jest z tym naszym wymiarem tfu sprawiedliwości.....
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 09:39
Jakiż to ,,znany radca prawny,, ? Chyba tylko piszącemu to.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 18:38
Policja miała szczęście,bo ten"znany"radca prawny posiada broń!!!!Ciekawe ,czy straci pozwolenie?
Avatar
bart / 30 sierpnia 2016 o 12:36
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nawet we własnym domu nie można być bezpiecznym. Siepacze w mundurach wywloką cię z łóżka i wywiozą na dołek. Wystarczy jakiś pseudoświadek, który zezna, że gdzieś tam coś widział. Gdzie nakaz sądowy? Gdzie prawa obywatela ?
"Drzwi do mieszkania Ryszarda K. otworzyła policjantom jego żona. Kobieta oświadczyła, że mąż śpi. Zaprzeczyła też, by po powrocie do domu pił alkohol. Mundurowi postanowili obudzić prawnika. Już pierwszy test na trzeźwość wskazywał, że mężczyzna jest pijany." .... żona sama wsypała męża, he he.
"Drzwi do mieszkania Ryszarda K. otworzyła policjantom jego żona. Kobieta oświadczyła, że mąż śpi. Zaprzeczyła też, by po powrocie do domu pił alkohol. Mundurowi postanowili obudzić prawnika. Już pierwszy test na trzeźwość wskazywał, że mężczyzna jest pijany." .... żona sama wsypała męża, he he. rozwiń
Avatar
gość / 30 sierpnia 2016 o 11:54
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nawet we własnym domu nie można być bezpiecznym. Siepacze w mundurach wywloką cię z łóżka i wywiozą na dołek. Wystarczy jakiś pseudoświadek, który zezna, że gdzieś tam coś widział. Gdzie nakaz sądowy? Gdzie prawa obywatela ?
Aby korzystać z ochrony prawa trzeba je wcześniej przestrzegać. Trzeba bylo gada utylizować.Policja widać miała jaja - brawo.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 11:32
Nawet we własnym domu nie można być bezpiecznym. Siepacze w mundurach wywloką cię z łóżka i wywiozą na dołek. Wystarczy jakiś pseudoświadek, który zezna, że gdzieś tam coś widział. Gdzie nakaz sądowy? Gdzie prawa obywatela ?
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 11:26
rychy z prlu???
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 11:22
zgnilizna prawnicza stanie w obronie tego zgniłka,kiedy wreszcie będzie bat na te zgniłki?
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 10:51
Zrobią wszystko żeby go nie ukarać.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 10:15
sądy obecne bronią takich ludzi - i tyle, bez reform tak będzie gdyby to był zwykły człowiek i ukradł kanapkę już by siedział w areszcie
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 10:04
..ciekawe pytanie - czy ów radca prawny jest również zawieszony w czynnościach służbowych do czasu wydania prawomocnego wyroku sądu?????? - vide postepowanie dyscyplinarne.......jak to jest z tym naszym wymiarem tfu sprawiedliwości.....
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 09:39
Jakiż to ,,znany radca prawny,, ? Chyba tylko piszącemu to.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 33 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!