wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Uderzyli w Palikota

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 sierpnia 2007, 18:57
Autor: Rafał Panas

Sześciu działaczy lubelskiej PO złożyło do partyjnego sądu koleżeńskiego wniosek o wyrzucenie z partii Janusz Palikota posła i lidera Platformy na Lubelszczyźnie.

Pod wnioskiem podpisali się radni: Marzena Świnarska, Magdalena Gąsior-Marek, Jarosław Pakuła, Piotr Więckowski oraz szefowie partyjnych kół: Mirosław Bernecki i Artur Lipiński. Treść wniosku jest poufna, ale na wtorkowej konferencji prasowej Gąsior wyliczyła jak Palikot szkodzi PO, m. in. ignoruje struktury partyjne, nie realizuje programu wyborczego, atakuje i szkaluje w mediach członków partii, nie orientuje się w sytuacji Lubelszczyzny, ośmiesza PO występując na konferencji ze sztucznym penisem czy nosząc koszulkę z napisem "Jestem gejem” i "Jestem z SLD”. To były jedyne konkrety, Gąsior oraz pozostali uczestnicy konferencji (Świnarska i Lipiński) nie chcieli odpowiadać na pytania dziennikarzy.
- To gołosłowne i bałamutne zarzuty. Ludzie blisko związani z Dariuszem Piątkiem, próbują odwrócić uwagę od jego rozróby. Jestem spokojny o decyzję sądu partyjnego w mojej sprawie. To przykre, ale za kilka dni czy tygodni będziemy żyli innymi sprawami, przede wszystkim odsunięciem PiS od władzy - Janusz Palikot podkreśla, że pod wnioskiem podpisało się tylko sześć osób z 1200 członków
lubelskiej PO.
W czwartek zarząd regionu partii (przy jednym głosie sprzeciwu) zdecydował, że wiceprzewodniczący lubelskiej Platformy Dariusz Piątek musi stanąć przed partyjnym sądem. Kara ma być sroga - wyrzucenie z PO. Wśród powodów jest konflikt z sekretarzem miasta Krzysztofem Łątką (PO) oraz afera ze stypendiami dla dwóch synów Piątka i bratanka Więckowskiego startujących w KM Cross. Mieli dostać z miejskiej kasy po 1800 zł. Według prezydenta Włodzimierza Wysockiego należy im się 700-800 zł. Rozpętała się burza, obaj radni krytykowali Wysockiego, chcieli wyrzucić go z partii. Bronił go natomiast prezydent Adam Wasilewski (PO).
Palikot spodziewa się po wtorkowej rozmowie z władzami partii, że Piątek, Więckowski i Gąsior będą usunięci z partii. - Powinni odejść z klubu radnych miejskich PO - dodaje. Z pozostałymi autorami wniosku ma jeszcze rozmawiać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!