piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Ugoda to za mało

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 listopada 2005, 20:40

Kłopoty Tomasza Nowosada, bliskiego współpracownika prezydenta Lublina, jeszcze się nie skończyły. Prokuratura nie zgodziła się z umorzeniem jego procesu przez sąd. I zaskarżyła tę decyzję do Sądu Okręgowego w Lublinie.

– Pobłażliwość dla tego typu agresywnych zachowań jest czytelnym sygnałem, że każdy może działać w podobny sposób. A na to nie można się zgodzić – napisała w odwołaniu.
Przypomnijmy. Nowosad jesienią 2002 roku miał spięcie ze swoim sąsiadem Dariuszem S. Prezydenckiego urzędnika obszczekał na ulicy pies sąsiada. Nowosad dwukrotnie strzelił w Dariusza S. z broni gazowej. Twierdził potem, że zrobił to w samoobronie. Prokuratura sporządziła w tej sprawie akt oskarżenia. Proces długo nie mógł ruszyć. Do sądu nie przychodził albo Nowosad, albo jego obrońca. Gdy wreszcie razem stawili się na rozprawę, okazało się, że chcą z poszkodowanym zawrzeć ugodę. Rozmowy zakończyły się tym, że urzędnik zobowiązał się zapłacić sąsiadowi 5,5 tysięcy złotych zadośćuczynienia.
Sąd Rejonowy w Lublinie nie prowadził dalej procesu. Sprawę Nowosada umorzył ze względu na znikomy stopień społecznego niebezpieczeństwa. Postępowanie urzędnika uznał za naganne. – Choć sąsiad go sprowokował, to jednak ten fakt nie uzasadniał tak drastycznej reakcji – argumentował sąd. Jednakże wziął pod uwagę, że urzędnik już pogodził się z sąsiadem i wyrównał mu krzywdy.
Prokuratura uważa inaczej: Nowosad naraził zdrowie i życie człowieka na niebezpieczeństwo. – Umorzenie sprawy jest więc niezrozumiałe dla człowieka i prawnika – stwierdza prokuratura w odwołaniu. Wkrótce akta sprawy znajdą się w Sądzie Okręgowym.
Tomasz Nowosad jest pełnomocnikiem prezydenta Lublina ds. ochrony informacji niejawnych. Dba o to, czy prawidłowo są chronione urzędowe tajemnice.
(er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!