poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Ukradł głośnik w sklepie. Złodzieja szuka policja

Dodano: 21 sierpnia 2016, 12:36

(fot. Policja)
(fot. Policja)

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży w markecie przy ul. Zana w Lublinie. Mężczyzna, którego zdjęcia publikuje policja, usunął zabezpieczenia i ukradł głośnik o wartości 700 złotych.

Do kradzieży doszło 10 sierpnia bieżącego roku w markecie przy. ul. Zana w Lublinie. Mężczyzna po usunięciu zabezpieczeń ukradł głośnik o wartości 700 zł. Towar był częścią ekspozycji sprzętu RTV.

– Ochrona sklepu nie zauważyła kradzieży i sprawca spokojne przeszedł przez linię kas – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Lublinie zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Policja prosi o kontakt osoby, które na publikowanych zdjęciach rozpoznają mężczyznę.

– Publikowane nagrania cieszą się dużym zainteresowaniem i społecznym odzewem – dodaje podkom. Fijołek. – Dzięki Państwa pomocy policjanci zatrzymali wielu takich złodziei. Często też sprawcy sami przychodzą do komisariatu prosząc o jak najszybsze usunięcie ich wizerunku, ponieważ jest im wstyd lub boją się społecznego napiętnowania.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę policjanci proszą o kontakt. Można dzwonić pod nr tel. 81 535-48-00. Informację można przekazać anonimowo.

(fot. Policja)
(fot. Policja)
PolicjoTropGroźneSieci
KradnęDlaSławy
Realista
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

PolicjoTropGroźneSieci
PolicjoTropGroźneSieci (25 sierpnia 2016 o 02:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co do użytkownika negatywnie nastawionego do Ukraińców. Wiedz, że każdy człowiek jest inny, i nie powinniśmy uogólniać. O ile uczciwi Ukraińcy mnie nie martwią. To już bardzo boję się, że zaczęli przenosić swoje struktury mafijne czy podsieci paserów na teren RP. Wiecie, takie tajne sieci skupiające złodziei i paserów razem. --- Ogólnie ja nazywam to "Paser Net" i powinno to być zagrożone na więcej jak 10 lat. Czy liczba 1.5 Mln gości stanowi o możliwości istnienia "Ukraina Paser Association"? To kiedyś mi powie w Panoramie olśniewająca jak zwykle Pani Renata Laszczka-Rusek.
Rozwiń
KradnęDlaSławy
KradnęDlaSławy (25 sierpnia 2016 o 02:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ostatnia plaga kradzieży jest koicydencją przynajmniej trzech składników: A) Zwiększony ruch turystyczno-tranzytowy przez Region B) Bardzo wysokie (jak na Polskę) nasycenie CCTV w Lublinie i Lubelskiem C) Młodzi ludzie już wiedzą, że to jedna z metod zdobycia "Sławy" Jesteśmy takim polskim Texasem, musimy być ciągle przygotowani. Ewentualnie lubimy czytać te "złodziejskie followupy". To co przechodzi w Gdańsku czy Warszawie niezauważone, u nas od razu trafia do naszych mediów.
Rozwiń
Realista
Realista (23 sierpnia 2016 o 19:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Posluchaj, Antropologu... To juz kiedys było - ocenianie człowieka wedlug budowy czaszki - i źle mi się kojarzy... Co sugerujesz? Że Ukraińcy to podludzie? A może przemawiają przez Ciebie nasze polskie kompleksy: Skoro Niemcy uważają się za kogoś lepszego od Polaków, Ty chcesz się wywyższyc kosztem Ukraińców? Zmiana cech antropologicznych nie bierze sie znikąd, lecz w wielkim stopniu jest wynikiem ciągłych inwazji, najazdów takich jak np. mongoło-tatarski. Nie zaprzeczysz chyba, że każdy najeźdźca "zostawiał" na podbitym terenie swoje nasienie, bo dokonywał gwałtów na miejscowych kobietach. A teraz pomyśl, ile "kodów genetycznych" zostawili najeźdźcy na terenie Polski, skoro przeżyła trzy rozbiory? Nie lepszy los spotkał także Ukrainę (jej wschodnią część, ówczesną Ruś Kijowską), która przyjęla na klatę całą tataro-mongolską nawałnicę i dzieki temu te hordy nie podbiły Europy, bo były już poważnie osłabione. To dzięki tym dzielnym wschodnim Słowianom, potomków których teraz rozliczasz z antropologii, Europa dalej mogła rozwijac się i kwitnąć, a Ruś Kijowska w swoim rozwoju zostala  cofnięta o stulecia. Dlatego, proszę, nie podważaj ukraińskiej słowiańskości, bo Polska, tak samo jak Ukraina, miała na głowie najeźdźców tatarskich, tureckich, germańskich, szwedzkich i innych. A więc nie antropologia jest wyznacznikiem słowiańskosci, lecz słowiańska mentalność, tozsamość, która bierze się nie z kształtu czaszki, lecz z kultury, religii, zwyczajów, obrządków etc. A mentalność i tozsamość Polaków i Ukraińców jest praktycznie identyczna, taka sama. Liczę, że przeczytasz ze zrozumieniem; bez fobii, uprzedzeń i kompleksów. Pozdrawiam.
Rozwiń
?
? (22 sierpnia 2016 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Realistka napisał:
Z tym przebiciem przez Ukraińców polskiej przestępczości to oczywiście zażartowałeś, no nie?;) Swój zarzut powinieneś statystycznie uzasadnić. Wygląda na to, że łamanie przepisów jest wspólną cechą nas, Słowian, nie wydaje mi się jeednak, by Ukrainiec przyjeżdzał tu do nas specjalnie po to, by kraść. Raczej by się mu to nie opłaciło, na dodatek u siebie miałby w tym względzie większe szanse powodzenia. A jesli przyjechał do pracy, podobną kradzieżą zbyt wiele by ryzykował. A najważniejsze, że oni naprawdę są różni, podobnie jak my. Znam wiele fantastycznych osób mieszkających na Ukrainie i muszę ich bronić. Zareagowałam, bo ludzie produkują niekiedy opinie bardzo krzywdzące. Wracając do gwałtu na tzw. Moście Kultury: czy to oby nie byli Rumuni? Pośpieszne wskazania na Ukraińców - czyż nie zostały zdementowane?
Liczba popełnianych przestępstw w stosunku do liczby Polaków zamieszkujących w RP )37 mlm) kontra liczba przestępstw popełnianych przez Ukraińców przebywających w Polsce (1 -1,5mln) - po przeliczeniu okaże się, że to żaden żart. Ukraińców znam aż zbyt dobrze żeby mieć jakieś złudzenia co do nich, a naiwność wykazywana w stosunku do nich mnie śmieszy. Mam z tymi ludźmi do czynienia każdego dnia. Potężny przemyt i jawne okradanie polskiego skarbu państwa to chleb codzienny naprawdę dużej Ukraińców. Co do pracy ich w RP to z tym jest różnie. Bardzo często pracują na czarno. To dzięki nim m.inn nie rosną płace. Co do samej ich mentalności można by książkę napisać - zamiast tego przytoczę to co mówili polscy staruszkowie, którzy żyli przez wiele wiele lat po sąsiedzku z tymi ludźmi, a często łączyły ich nawet więzy rodzinne otóż mówili oni to: "pamiętaj nigdy ale to nigdy nie wierz Ukraińcowi". Jesteś naiwna lub zbyt słabo ich znasz żeby sugerwoać iż to ludzie tacy sami jak my. Co do ich "słowiańskości" to też bym był nieco ostrożniejszy - za dużo tam typów antropologicznych wykazujących mniej czy więcej cech mongoloidalnych czyli azjatyckich. Nie jest trudno odróżnić Ukraińca od Polaka po fizys. Co do kierowania się rozsądkiem to po Ukraińcach też zbyt wiele bym się nie spodziewał. Otóż sami mówili iż ci z nich mieszkający w obwodach lwowskim i wołyńskim podczas "rewolucji" na majdanie jeździli tam "stać na majdanie" - jako ci pragnący demokracji. Jak sami wspominają dostawali za to 200 hrywien. Taki to był "demokratyczny" i społeczny przewrót. Oczywiście w naszych mediach o tym nikt nie wspominał bo to burzyłoby bajkowy obraz. Ironia tej sytuacji polega na tym iż za Janukowicza hrywna była warta ok 60 groszy teraz ok 16. Za Janukowicza łatwo było na Ukrainie choćby o pracę dorywczą - teraz jak jest ? ...wiadomo. Stąd tłumy walące do Polski żeby hroszej zarabiać u znienawidzonych Lachów (niedomiennie zwanych kolonizatorami i okupantami). Ceny na Ukrainie po tym przewrocie to kwestia podwyżek czasem kilkusetprocentowych. Zachciało się motłochowi reowlucji za te 200 hrywien i sobie zrobił dobrze. Takie są smutne fakty. Niestety ale masz blade pojęcie o Ukrainie i Ukraińcach.
Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2016 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie Zandberg?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!