Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 kwietnia 2014 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Ukraińcy nie chcą koncertu ukraińskiego chóru w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (toma)
23 12 A A

Nie ustają krytyczne głosy wokół zaplanowanego na piątek w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie koncertu ukraińskiego chóru, którego członkowie występują na scenie w kostiumach stylizowanych na mundury czerwonoarmistów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek do naszej redakcji dotarło oświadczenie Towarzystwa Ukraińskiego. - Mieliśmy nadzieję, że planowany występ zespołu zostanie odwołany, gdy jednak tak się nie stało, czujemy się zmuszeni do wyrażenia naszego stanowiska w tej kwestii - czytamy w piśmie. Autorzy listu przekonują, że w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie występ wydaje się być niestosowny i wzywają do bojkotu koncertu. - Gdy u granic państwa ukraińskiego stoją wojska rosyjskie, które uważają się za bezpośrednich kontynuatorów Armii Czerwonej, oburzenie wywołuje koncert, na którym wystąpią artyści w kostiumach stylizowanych na mundury Armii Czerwonej i wykonujący pieśni sławiące Związek Radziecki i Armię Czerwoną - czytamy. Wcześniej przeciwko koncertowi protestowały m. in. środowiska kombatanckie i prawicowe. Przed piątkowym występem zaplanowano także pikietę przed Centrum Kongresowym UP.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
widz / 4 kwietnia 2014 o 06:41

Zapraszam na legalną pikietę , dzisiaj 4 kwietnia przed koncertem chóru przy wejściu do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Akademicka 15 , początek 17.30

Dla takich jak ty potrzebny jest .... lekarz .... i to nie pierwszego kontaktu ...

Avatar
Zyga / 4 kwietnia 2014 o 06:30

Ukraińcy nie chcą koncertu - a kim oni są, że mają decydować czy narzucać swoją wolę w Polsce? Póki co są MNIEJSZOŚCIĄ NARODOWĄ. Czy ten kraj już do reszty zdurniał??? Artyści przyjeżdżają, mają kostiumy stylizowane na mundury z epoki i wielkie HALO. A przepraszam - jak w serialach "4 pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie" aktorzy przebierali się w kostiumy hitlerowców czy czerwonoarmieńców to co? Też Ukraińcy zakażą oglądania tych serialów? no LUDZIE, nie dajmy się zwariować. Już wystarczająco dużo pieniędzy POLSKICH podatników zostało zmarnowanych na szpitale, leczenie protestujących na Majdanku. Pod konsulatem Ukrainy na 3-Maja 24h/dobę stoi policyjny radiowóz i pilnuje ... ja się pytam CZEGO? Z moich pieniędzy - pieniędzy polskiego podatnika finansuje się zapewnienie bezpieczeństwa kilku osobom z MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ, tymczasem państwowa policja mogła by się zająć bezpieczeństwem SWOICH OBYWATELI. Ale nie, lepiej leźć do tyłka nacjonalistom, którzy jakby mieli zasoby i przywódców z jajami, prowadzili by taką samą politykę jak PUTIN ... POLACY - NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ GARSTCE OSZOŁOMÓW, KTÓRZY WYEMIGROWALI I CHCĄ NARZUCAĆ SWOJĄ WOLĘ WIĘKSZOŚCI. 

leczenie protestujących na Majdanku " - przejeżdżałem tamtędy wczoraj - jakoś nikt nie protestował. Chyba na Majdanie !

leczenie protestujących na Majdanku " - przejeżdżałem tamtędy wczoraj - jakoś nikt nie protestował. Chyba na Majdanie !

rozwiń
Avatar
Zyga / 4 kwietnia 2014 o 06:29

Ukraińcy nie chcą koncertu - a kim oni są, że mają decydować czy narzucać swoją wolę w Polsce? Póki co są MNIEJSZOŚCIĄ NARODOWĄ. Czy ten kraj już do reszty zdurniał??? Artyści przyjeżdżają, mają kostiumy stylizowane na mundury z epoki i wielkie HALO. A przepraszam - jak w serialach "4 pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie" aktorzy przebierali się w kostiumy hitlerowców czy czerwonoarmieńców to co? Też Ukraińcy zakażą oglądania tych serialów? no LUDZIE, nie dajmy się zwariować. Już wystarczająco dużo pieniędzy POLSKICH podatników zostało zmarnowanych na szpitale, leczenie protestujących na Majdanku. Pod konsulatem Ukrainy na 3-Maja 24h/dobę stoi policyjny radiowóz i pilnuje ... ja się pytam CZEGO? Z moich pieniędzy - pieniędzy polskiego podatnika finansuje się zapewnienie bezpieczeństwa kilku osobom z MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ, tymczasem państwowa policja mogła by się zająć bezpieczeństwem SWOICH OBYWATELI. Ale nie, lepiej leźć do tyłka nacjonalistom, którzy jakby mieli zasoby i przywódców z jajami, prowadzili by taką samą politykę jak PUTIN ... POLACY - NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ GARSTCE OSZOŁOMÓW, KTÓRZY WYEMIGROWALI I CHCĄ NARZUCAĆ SWOJĄ WOLĘ WIĘKSZOŚCI. 

leczenie protestujących na Majdanku " - przejeżdżałem tamtędy wczoraj - jakoś nikt nie protestował. Chyba na Majdanie !

leczenie protestujących na Majdanku " - przejeżdżałem tamtędy wczoraj - jakoś nikt nie protestował. Chyba na Majdanie !

rozwiń
Avatar
grzegorz szwed / 4 kwietnia 2014 o 04:06

Zapraszam na legalną pikietę , dzisiaj 4 kwietnia przed koncertem chóru przy wejściu do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Akademicka 15 , początek 17.30

Avatar
S Y L W E S T E R / 3 kwietnia 2014 o 23:41

      To  "polskie"  media  głupieją  i  otumaniają  Naród ! .  Ukraiński  chór  na  koncertach  wystę  puje  w  mundurach  sowieckich  a  w  Polsce  nastąpił  sprzeciw  .   Polacy  nie  życzą  sobie  wy stępów  zespołów  w  sowieckich  mundurach ! .  A  jaką  decyzje  podejmują  Ukraińcy  to  juź  Nas  Polaków  to  nie  interesuje .  Eto  wsio ! .

      To  "polskie"  media  głupieją  i  otumaniają  Naród ! .  Ukraiński  chór  na  koncertach  wystę  puje  w  mundurach  sowieckich  a  w  Polsce  nastąpił  sprzeciw  .   Polacy  nie  życzą  sobie  wy stępów  zespołów  w  sowieckich  mundurach ! .  A  jaką  decyzje  podejmują  Ukraińcy  to  juź  Nas  Polaków&n... rozwiń

Avatar
dziadek / 3 kwietnia 2014 o 21:28

Przepraszam - czy jesteśmy wszyscy w szpitalu przy ul. Abramowickiej ?

Ukraińcy nie chcą koncertu ukraińskiego chóru ?
Avatar
rusek / 3 kwietnia 2014 o 20:54

nie lubie ruskich

PIEROGÓW

Debile, chór śpiewa a nie walczy i zabija.Co internet robi wieśniakom z mózgów

Avatar
Marco Polo / 3 kwietnia 2014 o 20:14

Mają rację i jako mniejszość narodowa mają prawo wyrażać swoje opinie o tym co dzieje się w naszym kraju. Ja urodzony Polak uważam, że kultura powinna być poza wszelkimi podziałami, ale gdy rosyjska armia po aneksji Krymu i u wrót Ukrainy, to nie pora aby śpiewać skądinąd piękne radzieckie i rosyjskie piosenki występując w radzieckich mundurach, skądinąd również ładnych.

Hymn Rosji jest jednym z najładniejszych na świecie, jako muzyk i meloman lubię go słuchać ale nie w tej sytuacji.

ty jesteś Polak? jesteś ukraiński patafian a nie Polak. nie lubię ruskich a tym bardziej zdziczałych ukraińskich banderowców a takie kretyny jak ty powinni mieszkać tam gdzie ich miejsce czyli w tworze zwanym ukraina.

ty jesteś Polak? jesteś ukraiński patafian a nie Polak. nie lubię ruskich a tym bardziej zdziczałych ukraińskich banderowców a takie kretyny jak ty powinni mieszkać tam gdzie ich miejsce czyli w tworze zwanym ukraina.

rozwiń
Avatar
Marco Polo / 3 kwietnia 2014 o 20:10

Ukraińcy nie chcą koncertu - a kim oni są, że mają decydować czy narzucać swoją wolę w Polsce? Póki co są MNIEJSZOŚCIĄ NARODOWĄ. Czy ten kraj już do reszty zdurniał??? Artyści przyjeżdżają, mają kostiumy stylizowane na mundury z epoki i wielkie HALO. A przepraszam - jak w serialach "4 pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie" aktorzy przebierali się w kostiumy hitlerowców czy czerwonoarmieńców to co? Też Ukraińcy zakażą oglądania tych serialów? no LUDZIE, nie dajmy się zwariować. Już wystarczająco dużo pieniędzy POLSKICH podatników zostało zmarnowanych na szpitale, leczenie protestujących na Majdanku. Pod konsulatem Ukrainy na 3-Maja 24h/dobę stoi policyjny radiowóz i pilnuje ... ja się pytam CZEGO? Z moich pieniędzy - pieniędzy polskiego podatnika finansuje się zapewnienie bezpieczeństwa kilku osobom z MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ, tymczasem państwowa policja mogła by się zająć bezpieczeństwem SWOICH OBYWATELI. Ale nie, lepiej leźć do tyłka nacjonalistom, którzy jakby mieli zasoby i przywódców z jajami, prowadzili by taką samą politykę jak PUTIN ... POLACY - NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ GARSTCE OSZOŁOMÓW, KTÓRZY WYEMIGROWALI I CHCĄ NARZUCAĆ SWOJĄ WOLĘ WIĘKSZOŚCI. 

Popieram Cie w 100%.  Nie bedą nam ukraińskie smiecie narzucać swojej woli! Ale jak wszyscy wiedza ukraińcy to niewdzięczny naród. Mamy demokrację a w demokracji rządzi większość więc ukraińskie śmiecie nie mogą mieć nic do powiedzenia.

Popieram Cie w 100%.  Nie bedą nam ukraińskie smiecie narzucać swojej woli! Ale jak wszyscy wiedza ukraińcy to niewdzięczny naród. Mamy demokrację a w demokracji rządzi większość więc ukraińskie śmiecie nie mogą mieć nic do powiedzenia.

rozwiń
Avatar
karol / 3 kwietnia 2014 o 20:04

Mają rację i jako mniejszość narodowa mają prawo wyrażać swoje opinie o tym co dzieje się w naszym kraju. Ja urodzony Polak uważam, że kultura powinna być poza wszelkimi podziałami, ale gdy rosyjska armia po aneksji Krymu i u wrót Ukrainy, to nie pora aby śpiewać skądinąd piękne radzieckie i rosyjskie piosenki występując w radzieckich mundurach, skądinąd również ładnych.

Hymn Rosji jest jednym z najładniejszych na świecie, jako muzyk i meloman lubię go słuchać ale nie w tej sytuacji.

Avatar
widz / 4 kwietnia 2014 o 06:41

Zapraszam na legalną pikietę , dzisiaj 4 kwietnia przed koncertem chóru przy wejściu do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Akademicka 15 , początek 17.30

Dla takich jak ty potrzebny jest .... lekarz .... i to nie pierwszego kontaktu ...

Avatar
Zyga / 4 kwietnia 2014 o 06:30

Ukraińcy nie chcą koncertu - a kim oni są, że mają decydować czy narzucać swoją wolę w Polsce? Póki co są MNIEJSZOŚCIĄ NARODOWĄ. Czy ten kraj już do reszty zdurniał??? Artyści przyjeżdżają, mają kostiumy stylizowane na mundury z epoki i wielkie HALO. A przepraszam - jak w serialach "4 pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie" aktorzy przebierali się w kostiumy hitlerowców czy czerwonoarmieńców to co? Też Ukraińcy zakażą oglądania tych serialów? no LUDZIE, nie dajmy się zwariować. Już wystarczająco dużo pieniędzy POLSKICH podatników zostało zmarnowanych na szpitale, leczenie protestujących na Majdanku. Pod konsulatem Ukrainy na 3-Maja 24h/dobę stoi policyjny radiowóz i pilnuje ... ja się pytam CZEGO? Z moich pieniędzy - pieniędzy polskiego podatnika finansuje się zapewnienie bezpieczeństwa kilku osobom z MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ, tymczasem państwowa policja mogła by się zająć bezpieczeństwem SWOICH OBYWATELI. Ale nie, lepiej leźć do tyłka nacjonalistom, którzy jakby mieli zasoby i przywódców z jajami, prowadzili by taką samą politykę jak PUTIN ... POLACY - NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ GARSTCE OSZOŁOMÓW, KTÓRZY WYEMIGROWALI I CHCĄ NARZUCAĆ SWOJĄ WOLĘ WIĘKSZOŚCI. 

leczenie protestujących na Majdanku " - przejeżdżałem tamtędy wczoraj - jakoś nikt nie protestował. Chyba na Majdanie !

leczenie protestujących na Majdanku " - przejeżdżałem tamtędy wczoraj - jakoś nikt nie protestował. Chyba na Majdanie !

rozwiń
Avatar
Zyga / 4 kwietnia 2014 o 06:29

Ukraińcy nie chcą koncertu - a kim oni są, że mają decydować czy narzucać swoją wolę w Polsce? Póki co są MNIEJSZOŚCIĄ NARODOWĄ. Czy ten kraj już do reszty zdurniał??? Artyści przyjeżdżają, mają kostiumy stylizowane na mundury z epoki i wielkie HALO. A przepraszam - jak w serialach "4 pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie" aktorzy przebierali się w kostiumy hitlerowców czy czerwonoarmieńców to co? Też Ukraińcy zakażą oglądania tych serialów? no LUDZIE, nie dajmy się zwariować. Już wystarczająco dużo pieniędzy POLSKICH podatników zostało zmarnowanych na szpitale, leczenie protestujących na Majdanku. Pod konsulatem Ukrainy na 3-Maja 24h/dobę stoi policyjny radiowóz i pilnuje ... ja się pytam CZEGO? Z moich pieniędzy - pieniędzy polskiego podatnika finansuje się zapewnienie bezpieczeństwa kilku osobom z MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ, tymczasem państwowa policja mogła by się zająć bezpieczeństwem SWOICH OBYWATELI. Ale nie, lepiej leźć do tyłka nacjonalistom, którzy jakby mieli zasoby i przywódców z jajami, prowadzili by taką samą politykę jak PUTIN ... POLACY - NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ GARSTCE OSZOŁOMÓW, KTÓRZY WYEMIGROWALI I CHCĄ NARZUCAĆ SWOJĄ WOLĘ WIĘKSZOŚCI. 

leczenie protestujących na Majdanku " - przejeżdżałem tamtędy wczoraj - jakoś nikt nie protestował. Chyba na Majdanie !

leczenie protestujących na Majdanku " - przejeżdżałem tamtędy wczoraj - jakoś nikt nie protestował. Chyba na Majdanie !

rozwiń
Avatar
grzegorz szwed / 4 kwietnia 2014 o 04:06

Zapraszam na legalną pikietę , dzisiaj 4 kwietnia przed koncertem chóru przy wejściu do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Akademicka 15 , początek 17.30

Avatar
S Y L W E S T E R / 3 kwietnia 2014 o 23:41

      To  "polskie"  media  głupieją  i  otumaniają  Naród ! .  Ukraiński  chór  na  koncertach  wystę  puje  w  mundurach  sowieckich  a  w  Polsce  nastąpił  sprzeciw  .   Polacy  nie  życzą  sobie  wy stępów  zespołów  w  sowieckich  mundurach ! .  A  jaką  decyzje  podejmują  Ukraińcy  to  juź  Nas  Polaków  to  nie  interesuje .  Eto  wsio ! .

      To  "polskie"  media  głupieją  i  otumaniają  Naród ! .  Ukraiński  chór  na  koncertach  wystę  puje  w  mundurach  sowieckich  a  w  Polsce  nastąpił  sprzeciw  .   Polacy  nie  życzą  sobie  wy stępów  zespołów  w  sowieckich  mundurach ! .  A  jaką  decyzje  podejmują  Ukraińcy  to  juź  Nas  Polaków&n... rozwiń

Avatar
dziadek / 3 kwietnia 2014 o 21:28

Przepraszam - czy jesteśmy wszyscy w szpitalu przy ul. Abramowickiej ?

Ukraińcy nie chcą koncertu ukraińskiego chóru ?
Avatar
rusek / 3 kwietnia 2014 o 20:54

nie lubie ruskich

PIEROGÓW

Debile, chór śpiewa a nie walczy i zabija.Co internet robi wieśniakom z mózgów

Avatar
Marco Polo / 3 kwietnia 2014 o 20:14

Mają rację i jako mniejszość narodowa mają prawo wyrażać swoje opinie o tym co dzieje się w naszym kraju. Ja urodzony Polak uważam, że kultura powinna być poza wszelkimi podziałami, ale gdy rosyjska armia po aneksji Krymu i u wrót Ukrainy, to nie pora aby śpiewać skądinąd piękne radzieckie i rosyjskie piosenki występując w radzieckich mundurach, skądinąd również ładnych.

Hymn Rosji jest jednym z najładniejszych na świecie, jako muzyk i meloman lubię go słuchać ale nie w tej sytuacji.

ty jesteś Polak? jesteś ukraiński patafian a nie Polak. nie lubię ruskich a tym bardziej zdziczałych ukraińskich banderowców a takie kretyny jak ty powinni mieszkać tam gdzie ich miejsce czyli w tworze zwanym ukraina.

ty jesteś Polak? jesteś ukraiński patafian a nie Polak. nie lubię ruskich a tym bardziej zdziczałych ukraińskich banderowców a takie kretyny jak ty powinni mieszkać tam gdzie ich miejsce czyli w tworze zwanym ukraina.

rozwiń
Avatar
Marco Polo / 3 kwietnia 2014 o 20:10

Ukraińcy nie chcą koncertu - a kim oni są, że mają decydować czy narzucać swoją wolę w Polsce? Póki co są MNIEJSZOŚCIĄ NARODOWĄ. Czy ten kraj już do reszty zdurniał??? Artyści przyjeżdżają, mają kostiumy stylizowane na mundury z epoki i wielkie HALO. A przepraszam - jak w serialach "4 pancerni i pies" czy "Stawka większa niż życie" aktorzy przebierali się w kostiumy hitlerowców czy czerwonoarmieńców to co? Też Ukraińcy zakażą oglądania tych serialów? no LUDZIE, nie dajmy się zwariować. Już wystarczająco dużo pieniędzy POLSKICH podatników zostało zmarnowanych na szpitale, leczenie protestujących na Majdanku. Pod konsulatem Ukrainy na 3-Maja 24h/dobę stoi policyjny radiowóz i pilnuje ... ja się pytam CZEGO? Z moich pieniędzy - pieniędzy polskiego podatnika finansuje się zapewnienie bezpieczeństwa kilku osobom z MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ, tymczasem państwowa policja mogła by się zająć bezpieczeństwem SWOICH OBYWATELI. Ale nie, lepiej leźć do tyłka nacjonalistom, którzy jakby mieli zasoby i przywódców z jajami, prowadzili by taką samą politykę jak PUTIN ... POLACY - NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ GARSTCE OSZOŁOMÓW, KTÓRZY WYEMIGROWALI I CHCĄ NARZUCAĆ SWOJĄ WOLĘ WIĘKSZOŚCI. 

Popieram Cie w 100%.  Nie bedą nam ukraińskie smiecie narzucać swojej woli! Ale jak wszyscy wiedza ukraińcy to niewdzięczny naród. Mamy demokrację a w demokracji rządzi większość więc ukraińskie śmiecie nie mogą mieć nic do powiedzenia.

Popieram Cie w 100%.  Nie bedą nam ukraińskie smiecie narzucać swojej woli! Ale jak wszyscy wiedza ukraińcy to niewdzięczny naród. Mamy demokrację a w demokracji rządzi większość więc ukraińskie śmiecie nie mogą mieć nic do powiedzenia.

rozwiń
Avatar
karol / 3 kwietnia 2014 o 20:04

Mają rację i jako mniejszość narodowa mają prawo wyrażać swoje opinie o tym co dzieje się w naszym kraju. Ja urodzony Polak uważam, że kultura powinna być poza wszelkimi podziałami, ale gdy rosyjska armia po aneksji Krymu i u wrót Ukrainy, to nie pora aby śpiewać skądinąd piękne radzieckie i rosyjskie piosenki występując w radzieckich mundurach, skądinąd również ładnych.

Hymn Rosji jest jednym z najładniejszych na świecie, jako muzyk i meloman lubię go słuchać ale nie w tej sytuacji.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 4 9

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 73 21

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 10

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!