poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Ukraiński nacjonalista doradcą u marszałka? Kresowiacy interweniują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2014, 09:15
Autor: (toma)

Ukraiński rewolucjonista i nacjonalista został doradcą marszałka województwa lubelskiego - pisze portal konserwatyzm.pl. Ta informacja wywołała protesty przedstawicieli środowisk kresowych.

- Prof. Petro Sawczuk nie jest ekspertem zatrudnionym przez nasz urząd - odpowiada biuro prasowe marszałka.

Prof. Petro Sawczuka z Politechniki w Łucku jest członkiem Komisji ds. Rozwoju Szlaku Wodnego E-40 na odcinku Dniepr-Wisła. Naukowiec jest znany ze skrajnie nacjonalistycznych poglądów, a także publicznie deklarowanego rewizjonizmu, w tym żądania "przywrócenia do macierzy zachodniej Ukrainy”, czyli Chełma, Hrubieszowa i Krasnegostawu.

Zdaniem portalu, lubelskie środowiska kresowe zapowiadają protest i żądają od marszałka Sławomira Sosnowskiego usunięcia prof. Sawczuka z grona ekspertów zajmujących się projektem. - Nasi ojcowie ginęli za polskość tych ziem w walce z banderowcami, a teraz z samorządowych pieniędzy opłaca się ich następców - mówi na łamach portalu Andrzej Szadura, jeden z animatorów ruchu kresowego w Lublinie.

- Prof. Petro Sawczuk nie jest ekspertem zatrudnionym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i w żaden sposób nie jest finansowany z budżetu naszego województwa - odpowiada Katarzyna Olchowska z biura prasowego urzędu. Jak tłumaczy, ukraiński naukowiec został zgłoszony do udziału w projekcie przez Wołyńskie Stowarzyszenie Uczonych i Innowatorów, którego jest członkiem.

- Województwo lubelskie nie weryfikuje i nie odpowiada za osobiste poglądy przedstawicieli organizacji. W ramach projektu, którego nasz region jest partnerem, nie miał miejsca żaden incydent o charakterze niestosownym i antypolskim - zapewnia Olchowska.
  Edytuj ten wpis
Andrzej
Edi
.
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej
Andrzej (1 sierpnia 2014 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ten Sawczuk to typowy nazista, nim winny zając się służby i postaw3ić mu zarzuty z art. 256 kodeksu karnego, tak jak to czynią pały z Chełma za flage z symbolem Falangi

a jego kontrahentami z tej strony Buga winna zając się ABW, a różnej maści tryzubich ***-uków we władzach samorządów różnego szczebla jest ci dostatek nawet jeden w samorządzie województwa

Rozwiń
Edi
Edi (1 sierpnia 2014 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zachęcan Fundację Wolności o zainteresowanie się sprawą,  zatrudniania,  i to za jakie pieniadze, osób z Ukrainy, w szczególości Pań,  w Urzędzie Miasta Lublin. Nie jest odpowiedzią satysfakconującą, że są to pieniądze też z projektów. Są to tak duże kwoty, że przyprawiaja o zawrót głowy i czas aby nazwać to zachowanie, jako dyskryminacja pracowników z Polski. Za tą samą pracę, radykalnie inne zarobki na korzyść osób  z Ukrainy.

Rozwiń
.
. (1 sierpnia 2014 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zachęcam do reakcji:

BIURO PRASOWE:

Beata Górka - Rzecznik prasowy

tel. 81 44 16 823, 603 756 221

rzecznikprasowy@lubelskie.pl

Monika Płońska - ds. polityki informacyjnej
tel. 81 44 16 623
e-mail: monika.plonska@lubelskie.pl

Katarzyna Olchowska - ds. polityki informacyjnej
tel. 81 44 16 623, 609 505 730
e-mail: katarzyna.olchowska@lubelskie.pl

Rozwiń
Ignaś
Ignaś (1 sierpnia 2014 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pani urzędniczka mówi w imieniu województwa lubelskiego! Państwo to ja!.

Rozwiń
pohaniec
pohaniec (1 sierpnia 2014 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oto i cała Polska. Nikt nie weryfikuje, nikogo to obchodzi. I skrajny nacjonalista ukraińska w majestacie prawa bedzie hołubiony przez marszalka wojewodztwa. Będą się poklepywać i zapewniac wzajemnie jak bardzo nienawidzą Putina. Jestem ciekaw, czy jeżeli w przyszlości dojdzie do otwartych żądań ukrainskich rewizji granic (a raczej pewne że do tego dojdzie, bo każdy głupi widzi jacy ludzie tam doszli do władzy), czy ktoś po polskiej stronie odważy się powiedzieć NIE. No może Korwin Mikke. To co się dzieje to jakaś paranoja.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!