Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2015 r.
14:48

Ul. Armii Krajowej: Chcą usunięcia lasu słupów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

O przebudowę oświetlenia wzdłuż ul. Armii Krajowej wystąpiło do miasta Forum Rozwoju Lublina. Jego działacze chcą, by Ratusz zlikwidował tu las słupów, który już od ośmiu lat oszpeca dzielnicę Czuby.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Betonowe słupy postawiono podczas budowy trakcji trolejbusowej biegnącej przez ul. Roztocze, Orkana, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino i ul. Wileńską. To właśnie do nich mocowana jest sieć trakcyjna. Na słupach mogłyby się znajdować również oprawy oświetleniowe, ale nie przewidywał tego projekt przygotowany na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Ratusz nie zażądał poprawek w projekcie, który ostatecznie trafił do realizacji. To dlatego nowe słupy stawiano tuż obok istniejących latarni, czego efektem jest betonowo-stalowy las, który stoi tu już od 2007 r.

Żeby ten las zlikwidować, trzeba by przenieść oprawy oświetleniowe na słupy trakcyjne. To możliwe, ale konieczne byłoby poprowadzenie nowej instalacji zasilającej lampy i podkopanie się pod każdy ze słupów. O to, żeby takie prace jednak wykonać i poprawić widok wystąpiło oficjalnie do prezydenta miasta stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina. Jego działacze chcą, żeby miasto przerzedziło las słupów na fragmencie ul. Armii Krajowej. Tym, który teraz jest w przebudowie.

– Istniejące oświetlenie na tym odcinku stanowią stare, ok. 30-letnie nieocynkowane słupy stalowe, mocno podatne na korozję – czytamy w piśmie do prezydenta, w którym Forum Rozwoju Lublina prosi o wpisanie takiej inwestycji do budżetu Lublina.

Jeszcze dwa lata temu miasto zapowiadało, że takie prace byłyby możliwe wyłącznie przy okazji przebudowy lub modernizacji ulicy. Tymczasem projekt, według którego modernizowana jest teraz ul. Armii Krajowej... nie przewiduje przenoszenia lamp na betonowe słupy. Zmiany zaszły wyłącznie na przebudowanym niedawno skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Orkana. Na szybką likwidację lasu słupów nie zanosi się na ul. Bohaterów Monte Cassino, która dopiero ma być przebudowywana.

Problemy ze światłem

W swoim piśmie Forum Rozwoju Lublina wskazało też kilka innych miejsc, gdzie trzeba się zająć oświetleniem. Wśród nich jest tonący w ciemnościach chodnik wzdłuż ul. Filaretów po stronie os. Mickiewicza, czy też Droga Męczenników Majdanka, gdzie brakuje lamp od strony chodnika, podobnie jak na al. Piłsudskiego, czy Głębokiej. Forum wnioskuje też o wymianę szeregu latarń, które są osłabione po tym, jak uderzyły w nie samochody.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 14:49
Zostawić trolejbusy, to symbol Lublina! A słupy można zlikwidować jak napisano w artykule oprawy lamp połączyć ze słupami trakcyjnymi!
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 20:01
należałoby zrobić to na koszt głupich urzędników wydających swe głupie zgody na taki syf
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 19:09
Spier*olić robote(zacznając od projektu aż po wykonanie) w naszym Lublinie i kraju,bardzo proste na zasadzie mówisz i masz.Ale naprawić to co sie spie*doliło,a tu już pojawia sie problem bo najpierw nie można przez pięć lat nic ruszyć bo był to projekt częściowo realizowany z funduszy Unijnych,a teraz też nie bo nie ma na to kasy.I w ten sposób jak by sie człowiek nie odkręcił,to wychodzi d*pa z tyłu.
Avatar
Aldona / 27 lipca 2015 o 17:29

Kto jest za likwidacją szpecącej trakcji trolejbusowej i zamianę na ekologiczne autobusy zasilane gazem oraz elektryczne ale na akumulatory ręka w górę.

Ja jestem za, ale niech autobusy elektryczne będą z prawdziwego zddarzenia i niech mają zasięg pozwalajacy na przejeżdżenie jednej zmiany na normalnej linii. Ale to nei w tubtinie, bo tu będą kolejne ursusy które nie są w stanie wykonać 2 kółek na prawdziwej linii z realnym obciążeniem. Autobusy elektryczne tak, ale za jakieś 10-15 lat, bo dziś to tylko zabawaki dla dzieci z PO.

Ja jestem za, ale niech autobusy elektryczne będą z prawdziwego zddarzenia i niech mają zasięg pozwalajacy na przejeżdżenie jednej zmiany na normalnej linii. Ale to nei w tubtinie, bo tu będą kolejne ursusy które nie są w stanie wykonać 2 kółek na prawdziwej linii z realnym obciążeniem. Autobusy elektryczne tak, ale za jakieś 10-15 lat, bo dziś to tylko zabawaki dla dzieci z PO.

rozwiń
Avatar
Bolek / 27 lipca 2015 o 17:11
Kto jest za likwidacją szpecącej trakcji trolejbusowej i zamianę na ekologiczne autobusy zasilane gazem oraz elektryczne ale na akumulatory ręka w górę.
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:53
..... i uwaga dla spacerujących : przy wydeptanej, prowizorycznej ścieżce ( bo chodnika nie ma tam od lat, a każdy tu chodzi...) mniej/więcej na przeciwko Biedronki, w okolicach mostu pozostała głęboka dziura po wykopaniu miejsca pod słup, który to finalnie stoi kilka metrów dalej (..co za perfekcyjne wyliczenia wykopów ?? !!) Każde dziecko czy dorosły jeśli nie zauważy tej dziury, już porośniętej trawą, to może naprawdę sobie wyrządzić niemałą krzywdę ....
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:51
Zdjęcie przedstawia ulicę Orkana...a mowa o Armii Krajowej. Marne dziennikarzyny miasta swojego nie znają.
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:51
To jest ulica Władzia Orkana
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:44
To jest "chore miasto" i jego Gospodarz !!! Las słupów dla jednej linii trolejbusowej i setki km trakcji dla nieistniejących linii.....Może za kilkanaście lat ktoś wpadnie na pomysł budowy sieci tramwajowej i torowisk ???? I też bez problemu dostanie przyzwolenie......
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:32
To się obudzili... było już dawno wiadomo że to pozostanie, w końcu po co miastu taki wydatek...
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 14:49
Zostawić trolejbusy, to symbol Lublina! A słupy można zlikwidować jak napisano w artykule oprawy lamp połączyć ze słupami trakcyjnymi!
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 20:01
należałoby zrobić to na koszt głupich urzędników wydających swe głupie zgody na taki syf
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 19:09
Spier*olić robote(zacznając od projektu aż po wykonanie) w naszym Lublinie i kraju,bardzo proste na zasadzie mówisz i masz.Ale naprawić to co sie spie*doliło,a tu już pojawia sie problem bo najpierw nie można przez pięć lat nic ruszyć bo był to projekt częściowo realizowany z funduszy Unijnych,a teraz też nie bo nie ma na to kasy.I w ten sposób jak by sie człowiek nie odkręcił,to wychodzi d*pa z tyłu.
Avatar
Aldona / 27 lipca 2015 o 17:29

Kto jest za likwidacją szpecącej trakcji trolejbusowej i zamianę na ekologiczne autobusy zasilane gazem oraz elektryczne ale na akumulatory ręka w górę.

Ja jestem za, ale niech autobusy elektryczne będą z prawdziwego zddarzenia i niech mają zasięg pozwalajacy na przejeżdżenie jednej zmiany na normalnej linii. Ale to nei w tubtinie, bo tu będą kolejne ursusy które nie są w stanie wykonać 2 kółek na prawdziwej linii z realnym obciążeniem. Autobusy elektryczne tak, ale za jakieś 10-15 lat, bo dziś to tylko zabawaki dla dzieci z PO.

Ja jestem za, ale niech autobusy elektryczne będą z prawdziwego zddarzenia i niech mają zasięg pozwalajacy na przejeżdżenie jednej zmiany na normalnej linii. Ale to nei w tubtinie, bo tu będą kolejne ursusy które nie są w stanie wykonać 2 kółek na prawdziwej linii z realnym obciążeniem. Autobusy elektryczne tak, ale za jakieś 10-15 lat, bo dziś to tylko zabawaki dla dzieci z PO.

rozwiń
Avatar
Bolek / 27 lipca 2015 o 17:11
Kto jest za likwidacją szpecącej trakcji trolejbusowej i zamianę na ekologiczne autobusy zasilane gazem oraz elektryczne ale na akumulatory ręka w górę.
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:53
..... i uwaga dla spacerujących : przy wydeptanej, prowizorycznej ścieżce ( bo chodnika nie ma tam od lat, a każdy tu chodzi...) mniej/więcej na przeciwko Biedronki, w okolicach mostu pozostała głęboka dziura po wykopaniu miejsca pod słup, który to finalnie stoi kilka metrów dalej (..co za perfekcyjne wyliczenia wykopów ?? !!) Każde dziecko czy dorosły jeśli nie zauważy tej dziury, już porośniętej trawą, to może naprawdę sobie wyrządzić niemałą krzywdę ....
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:51
Zdjęcie przedstawia ulicę Orkana...a mowa o Armii Krajowej. Marne dziennikarzyny miasta swojego nie znają.
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:51
To jest ulica Władzia Orkana
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:44
To jest "chore miasto" i jego Gospodarz !!! Las słupów dla jednej linii trolejbusowej i setki km trakcji dla nieistniejących linii.....Może za kilkanaście lat ktoś wpadnie na pomysł budowy sieci tramwajowej i torowisk ???? I też bez problemu dostanie przyzwolenie......
Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 15:32
To się obudzili... było już dawno wiadomo że to pozostanie, w końcu po co miastu taki wydatek...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 231 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!