Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2015 r.
10:45
Edytuj ten wpis

Ul. Filaretów: Kolejna usterka na wyremontowanej drodze

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Kolejna usterkę muszą poprawiać drogowcy na niedawno odnowionej jezdni. Tym razem chodzi o wiadukt w ul. Filaretów. Lada dzień mają się zacząć poprawki na ul. Armii Krajowej, gdzie trzeba dokopać się do przejścia podziemnego. Takich usterek trafia się więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sporych rozmiarów kałuża tworzy się na wiadukcie, którym jedna z jezdni ul. Filaretów biegnie w kierunku ul. Jana Pawła II. Podczas niedawnych opadów deszczu woda stała tu tworząc rozlewisko zajmujące szerokość jednego pasa ruchu. W takiej sytuacji kierowcy nie chcąc ochlapać przechodniów muszą albo zmieniać pas, albo gwałtownie zwalniać. A wszystko to dzieje się na wiadukcie, który został przebudowany półtora roku temu.

- Winny jest kanał, który jest niedrożny i nie zbiera wody. W środę ma zostać sprawdzony przez wykonawcę prac - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ale patrząc na jezdnię można dojść do wniosku, że to nie jest jedyny problem. Wczoraj woda z resztek kałuży zbierała się nie przy odpływie, ale obok niego. I nawet po udrożnieniu kanału musiałaby do niego płynąć... pod górę.

- Jeżeli okaże się, że po opadach znów będzie stała woda na jezdni i powodem tego będzie inna usterka, to wykonawca też będzie zobowiązany do jej usunięcia w ramach gwarancji - zapowiada Kieliszek.

Drogowcy muszą się też zabrać za naprawę tego, co nie do końca wyszło im na ul. Armii Krajowej. Chodzi o opisywane już przez nas przejście podziemne, z którego stropu na głowy przechodniów kapie woda. Po to, by piesi nie brodzili w kałuży rozłożono im tu tymczasową drewnianą konstrukcję. Problem jednak tkwi w niewłaściwej izolacji betonowych elementów, przez które przedostaje się woda. A to na dłuższą metę mogłoby zagrażać i jezdni i samemu przejściu podziemnemu.

Także te poprawki mają być wykonane w ramach gwarancji. - Powinno to nastąpić do końca kwietnia - deklaruje Kieliszek. Robotnicy będą musieli w tym miejscu dokopać się do betonowej konstrukcji i na nowo zaizolować ją od wilgoci. Ratusz zapewnia, że nie będzie to wymagało rozbiórki jezdni, ale całkowicie zdarta ma być część chodnika i ścieżki rowerowej po stronie ul. Jutrzenki.

Tu też poprawki

Dopiero co zbudowaną lub przebudowaną drogę trzeba było poprawiać także w innych miejscach. • Na skrzyżowaniu ul. Choiny z ul. Wojtasa i Zelwerowicza szwankowała nowa sygnalizacja świetlna. Skutkowało to wieloma stłuczkami powodowanymi przez kierowców, którzy nie zwracając uwagi na znaki nie wiedzieli, że zmieniło się tu pierwszeństwo. • Przy Zelwerowicza konieczna była naprawa pofałdowanych chodników. • Przy Filaretów osuwała się skarpa naprzeciw osiedla Piastowskiego. Na skrzyżowaniu Diamentowej z Zemborzycką poprawek wymagała nowa nawierzchnia jezdni.
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dymin / 9 kwietnia 2015 o 07:43

Co takiego? Niemożliwe! Przecież PRD Lubartów i LPRD Lublin to symbol jakości i trwałości... ;)

Akurat to robiło KPRD.... ale w sumie to jedno i to samo ;-)

Avatar
JA / 8 kwietnia 2015 o 15:17

Podstawową zasadą budowlańców jest to że kratki ściekowe "zawsze" są w najwyższym punkcie i woda stoi obok nich . Także dajcie sobie Panowie redaktorzy z tym spokój . :)

Avatar
opel / 8 kwietnia 2015 o 15:11

Co takiego? Niemożliwe! Przecież PRD Lubartów i LPRD Lublin to symbol jakości i trwałości... ;)

Avatar
iyo / 8 kwietnia 2015 o 15:09

usterka nie jest nowa, ale była od początku a problem w tym że odbiory odbywają się w dni bezdeszczowe

Avatar
dymin / 8 kwietnia 2015 o 14:05

To są efekty uczciwie wygrywanych przetargów :) tyle w temacie


To są efekty uczciwie wygrywanych przetargów :) tyle w temacie

Dokładnie. Przeszkadzało, że była "zmowa cenowa" 10 lat temu, ale nawierzchnie do tej pory wyglądają jak położone rok temu. A te wykonywane dwa lata temu za "uczciwe pieniądze" czyli 40% kosztorysu, są w gorszym stanie niż te budowane 30 lat temu.

Dokładnie. Przeszkadzało, że była "zmowa cenowa" 10 lat temu, ale nawierzchnie do tej pory wyglądają jak położone rok temu. A te wykonywane dwa lata temu za "uczciwe pieniądze" czyli 40% kosztorysu, są w gorszym stanie niż te budowane 30 lat temu.

rozwiń
Avatar
jaś / 8 kwietnia 2015 o 12:46

"Przy Zelwerowicza konieczna była naprawa pofałdowanych chodników" no nic dziwnego i nie tylko tam będzie tego więcej jeśli firmy odśnieżające zimą chodniki nie będą wjeżdżały na nie swoimi samochodami. Z tego co się orientuję to podbudowa pod chodnik z kostki jest inaczej wykonana niż pod planowaną drogę po której mają jeździć pojazdy. Tu bym szukał przyczyny.

Avatar
Jagodziorz / 8 kwietnia 2015 o 11:37

Od kiedy pamiętam (20 lat) w przejsciu dla pieszych pod Armii Krajowej zawsze zbierała sie woda po opadach... ciekła nie tylko po scianach ale i zboczami po obu stronach przejścia ja k i napływała z ciągów pieszych !!! Juz kilka lat temu zabierałem na ten temat głos...nic i nikt tego nie słuch a juz pan Kieliszek napewno !!!

Trzeba zrobić kratki (0,5m) na wlotach do przejścia, które zbierały by napływową wodę...... a góra...to juz problem wykonawcy, który zamiast izolacjii bitumicznej zastosował....piaskowo - żwirową.....Taniej moze wyszło tylko teraz trzeba rozbierac warstwę asfaltową na całej szerokości ul. Armii Krajowej !!!!

PS. Gratuluję wykonawcy Panie Kieliszek .......Pozdrawiam

Od kiedy pamiętam (20 lat) w przejsciu dla pieszych pod Armii Krajowej zawsze zbierała sie woda po opadach... ciekła nie tylko po scianach ale i zboczami po obu stronach przejścia ja k i napływała z ciągów pieszych !!! Juz kilka lat temu zabierałem na ten temat głos...nic i nikt tego nie słuch a juz pan Kieliszek napewno !!!

Trzeba zrobić kratki (0,5m) na wlotach do przejścia, które zbierały by napływową wodę...... a góra...to juz problem wykonawcy, który zamiast izolacjii bitumicznej zastosował....piasko... rozwiń

Avatar
gebels / 8 kwietnia 2015 o 11:23

To są efekty uczciwie wygrywanych przetargów :) tyle w temacie

Avatar
Darek / 8 kwietnia 2015 o 11:20

kilka miesięcy po przebudowie/budowie, pofałdowane, zapadające i "rozjeżdżające" się chodniki są w przypadku każdej nowej inwestycji. Trzeba się przejść po mieście i to zinwentaryzować, bo unia więcej pieniędzy nie da.

Avatar
Kierowca z objazdu blokady / 8 kwietnia 2015 o 11:13

Panie Kieliszek, nie pieprz pan głupot. Jak kanał może być niedrożny, jak go w tym miejscu nie ma ?? Po prostu jezdnia jest źle wykonana, o czym mówi każdy kto ma jakieś pojęcie o budownictwie. A bajki to pan opowiadaj swoim dzieciom...

Avatar
dymin / 9 kwietnia 2015 o 07:43

Co takiego? Niemożliwe! Przecież PRD Lubartów i LPRD Lublin to symbol jakości i trwałości... ;)

Akurat to robiło KPRD.... ale w sumie to jedno i to samo ;-)

Avatar
JA / 8 kwietnia 2015 o 15:17

Podstawową zasadą budowlańców jest to że kratki ściekowe "zawsze" są w najwyższym punkcie i woda stoi obok nich . Także dajcie sobie Panowie redaktorzy z tym spokój . :)

Avatar
opel / 8 kwietnia 2015 o 15:11

Co takiego? Niemożliwe! Przecież PRD Lubartów i LPRD Lublin to symbol jakości i trwałości... ;)

Avatar
iyo / 8 kwietnia 2015 o 15:09

usterka nie jest nowa, ale była od początku a problem w tym że odbiory odbywają się w dni bezdeszczowe

Avatar
dymin / 8 kwietnia 2015 o 14:05

To są efekty uczciwie wygrywanych przetargów :) tyle w temacie


To są efekty uczciwie wygrywanych przetargów :) tyle w temacie

Dokładnie. Przeszkadzało, że była "zmowa cenowa" 10 lat temu, ale nawierzchnie do tej pory wyglądają jak położone rok temu. A te wykonywane dwa lata temu za "uczciwe pieniądze" czyli 40% kosztorysu, są w gorszym stanie niż te budowane 30 lat temu.

Dokładnie. Przeszkadzało, że była "zmowa cenowa" 10 lat temu, ale nawierzchnie do tej pory wyglądają jak położone rok temu. A te wykonywane dwa lata temu za "uczciwe pieniądze" czyli 40% kosztorysu, są w gorszym stanie niż te budowane 30 lat temu.

rozwiń
Avatar
jaś / 8 kwietnia 2015 o 12:46

"Przy Zelwerowicza konieczna była naprawa pofałdowanych chodników" no nic dziwnego i nie tylko tam będzie tego więcej jeśli firmy odśnieżające zimą chodniki nie będą wjeżdżały na nie swoimi samochodami. Z tego co się orientuję to podbudowa pod chodnik z kostki jest inaczej wykonana niż pod planowaną drogę po której mają jeździć pojazdy. Tu bym szukał przyczyny.

Avatar
Jagodziorz / 8 kwietnia 2015 o 11:37

Od kiedy pamiętam (20 lat) w przejsciu dla pieszych pod Armii Krajowej zawsze zbierała sie woda po opadach... ciekła nie tylko po scianach ale i zboczami po obu stronach przejścia ja k i napływała z ciągów pieszych !!! Juz kilka lat temu zabierałem na ten temat głos...nic i nikt tego nie słuch a juz pan Kieliszek napewno !!!

Trzeba zrobić kratki (0,5m) na wlotach do przejścia, które zbierały by napływową wodę...... a góra...to juz problem wykonawcy, który zamiast izolacjii bitumicznej zastosował....piaskowo - żwirową.....Taniej moze wyszło tylko teraz trzeba rozbierac warstwę asfaltową na całej szerokości ul. Armii Krajowej !!!!

PS. Gratuluję wykonawcy Panie Kieliszek .......Pozdrawiam

Od kiedy pamiętam (20 lat) w przejsciu dla pieszych pod Armii Krajowej zawsze zbierała sie woda po opadach... ciekła nie tylko po scianach ale i zboczami po obu stronach przejścia ja k i napływała z ciągów pieszych !!! Juz kilka lat temu zabierałem na ten temat głos...nic i nikt tego nie słuch a juz pan Kieliszek napewno !!!

Trzeba zrobić kratki (0,5m) na wlotach do przejścia, które zbierały by napływową wodę...... a góra...to juz problem wykonawcy, który zamiast izolacjii bitumicznej zastosował....piasko... rozwiń

Avatar
gebels / 8 kwietnia 2015 o 11:23

To są efekty uczciwie wygrywanych przetargów :) tyle w temacie

Avatar
Darek / 8 kwietnia 2015 o 11:20

kilka miesięcy po przebudowie/budowie, pofałdowane, zapadające i "rozjeżdżające" się chodniki są w przypadku każdej nowej inwestycji. Trzeba się przejść po mieście i to zinwentaryzować, bo unia więcej pieniędzy nie da.

Avatar
Kierowca z objazdu blokady / 8 kwietnia 2015 o 11:13

Panie Kieliszek, nie pieprz pan głupot. Jak kanał może być niedrożny, jak go w tym miejscu nie ma ?? Po prostu jezdnia jest źle wykonana, o czym mówi każdy kto ma jakieś pojęcie o budownictwie. A bajki to pan opowiadaj swoim dzieciom...

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 234 51

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!