Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 marca 2010 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Ul. Gęsia tonie w błocie. Mieszkańcy pół roku czekają na drogę

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 8 A A

Mieszkańcy ul. Gęsiej od jesieni czekają na naprawę drogi. Nie mogą dostać się do swoich posesji. Jedyny dojazd zniszczyli budowlańcy, stawiając pobliskie osiedle. Nie pomagają monity i interwencje magistratu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Rozłożyliśmy deski i po nich dostajemy się do domu – mówi Jarosław Mazuś, z ul. Gęsiej. – Na drodze jest takie błoto, że nie można go pokonać samochodem. Po deszczu tworzy się bajoro.

Teren, po którym biegła gruntowa droga należy do miasta. Znajduje się na tyłach nowego osiedla, zbudowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową AZS. Przy wznoszeniu bloków gruz i ziemię wywożono na miejską działkę. Powstały olbrzymie hałdy, które odcięły dojazd mieszkańcom sąsiednich posesji.

W grudniu, po naszej interwencji większość gruzu usunięto. Pozostały jednak głębokie doły i błoto. Magistrat nakazał SM AZS, by przywróciła działkę do pierwotnego stanu.

– Wysypali trochę żwiru, po którym dziś nie ma śladu – dodaje Mazuś. – Obiecywali, że odbudują dojazd, ale na tym się skończyło. Na mapach droga istnieje, ale w praktyce nie można z niej korzystać. Dziwię się, że magistrat nie może niczego wyegzekwować od AZS.

Urzędnicy wyjaśniają sprawę. W spółdzielni tłumaczą, że wykonali wszystkie prace na swoim terenie, łącznie z dojazdem dla nowych mieszkańców. Nie wiadomo jednak, co z pozostałymi.

– Zleciliśmy wykonawcy osiedla, by uporządkował drogę na miejskiej działce – usłyszeliśmy w siedzibie SM AZS. – Może tego nie zrobili, ze względu na pogodę.
Trzeba to sprawdzić. Jeśli sytuacja rzeczywiście jest taka zła, zobowiążemy wykonawcę do odbudowy drogi. Poszkodowanych mieszkańców takie obietnice nie przekonują.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
teena / 31 marca 2010 o 11:13
Miasto wydaje pozwolenia na budowę nowych osiedli a póżniej wychodzą takie brzydkie niespodzianki-Jeśli już miasto wydaje pozwolenie na budowę to powinno zdyscyplinować do zrobienia drogi spółdzielnię lub samo zarezerwować pieniądze na ten cel.Nowe osiedle i błotnista droga-Skandal!
Avatar
Gość / 31 marca 2010 o 11:09
Przecież to nowe osiedle-powinno być wizytówką Lublina.Naprawdę wstyd.Skoro płaci się podatki w mieście miasto powinno wybudować drogę.
Avatar
serNick / 24 marca 2010 o 11:19
Skoro uwazacie ze wam sie wszystko nalezy to czekajcie dalej kolejne 30 lat! U mnie na ulicy wraz z sasiadami dalej pewnie bysmy czekali jak wy, no ale niestety jak chce sie miec wszystko to trzeba wziac sprawy w swoje rece i partycypować w kosztach. Ja wiem ze nie tak powinno byc, ale tak jest.
Avatar
bambo75 / 24 marca 2010 o 10:32
..."że Polacy nie gęsi i swą ulicę mają"...
Avatar
Grek / 24 marca 2010 o 09:53
Ulice Odległa i Wólczańska tonął w błocie! Na asfalt, chodniki i latarnie czekają od 30 lat!
Avatar
z / 24 marca 2010 o 08:00
My na Marzanny czekamy ponad 30 lat!
Avatar
Rysiek / 24 marca 2010 o 07:24
To nic w porównaniu z Lipską ,wczoraj w co 20 dziure sypnięto po kilogramie tłucznia i wg. UM i firmy KOMEKO naprawiono droge .Tak dzieje si ę od wielu lat. Po zime i po większych opadach droga jest nieprzejezdna zaś w lecie oprócz dziur podnoszą się z niej tumany kurzu. Co z rzekom abudową tej drogi w tym roku .Pan wiceprezydent na łamach kuriera twierdził w ub.roku ,że w 2010 będzie wybudowana .Obiecanki ?
Avatar
Polak mały / 24 marca 2010 o 06:44
Eeee.... taki temat? To takie polskie, więc żadne zaskoczenie... przecież u nas to nagminne...
Avatar
teena / 31 marca 2010 o 11:13
Miasto wydaje pozwolenia na budowę nowych osiedli a póżniej wychodzą takie brzydkie niespodzianki-Jeśli już miasto wydaje pozwolenie na budowę to powinno zdyscyplinować do zrobienia drogi spółdzielnię lub samo zarezerwować pieniądze na ten cel.Nowe osiedle i błotnista droga-Skandal!
Avatar
Gość / 31 marca 2010 o 11:09
Przecież to nowe osiedle-powinno być wizytówką Lublina.Naprawdę wstyd.Skoro płaci się podatki w mieście miasto powinno wybudować drogę.
Avatar
serNick / 24 marca 2010 o 11:19
Skoro uwazacie ze wam sie wszystko nalezy to czekajcie dalej kolejne 30 lat! U mnie na ulicy wraz z sasiadami dalej pewnie bysmy czekali jak wy, no ale niestety jak chce sie miec wszystko to trzeba wziac sprawy w swoje rece i partycypować w kosztach. Ja wiem ze nie tak powinno byc, ale tak jest.
Avatar
bambo75 / 24 marca 2010 o 10:32
..."że Polacy nie gęsi i swą ulicę mają"...
Avatar
Grek / 24 marca 2010 o 09:53
Ulice Odległa i Wólczańska tonął w błocie! Na asfalt, chodniki i latarnie czekają od 30 lat!
Avatar
z / 24 marca 2010 o 08:00
My na Marzanny czekamy ponad 30 lat!
Avatar
Rysiek / 24 marca 2010 o 07:24
To nic w porównaniu z Lipską ,wczoraj w co 20 dziure sypnięto po kilogramie tłucznia i wg. UM i firmy KOMEKO naprawiono droge .Tak dzieje si ę od wielu lat. Po zime i po większych opadach droga jest nieprzejezdna zaś w lecie oprócz dziur podnoszą się z niej tumany kurzu. Co z rzekom abudową tej drogi w tym roku .Pan wiceprezydent na łamach kuriera twierdził w ub.roku ,że w 2010 będzie wybudowana .Obiecanki ?
Avatar
Polak mały / 24 marca 2010 o 06:44
Eeee.... taki temat? To takie polskie, więc żadne zaskoczenie... przecież u nas to nagminne...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 4

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 19

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27