poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ul. Koncertowa: Kolejne drzewa do wycięcia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lutego 2015, 08:45
Autor: Dominik Smaga

Wycięte mogą zostać drzewa rosnące wzdłuż ul. Koncertowej na pasie zieleni między parkingiem Lidla a jezdnią oraz te rosnące dalej wzdłuż drogi.

W tym miejscu deweloper przewiduje chodnik ze ścieżką rowerową, które będą prowadzić do powstających nieopodal bloków. Na rosnących na miejskim gruncie drzewach pojawiły się niedawno opaski z niebieskiej taśmy budzące zainteresowanie mieszkańców tej części Czechowa.

- Inwestor złożył do nas wniosek w sprawie wycinki drzewa - informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zastrzega, że ostateczna decyzja nie została jeszcze wydana.

Nowy chodnik ze ścieżką rowerową ma na pewnym odcinku biec równolegle do już istniejącego wzdłuż ul. Koncertowej i do wydzielonego na tejże jezdni pasa ruchu dla rowerów. Dlaczego drzewa miałyby być ścięte pod budowę dublujących się dróg?

- Na tym etapie możemy jeszcze ewentualnie nanieść taką zmianę, żeby na długości naszego chodnika deweloper nie budował już nowego na skarpie. Podkreślam, ewentualnie. To pozwoliłoby zmniejszyć skalę wycinki, bo na górze powstałaby tylko nowa ścieżka rowerowa - dodaje Kieliszek. Tłumaczy, że trasa dla rowerów musi być zdublowana, bo istniejący pas dla jednośladów zostanie skrócony do projektowanego skrzyżowania na wysokości wylotu ul. Żywnego.

W związku z budowami nowych bloków przy ul. Koncertowej wycięto już dziesiątki drzew. W zeszłym roku Wydział Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta wydał pięć zezwoleń na wycinkę w tym rejonie. Dokumenty te dotyczą łącznie 203 drzew. Niedawno wielu mieszkańców Lublina zbulwersowała wycinka przy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej, gdzie miasto zezwoliło deweloperowi na usunięcie 77 drzew ze skweru, który przez lata był miejscem wypoczynku dla lokatorów pobliskich bloków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin Czechów drzewa
ble ble ble
ania
i-ti
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ble ble ble
ble ble ble (3 marca 2015 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ci urzędnicy to same jakieś bezmuzgie (...)!  ciągle tylko wycinka i wycinka a ci ciągle tylko dają zgodę i dają zgodę!! niedługo nie będzie juz co wycinać.  

Czemu nie można projektować tak by zachować drzewostan??? to takie trudne??? przykłady w innych miejscach pokazują że bez problemu można omijać drzewa aby ich nie wycinać!!!

ludzie - urzędnicy - pomyślcie trochę!! drzewa są potrzebne!! 

Rozwiń
ania
ania (28 lutego 2015 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mieszkam w pobliżu.Odkąd zobaczyłam te wstążki na drzewach serce mnie boli.Niedawno wycięto już na Koncertowej piękne ogromne drzewo.Nie mogłam tego ścierpieć .Zrobiłam zdjęcia i mam je na pamiątkę bo tylko patrzeć jak zostaniemy tylko z betonem a drzewa będziemy oglądać na starych filmach.Smutne.

Rozwiń
i-ti
i-ti (27 lutego 2015 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ściema. Skoro są tasiemki na drzewach to jest i decyzja. Zgadnij jaka?

Rozwiń
Lublinianin
Lublinianin (27 lutego 2015 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znów to samo! Przecież można zmienić projekt a przecież to tylko kilka kresek i drzewa będą uratowane. Trzeba odrobinę dobrej woli i odpowiedniego podejścia Wydziału Ochrony Środowiska nazywanego przez mieszkańców Wydziałem Olewania Środowiska

Rozwiń
folkatka
folkatka (27 lutego 2015 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest jakis obłęd. Nie tak dawno dowiedziałam sie, ze zagrożony był uroczy skwerek u zbiegu Spadochroniarzy i Weteranów, byc moze zagrożony jest dalej. Masakra. Władze naszego miasta opanowała specyficzna choroba psychiczna, ktora moj kolega trafnie określił mianem dendrofobii.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!