piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Ul. Kunickiego: Na przejazd pod wiaduktem możemy jeszcze poczekać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2012, 17:18
Autor: Dominik Smaga

Utrudnienia wrócą tu wiosną, kiedy w miejscu rozebranych galeryjek dla pieszych powstaną nowe pasy j
Utrudnienia wrócą tu wiosną, kiedy w miejscu rozebranych galeryjek dla pieszych powstaną nowe pasy j

Najpóźniej 1 grudnia miały zniknąć problemy z przejazdem ul. Kunickiego w rejonie przebudowywanego wiaduktu. Ale kolejarze nie wiedzą, czy tak się stanie.

Najnowszy harmonogram robót zatwierdzony przez miasto zakładał, że obecne utrudnienia potrwają nie dłużej, niż do 30 listopada, czyli do jutra włącznie. Następnego dnia dopuszczone do ruchu powinny być już obie połówki jezdni pod wiaduktem. Kierowcy nie powinni jednak przywiązywać się do tych dat.

– Wszystko zależy od wykonawcy robót – wyjaśnia Andrzej Matysiewicz ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która zleca przebudowę wiaduktu. – Nie umiemy na tę chwilę powiedzieć, czy jezdnia będzie otwarta w piątek wieczorem, czy też w niedzielę, albo w poniedziałek rano. Ale na pewno w poniedziałek jezdnia musi być już otwarta.

Kierowcy będą mogli jechać po jednym pasie w każdym kierunku. Tak, jak przed rozpoczęciem przebudowy. Jezdnia ma być dostępna dla wszystkich pojazdów. Inaczej będzie w przypadku pieszych: stale będą mogli iść pod wiaduktem wzdłuż ul. Kunickiego, ale raz jedną, raz drugą stroną, w zależności od postępu rozbiórki bocznych galeryjek.

Utrudnienia wrócą wiosną, kiedy to w miejscu rozebranych galeryjek powstaną nowe pasy jezdni. Docelowo będą po dwa w każdym kierunku. Także wiosną obniżona o 40 cm zostanie biegnąca pod wiaduktem jezdnia. Nowa nawierzchnia ma być ułożona także na bezpośrednio przyległych do ul. Kunickiego odcinkach ul. Garbarskiej i Pocztowej.

Cała przebudowa potrwa dłużej, niż planowali kolejarze, co wykonawca tłumaczy większym od zakładanego zakresem robót przy przebudowie podziemnych sieci. Wszystkie prace miały się zakończyć w marcu przyszłego roku, ale w tym terminie uda się skończyć tylko to, co nie jest ściśle związane z układem drogowym.

Gotowy ma być nowy plac przy ul. Kunickiego i prowadzące do niego przedłużenie tunelu pod peronami, który zaczyna się przy pl. Dworcowym, a także schody na wiadukt, którym piesi przejdą na drugą stronę ul. Kunickiego. Drogi mają być gotowe w czerwcu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
llubellak@op.pl
S Y L W E S T E R
Artur
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

llubellak@op.pl
llubellak@op.pl (29 listopada 2012 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1354135062' post='701763']
od lat w Lublinie za ządów Żuka inwestycje są źle planowane! zawsze są opóźnienia! zawsze jest jakies ale! dlatego niech lepiej ten pan się zamnknie nim zacznie cokolwiek mówić i robić!
[/quote]

a skąd ty wiesz jak powinny być zaplanowane inwestycje jak poprzedni gospodarze miasta nic w tym kierunku nie robili. nie, przepraszam, Pruszon przekazywał ziemię pod nowe kościoły a Wasyl robił fotki na plakaty reklamujące strefę ekonomiczną. Prezydent Żuk to chyba pierwszy od wielu lat gospodarz za kadencji którego w końcu coś się zaczęło dziać. zobacz człowieku ile teraz jest wyremontowanych ulic w naszym mieście a Racławickie w pobliżu skrzyżowania z Lipową to jeden wielki plac budowy. może nie wszystko idzie zgodnie z planem, może nie cała kiełbasa wyborcza będzie spełniona, ale niech będzie zrobione choć połowa obietnic, to już będzie dobrze!
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (29 listopada 2012 o 01:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisałem już o tej POTRZEBIE na FORUM "KL" i teraz ponawiam na FORUM "DZW" wszystko w interesie miasta i Mieszkańców Lublina !. Otóż Prezydent Lublina powinien zorganizować Spotkanie w Ratuszu Przedstawicieli "PKP" , Kopalni Bogdanka i Władz Miasta Lublina . Temat NOWY WIADUKT przy ul.Kuni ckiego z modernizacją skrzyżowania "śmierci" Pl.Bychawski . Nasze pokolenie musi wybudować NOWY WIADUKT który będzie służył następne STO LAT !. To co się dzisiaj wyprawia przy "remoncie" Wiadu ktu tzw, " starego dziurawego parasola" to przechodzi wszystkie granice tolerancji !!!. Ludzie ! na "remont" idą miliony a kto naprawia " stary, dziurawy parasol " ?. Niech na tym Spotkaniu bę dzie uzgodnione CZAS POSTAWIENIA NOWEGO WIADUKTU, bo koszty na pewno będą mniejsze od ... "remontu rozpadającego się wiaduktu". Przemęczymy się ten okres ale Lublinowi przybędzie piękny wiadukt z którego i wnuki Nasze będą się cieszyć !. Kto ma jakieś wątpliwości, niech pojedzie i sam zo baczy jakie -ruiny i zgliszcza- próbuje sie..."remontować" . Zorganizujcie te Spotkanie i po uzgodnieniu terrminu ROZPOCZYNAJCIE BUDOWE NOWEGO WIADUKTU przy ul.Kunickiego . Po tym "remoncie" przy pierwszym deszczu znowu zaleje cały wiadukt !. Nowy Wiadukt to oszczędność mil lionow dla Lublina gdyż za 2 lata znowu będzie trzeba "ruine" remontować !.
Rozwiń
Artur
Artur (28 listopada 2012 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ty jesteś źle zaplanowany.To jest pierwszy prezydent za którego widać, że coś się dzieje w tym
dotychczas zapyziałym mieście.
Rozwiń
Mieszkaniec Lublina
Mieszkaniec Lublina (28 listopada 2012 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
od lat w Lublinie za ządów Żuka inwestycje są źle planowane! zawsze są opóźnienia! zawsze jest jakies ale! dlatego niech lepiej ten pan się zamnknie nim zacznie cokolwiek mówić i robić!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!