niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Ul. Łysakowska: Drogowcy odcięli mieszkańców od świata (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Autor: (jsz)

Tak wyglądała ul. Łysakowska w Lublinie w sobotę rano (Mieszkaniec ul. Łysakowskiej )
Tak wyglądała ul. Łysakowska w Lublinie w sobotę rano (Mieszkaniec ul. Łysakowskiej )

Mieszkańcy ul. Łysakowskiej grzęzną w błocie. Opady deszczu sprawiły, że remontowana ulica zamieniła się w błotniste bajoro. Po naszej interwencji, drogowcy utwardzą drogę kamieniami.

– Od rana jesteśmy uwięzieni w naszych domach – skarży się pan Adam*, mieszkaniec ul. Łysakowskiej w Lublinie. – Na ulicę nie da się wyjść, nie mówiąc już o tym by wyjechać samochodem do pracy lub po zakupy. Przed domami mamy jedno wielkie grzęzawisko.

Przebudową ul. Łysakowskiej zajmuje się firma Dragados, wykonawca 4 odcinka obwodnicy Lublina.

– Drogowcy zebrali starą nawierzchnię i nawieźli ziemię. Pomimo możliwości wystąpienia opadów, dalsze prace nie były prowadzone – relacjonuje nasz Czytelnik. – Dzisiejszy dzień pokazał bezmyślność, brak wyobraźni i poczucia odpowiedzialności wykonawcy.

Mieszkańcy próbowali szukać pomocy, ale bez skutku. Powód? Jest weekend.

– Dzwoniłem do wykonawcy, ale telefon milczy – dodaje nasz rozmówca. – Kontaktowałem się ze strażą miejską, ale odesłano mnie na policję. Tam otrzymałem telefon do dyżurnego zarządcy dróg. Od niego dostałem informację, że jest weekend i dopiero w poniedziałek zajmie się sprawą. Kolejny telefon wykonałem do dyżurnego GDDKiA. Z podobnym skutkiem.

Drogowcy zapewniają, że przekazali mieszkańcom kontakt do kierownika robót.

– Jako inwestor będziemy jednak naciskać wykonawcę, by w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji – zapewnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Musimy jednak pamiętać, że drogi nie da się wykonać od razu. Warstwy podłoża muszą przez pewien czas leżeć by później się nie rozpadły.

Drogowcy dodają, że przebudowa ulicy wymusza wyłączenie jej z ruchu. Mieszkańcy nie mogliby więc poruszać się po niej samochodami nawet, gdyby nie spadła kropla deszczu.

Po telefonach od mieszkańców i naszej interwencji, przedstawiciele GDDKiA poinformowali, że jeszcze dziś droga zostanie utwardzona kamieniami.

Aktualizacja godz. 17:30:

Ekipy kończą utwardzać drogę kamieniami. Niedługo droga powinna być przejezdna.


*personalia Czytelnika do wiadomości redakcji
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mieszkaniec
robot drogowy
arrived neradme
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkaniec
mieszkaniec (23 lutego 2013 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja tej drogi nie chciałem i nie chce. Ktoś zmienił plan zagospodarowania i zamiast drogi dojazdowej wymyślił drogę powiatową dla całego ruchu lokalnego.
Firma Dragados miała dużo czasu na zrobienie tej drogi, ale czekali az zacznie padać deszcz , cóż na południu europy jesień i zima to coś niespotykanego.
Nieukrywajmy specustawa robi z wlaścicieli nieruchomości wrogów publicznych numer jeden w tym karju.
Rozwiń
robot drogowy
robot drogowy (28 października 2012 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkańcy oczekujecie dobrej organizacji budowy, rozpoczęcia prac ziemnych o odpowiedniej porze roku zorganizowanie objazdów, porządku.... aaaahahahahahah budujemy wam droge więc morda w kubeł, i ewentulanie możecie wielbić naszą stopę...!!
Rozwiń
arrived neradme
arrived neradme (28 października 2012 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wcale się nie dziwię tym mieszkańcom że chcą by ulica była wykonana jednego dnia.Przecież to jest podobnie jak z budową domu który też zbudowali z dnia na dzień.Nie dość mże będą mieć asfalt czy kostkę w miejsce gruntówki to jeszcze narzekanie.Taka nacja .Smarować d..y miodem to będzie uwaga że nie taki.
Rozwiń
fiej
fiej (28 października 2012 o 06:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Róbta co chceta"... J.Owsiak
Rozwiń
lech walensa
lech walensa (28 października 2012 o 04:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cynamonowcowy, laurowscy,łyskowscy w czynie społecznym wybudujta se drogie - bierzta sprawy w swoje rence, ja wam to mówię - LECH WALENSA
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!