środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Ul. Narutowicza jednak nie otwarta. Nawierzchnia "lokalnie niedoszorstniona

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2014, 16:00
Autor: Dominik Smaga

Jednak nie dla wszystkich kierowców otwarta będzie ul. Narutowicza od Okopowej do Lipowej. Dostępna ma być tylko dla mieszkańców, zaopatrzenia i autobusów. Tak zdecydował Ratusz. W piątek pojawił się też problem z jakością dopiero co ułożonego asfaltu

Jeszcze kilka dni temu Ratusz zapowiadał, że droga będzie dostępna dla wszystkich kierowców od godz. 19 w czwartek. Tak się jednak nie stało. Układanie nawierzchni miało się rozpocząć w czwartek o godz. 7 rano, ale zaczęło się z kilkugodzinnym opóźnieniem. Po pierwsze na plac budowy za późno dojechał asfalt, a po drugie trzeba było usunąć z jezdni sześć samochodów zaparkowanych mimo zakazu.

W piątkowy poranek okazało się, że z nową nawierzchnią jest problem. - Mamy uwagi do jakości nawierzchni na fragmencie skrzyżowania koło Victorii, a dokładnie na samym zakręcie przy hotelu - wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. I tłumaczy, że nawierzchnia jest "lokalnie niedoszorstniona”.

- Ona powinna mieć odpowiednią, chropowatą strukturę, a w tym miejscu tak nie jest. Możliwe było rozebranie nawierzchni i ułożenie jej na nowo, ale zdecydowaliśmy się na inne rozwiązanie. Asfalt zostanie pokryty emulsją asfaltową oraz grysem, co powinno dać wystarczający efekt - dodaje.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom droga nie będzie dostępna dla wszystkich samochodów, ale tylko dla służb komunalnych, mieszkańców, zaopatrzenia i komunikacji miejskiej, która wróci tu w poniedziałek, 1 września.

- Duże natężenie ruchu po otwarciu ul. Narutowicza spowodowałoby duże komplikacje dla mieszkańców tej ulicy i jej przecznic - mówi Kieliszek. - W trakcie układania asfaltu na bocznych ulicach, takich jak Orla czy Konopnicka kierowcy będą musieli parkować na ul. Narutowicza, a przy normalnym ruchu byłoby to utrudnione.

Nie wiadomo jeszcze, jak ta organizacja ruchu sprawdzi się w praktyce, bo trzeba by sprawdzać, czy wjeżdżające auto należy do mieszkańca tego rejonu, czy też kogoś z innej dzielnicy.

Nie wiadomo również, jak długo to potrwa: zgodnie z umową przebudowa bocznych ulic ma się zakończyć najpóźniej 30 września. Do finału prac jeszcze trochę pozostało: w piątek nadal niegotowa była część chodników wzdłuż przebudowywanego odcinka ul. Narutowicza, zlecenie obejmuje również przebudowę trakcji trolejbusowej.

Uwaga, wąsko!

W sobotę na skrzyżowaniu koło hotelu możemy spodziewać się kolejnych utrudnień. Tym razem drogowcy będą układać nawierzchnię na pasach al. Piłsudskiego prowadzących w kierunku stadionów, a także na fragmencie ul. Narutowicza od Głębokiej w kierunku centrum. Cały ruch zostanie przeniesione na przeciwległe pasy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin drogi
Leon z działek
abc
Piotrek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Leon z działek
Leon z działek (30 sierpnia 2014 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie otwarta? - Piszemy łącznie, ale "niedoszorstniona" to już potrafiliście prawidłowo napisać.L

Rozwiń
abc
abc (29 sierpnia 2014 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To smołą wylewali, że po walcowaniu jest gładziutki asfalt? I teraz zamiast naprawić to porządnie to fuszerkę naprawią kolejną fuszerką? Jak naleją emulsji z grysikiem to wydaje mi się, że potem wszystko przy dużych upałach zostanie na kołach.... gratuluję.

Rozwiń
Piotrek
Piotrek (29 sierpnia 2014 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech GDDKiA sprawdzi położenie asfaltu na drodze S-19. Jakieś 500m od drogi na Dys jadąc od strony Niemiec na drodze są takie wyboje że aż samochodem trzęsie.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!