Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2017 r.
15:56

Ul. Oratoryjna: Palił się dach budynku i mieszkanie. 6 osób ewakuowano [zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora dudi ask
33 9 A A

Na wieżowcu przy ul. Oratoryjnej zapalił się dach. Ogień przedostał się także do jednego z mieszkań. Na miejscu cały czas pracują strażacy.

Aktualizacja artykułu: 4 września 2017 r. 18:51
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Strażacy dostali informację o pożarze o godz. 15.45. Kłęby czarnego dymu pojawiły się na dachu bloku przy ul. Oratoryjnej 7. Według wstępnych ustaleń papa na dachu mogła zapalić się podczas prac ekipy remontowej, a konkretnie przy lepikowaniu dachu. Będzie to wyjaśniać policja i prokuratura.

Na miejsce pojechało siedem jednostek straży pożarnej, potem przyjechały kolejne cztery. Strażacy ewakuowali sześć osób z dwóch mieszkań w budynku.

Po pewnym czasie pożar przedostał się pod strop do mieszkania znajdującego się bezpośrednio pod płonącym dachem. - Jedno z pomieszczeń uległo częściowemu spaleniu - mówi Tomasz Stachyra, rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- Strażacy na razie nie wpuszczają nikogo do środka, ale wszystko wskazuje, że z naszego mieszkania nic nie zostało - mówił właściciel dwupoziomowego, niedawno wyremontowanego mieszkania w budynku. - Boimy się tego co zobaczymy po zakończeniu akcji - dodaje.

- Na tę chwilę mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania - tłumaczy Stachyra.

Po godz. 18 sytuacja została opanowana. Strażacy musieli częściowo rozebrać poddasze żeby polać żarzące się elementy wodą. Akcja gaśnicza była trudna ze względu na nachylenie dachu i dużą wysokość. Ratownicy użyli dwóch podnośników. Nikt nie ucierpiał w pożarze.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 00:00
Uwaga, będzie coś odkrywczego, jak ktoś ma 2 poziomowe mieszkanie na Czechowie to chyba stać to też na ubezpieczenie?
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 12:45
I tak przez jakiegoś tępego robola ludzie stracili właściwie dobytek życia (przecież wszystko co nie spłonęło zostało doszczętnie zalane wodą...). W dodatku mieszkanie zaraz po remoncie... Bardzo współczuję.
Avatar
mmm / 5 września 2017 o 10:52
wyjść z podziwu nie mogłem po co aż tyle jednostek straży przyjechało??? 7 od razu a potem kolejne. Jedno auto było nawet aż ze ŚWIDNIKA!!! czy to nie lekka przesada?? większość tych strażaków stała na dole wokół budunku i się przyglądali jak kilku na górze coś robi(gasi).
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 06:25
Tragedia. Przez nieuwagę jednych cierpią drudzy :-(
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 00:51
Straszne. Bardzo współczuję właścicielom tego dwupoziomowego mieszkania. Mam nadzieję, że coś udało się uratować.
Avatar
xyz / 4 września 2017 o 21:27
kris napisał:
banda z osiedla lipińskiego, ta administracja to porażka, przekręty przy zatrudnianiu ludzi i firm remontowych, jeden skandal
 Nie tylko oni. Większość administracji w Lublinie to gniezdzisko cwaniactwa i kumoterstwa. Warto by się tym tematem zainteresować szerzej. Moze media podejmą sprawę choćby właśnie zlecania robót i kręcenia lodów przy tych akcjach?
Avatar
kris / 4 września 2017 o 19:55
banda z osiedla lipińskiego, ta administracja to porażka, przekręty przy zatrudnianiu ludzi i firm remontowych, jeden skandal
Avatar
karol liszek / 4 września 2017 o 18:52
Ugasili w końcu? Widziałem faktycznie płomienie na budynku po 17tej...
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 17:03
Nie sądzę, aby sytuacja była opanowana, bo w tej chwili zaczęły wydobywać się płomienie.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 00:00
Uwaga, będzie coś odkrywczego, jak ktoś ma 2 poziomowe mieszkanie na Czechowie to chyba stać to też na ubezpieczenie?
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 12:45
I tak przez jakiegoś tępego robola ludzie stracili właściwie dobytek życia (przecież wszystko co nie spłonęło zostało doszczętnie zalane wodą...). W dodatku mieszkanie zaraz po remoncie... Bardzo współczuję.
Avatar
mmm / 5 września 2017 o 10:52
wyjść z podziwu nie mogłem po co aż tyle jednostek straży przyjechało??? 7 od razu a potem kolejne. Jedno auto było nawet aż ze ŚWIDNIKA!!! czy to nie lekka przesada?? większość tych strażaków stała na dole wokół budunku i się przyglądali jak kilku na górze coś robi(gasi).
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 06:25
Tragedia. Przez nieuwagę jednych cierpią drudzy :-(
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 00:51
Straszne. Bardzo współczuję właścicielom tego dwupoziomowego mieszkania. Mam nadzieję, że coś udało się uratować.
Avatar
xyz / 4 września 2017 o 21:27
kris napisał:
banda z osiedla lipińskiego, ta administracja to porażka, przekręty przy zatrudnianiu ludzi i firm remontowych, jeden skandal
 Nie tylko oni. Większość administracji w Lublinie to gniezdzisko cwaniactwa i kumoterstwa. Warto by się tym tematem zainteresować szerzej. Moze media podejmą sprawę choćby właśnie zlecania robót i kręcenia lodów przy tych akcjach?
Avatar
kris / 4 września 2017 o 19:55
banda z osiedla lipińskiego, ta administracja to porażka, przekręty przy zatrudnianiu ludzi i firm remontowych, jeden skandal
Avatar
karol liszek / 4 września 2017 o 18:52
Ugasili w końcu? Widziałem faktycznie płomienie na budynku po 17tej...
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 17:03
Nie sądzę, aby sytuacja była opanowana, bo w tej chwili zaczęły wydobywać się płomienie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!