Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2013 r.
11:40
Edytuj ten wpis

Ul. Ruska. Zamiast targowiska będzie nowa hala

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 17 A A
 (Bartek Żurawski / Archiwum)
(Bartek Żurawski / Archiwum)

Nowa hala targowa powstanie przy ul. Ruskiej, w miejscu obecnego targowiska. Przeniosą się do niej przedsiębiorcy z hali Nova i targowiska Bazar.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent podpisał dziś porozumienie z zarządami obu spółek, miasto zleci koncepcję hali, której budowa ma się zacząć w 2015 r.

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować hala i kto zapłaci za jej budowę.

- Rozważamy różne możliwości, łącznie z utworzeniem wspólnego przedsięwzięcia kapitałowego - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zapewnia, że w hali znajdzie się też miejsce dla kupców działających na targowisku, na którym zbudowana ma być hala.

Bazar i Nova zatrudniają teraz co najmniej 700 osób.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antydebil / 15 listopada 2013 o 21:11

"Bazar i Nova zatrudniają teraz co najmniej 700 osób"  Od kiedy wynajem placu lub budki jest rodzajem zatrudnieniia??????

Avatar
XXXO / 15 listopada 2013 o 18:26
Czy panowie sprzedajacych papierosy bez akcyzy takze zostana przeniesienie do nowego obiektu?
Avatar
qwerty / 15 listopada 2013 o 17:21

Ludzie!! Chyba mało bywacie w większych polskich i europejskich miastach. Targ nie musi oznaczać blaszaka!!
Ktoś wspomniał wcześniej o Barcelonie. Wystarczy wpisać w google i prosze http://blog.justynab.com/2013/01/najslawniejszy-targ-w-barcelonie-w.html
Blaszak? Brzydko? Nie! Aż chce się pojechać i coś tam zjeść!

A ty chyba za mało żyjesz w Lublinie, żeby porównywać 1,5 mln Barcelone i jej zapędy architektoniczne z miastem 350tys. we wschodniej Polsce, gdzie wszystko jest robione z hasłem "byle taniej". Owszem też bym chciał, żeby taki rynek powstał w centrum ale w tym mieście po prostu sie tego nie da zrobić. Każdy projekt prędzej czy później jest deptany przez Ratusz. Nadzieja na przyzwoitą hale pozostaje tylko w prywatnym inwestorze...
ektoniczne z miastem 350tys. we wschodniej Polsce, gdzie wszystko jest robione z hasłem "byle taniej". Owszem też bym chciał, żeby taki rynek powstał w centrum ale w tym mieście po prostu sie tego nie da zrobić. Każdy projekt prędzej czy później jest deptany przez Ratusz. Nadzieja na przyzwoitą hale pozostaje tylko w prywatnym inwestorze... rozwiń
Avatar
student / 15 listopada 2013 o 15:54

Ludzie!! Chyba mało bywacie w większych polskich i europejskich miastach. Targ nie musi oznaczać blaszaka!!

Ktoś wspomniał wcześniej o Barcelonie. Wystarczy wpisać w google i prosze http://blog.justynab.com/2013/01/najslawniejszy-targ-w-barcelonie-w.html

Blaszak? Brzydko? Nie! Aż chce się pojechać i coś tam zjeść!

Avatar
kaska / 15 listopada 2013 o 15:50

W końcu w Lublinie pojawi się targ, na który zasługują mieszkańcy. Cieszę się, że miasto w końcu zrobi porządek z miejscem, w którym na ten moment nie da się normalnie przejść. tylko ścisk, nieład. Warto jeszcze chwile poczekać - opłaca się. 

Avatar
January Kokienowicz / 15 listopada 2013 o 15:48

Wstyd. To chyba najbrzydsze miejsce w Lublinie. W dodatku położone na przeciwko symbolu miasta. To nie jest miejsce na jakiś bazar. Obrzydliwe miejsce, pełne meneli, żuli i podejrzanych dresików. Coś takiego to pod miastem a nie w sąsiedztwie zamku.

Konieczne jest także jak najszybsze przeniesienie dworca PKS w okolice dworca PKP.

Avatar
top / 15 listopada 2013 o 15:45

Świetnie w każdym europejskim mieście są prawdziwe targi, rynki na których aż sie chce robić zakupy. Wystarczy pojechać np. do Barcelony. Lublin również zasługuje na takiemiejsce


Tak oczywiście, tylko że w Lublinie odbędzie się to pewnie na zasadzie postawienia ohydnego białego blaszaka, a potem (po jakiś 2 latach) przekształcenia go w biedronke albo lidl.
Avatar
Julita / 15 listopada 2013 o 15:06

Świetnie w każdym europejskim mieście są prawdziwe targi, rynki na których aż sie chce robić zakupy. Wystarczy pojechać np. do Barcelony. Lublin również zasługuje na takiemiejsce

Avatar
lol / 15 listopada 2013 o 14:38

NIE DLA KOLEJNEGO BLASZAKA!!!!

To zbyt dobre miejsce na kolejny blaszak. Jeżeli bazar to musi być orginalny, pasujący do otoczenia. Ta okolica obecnie to wielki wstyd dla Lublina. Okolice dworca PKP, i PKS powinny być reprezentacyjne ponieważ przyjeżdzający do naszego miasta w pierwszej kolejności to widzą. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Ta okolica wymaga porządnej i przemyślanej rewitalizacji. Panie Prezydencie niech pan nie strzela sobie w stopę tym blaszakiem.

Avatar
cialooh threatened / 15 listopada 2013 o 13:42

tragedia, spodziewałem się rewitalizacji podzamcza, nowej zabudowy współgrającej z otoczeniem, pięknej architektury, a będzie rynek. ŻAL. Co z planami rewitalizacji?

Avatar
antydebil / 15 listopada 2013 o 21:11

"Bazar i Nova zatrudniają teraz co najmniej 700 osób"  Od kiedy wynajem placu lub budki jest rodzajem zatrudnieniia??????

Avatar
XXXO / 15 listopada 2013 o 18:26
Czy panowie sprzedajacych papierosy bez akcyzy takze zostana przeniesienie do nowego obiektu?
Avatar
qwerty / 15 listopada 2013 o 17:21

Ludzie!! Chyba mało bywacie w większych polskich i europejskich miastach. Targ nie musi oznaczać blaszaka!!
Ktoś wspomniał wcześniej o Barcelonie. Wystarczy wpisać w google i prosze http://blog.justynab.com/2013/01/najslawniejszy-targ-w-barcelonie-w.html
Blaszak? Brzydko? Nie! Aż chce się pojechać i coś tam zjeść!

A ty chyba za mało żyjesz w Lublinie, żeby porównywać 1,5 mln Barcelone i jej zapędy architektoniczne z miastem 350tys. we wschodniej Polsce, gdzie wszystko jest robione z hasłem "byle taniej". Owszem też bym chciał, żeby taki rynek powstał w centrum ale w tym mieście po prostu sie tego nie da zrobić. Każdy projekt prędzej czy później jest deptany przez Ratusz. Nadzieja na przyzwoitą hale pozostaje tylko w prywatnym inwestorze...
ektoniczne z miastem 350tys. we wschodniej Polsce, gdzie wszystko jest robione z hasłem "byle taniej". Owszem też bym chciał, żeby taki rynek powstał w centrum ale w tym mieście po prostu sie tego nie da zrobić. Każdy projekt prędzej czy później jest deptany przez Ratusz. Nadzieja na przyzwoitą hale pozostaje tylko w prywatnym inwestorze... rozwiń
Avatar
student / 15 listopada 2013 o 15:54

Ludzie!! Chyba mało bywacie w większych polskich i europejskich miastach. Targ nie musi oznaczać blaszaka!!

Ktoś wspomniał wcześniej o Barcelonie. Wystarczy wpisać w google i prosze http://blog.justynab.com/2013/01/najslawniejszy-targ-w-barcelonie-w.html

Blaszak? Brzydko? Nie! Aż chce się pojechać i coś tam zjeść!

Avatar
kaska / 15 listopada 2013 o 15:50

W końcu w Lublinie pojawi się targ, na który zasługują mieszkańcy. Cieszę się, że miasto w końcu zrobi porządek z miejscem, w którym na ten moment nie da się normalnie przejść. tylko ścisk, nieład. Warto jeszcze chwile poczekać - opłaca się. 

Avatar
January Kokienowicz / 15 listopada 2013 o 15:48

Wstyd. To chyba najbrzydsze miejsce w Lublinie. W dodatku położone na przeciwko symbolu miasta. To nie jest miejsce na jakiś bazar. Obrzydliwe miejsce, pełne meneli, żuli i podejrzanych dresików. Coś takiego to pod miastem a nie w sąsiedztwie zamku.

Konieczne jest także jak najszybsze przeniesienie dworca PKS w okolice dworca PKP.

Avatar
top / 15 listopada 2013 o 15:45

Świetnie w każdym europejskim mieście są prawdziwe targi, rynki na których aż sie chce robić zakupy. Wystarczy pojechać np. do Barcelony. Lublin również zasługuje na takiemiejsce


Tak oczywiście, tylko że w Lublinie odbędzie się to pewnie na zasadzie postawienia ohydnego białego blaszaka, a potem (po jakiś 2 latach) przekształcenia go w biedronke albo lidl.
Avatar
Julita / 15 listopada 2013 o 15:06

Świetnie w każdym europejskim mieście są prawdziwe targi, rynki na których aż sie chce robić zakupy. Wystarczy pojechać np. do Barcelony. Lublin również zasługuje na takiemiejsce

Avatar
lol / 15 listopada 2013 o 14:38

NIE DLA KOLEJNEGO BLASZAKA!!!!

To zbyt dobre miejsce na kolejny blaszak. Jeżeli bazar to musi być orginalny, pasujący do otoczenia. Ta okolica obecnie to wielki wstyd dla Lublina. Okolice dworca PKP, i PKS powinny być reprezentacyjne ponieważ przyjeżdzający do naszego miasta w pierwszej kolejności to widzą. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Ta okolica wymaga porządnej i przemyślanej rewitalizacji. Panie Prezydencie niech pan nie strzela sobie w stopę tym blaszakiem.

Avatar
cialooh threatened / 15 listopada 2013 o 13:42

tragedia, spodziewałem się rewitalizacji podzamcza, nowej zabudowy współgrającej z otoczeniem, pięknej architektury, a będzie rynek. ŻAL. Co z planami rewitalizacji?

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 1 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 19 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 77 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.