Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2013 r.
19:10
Edytuj ten wpis

Ul. Spokojna: Nie ma dla nich pomocy, bo drogi nie ma na mapie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Według Straży Miejskiej droga prowadząca do kamienicy przy Spokojnej 8 nie jest drogą. (Jacek Świerc
Według Straży Miejskiej droga prowadząca do kamienicy przy Spokojnej 8 nie jest drogą. (Jacek Świerc

Na próżno mieszkańcy kamienicy przy Spokojnej 8 proszą o interwencję w sprawie kierowców wjeżdżających za znak "zakaz ruchu” wprost pod ich dom. Straż Miejska mówi, że znak stoi nielegalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ul. Spokojna to lubelskie zagłębie urzędów. Mieści się tu m.in. Starostwo Powiatowe, Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki. Ulica ta znajduje się w obrębie strefy płatnego parkowania. Za 15-minutowy postój trzeba zapłacić 50 groszy, za pierwszą godzinę 2 zł, a całodzienny postój kosztuje 15 zł.

– Ale z naszego podwórka pracownicy okolicznych urzędów zrobili sobie darmowy parking – skarży się pan Krzysztof, mieszkaniec kamienicy przy Spokojnej 8. – Urzędnicy oszczędzają, miasto traci na opłatach za parkowanie, a my mamy problem.

Wczoraj po południu na placu przed kamienicą przy Spokojnej 8a stało około 30 samochodów. Wolnych było kilka miejsc. Co chwila ktoś przyjeżdżał i odjeżdżał. Przed drogą prowadzącą na ten plac między budynkami przy ul. Spokojnej stoi znak "zakaz ruchu” z dopiskiem, że nie dotyczy on mieszkańców i służb komunalnych.

Taki znak daje możliwość działania Straży Miejskiej. Na tym samym słupku jest też znak "strefa zamieszkania”, a za takim znakiem pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdami, a parkować wolno tylko na wyznaczonych miejscach i nigdzie indziej.

– Ale straż nie chce nam pomóc. Tymczasem czytam w Dzienniku Wschodnim, że przed Centrum Kultury postawiony został zakaz ruchu i że Straż Miejska pilnuje, by zakaz nie był łamany – mówi pan Krzysztof. – To jak to w końcu jest, że znak jest taki sam, ale u nas ma już inne znaczenie?

Straż Miejska odpowiada, że w tym przypadku nie może interweniować. – Znaki obowiązują przy drogach, tymczasem ten dojazd do budynków nie ma statusu drogi. Dlatego oznakowanie przy budynku nie jest prawidłowe i nie może być dla nas podstawą interwencji – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Jak to możliwe, że droga nie jest drogą? – Mamy mapę, na której nie jest zaznaczona droga, a jest to "inny teren mieszkalny” – dodaje Gogola. – Działka należy do Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

– Postaramy się znaleźć jakieś rozwiązanie tej sytuacji – deklaruje Henryk Łacek, dyrektor Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janosik / 31 lipca 2013 o 18:22
Bardzo skuteczne w takich sprawach są gwoździe lub spray do usuwania lakieru.
Avatar
Gienek / 31 lipca 2013 o 12:28

Panie Robercie Gogola rzeczniku Straży Miejskiej!.

1. "Znaki obowiązują przy drogach, tymczasem ten dojazd do budynków nie ma statusu drogi. Dlatego oznakowanie przy budynku nie jest prawidłowe ..." - bzdura!, na pewno nie jest nieprawidłowe z powodu który pan podaje.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym Art. 10. ust. 7. "Zarządzanie ruchem na drogach wewnętrznych, w tym w strefie ruchu i strefie zamieszkania, należy do podmiotu zarządzającego tymi drogami" dalej ust. 10a "Podmioty zarządzające drogami, o których mowa w ust. 7, ustalając organizację ruchu na tych drogach stosują znaki i sygnały drogowe oraz zasady ich umieszczania wynikające z ustawy i jej przepisów wykonawczych." Zatem w czym pan tu widzi problem?.

2. "Straż Miejska odpowiada, że w tym przypadku nie może interweniować" - a ja twierdzę, że może.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym Art. 1. ust. 1. pkt 1. "Ustawa określa: zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu", a dalej ust. 2. pkt 2 "Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie: wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych."
 

Panie Robercie Gogola rzeczniku Straży Miejskiej!.

1. "Znaki obowiązują przy drogach, tymczasem ten dojazd do budynków nie ma statusu drogi. Dlatego oznakowanie przy budynku nie jest prawidłowe ..." - bzdura!, na pewno nie jest nieprawidłowe z powodu który pan podaje.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym Art. 10. ust. 7. "Zarządzanie ruchem na drogach wewnętrznych, w tym w strefie ruchu i strefie zamieszkania, należy do podmiotu zarządzającego tymi drogami" dalej ust. 10a "... rozwiń

Avatar
opp / 31 lipca 2013 o 11:41

A co to plebs ma płacić normalnie a rasa panów urzędników już nie? Nie pasuje ci to zawsze możesz się przekwalifikować zmienić pracę lub założyć firmę. Świetni, zapracowani fachowcy z urzędu na Spokojnej na pewno w tym ci pomogą.

chodziło oczywiscie o innych pracujacych w śródmiesciu. Nie tylko o urzędników. :). Oj kością w gardle ci urzędnicy :))))). Ileż jadu na tych urzedników.

Avatar
rt / 31 lipca 2013 o 11:38

zróbcie Sobie szlaban  lub bramę i po sprawie.

Avatar
pasazer / 31 lipca 2013 o 11:28

jak im drogo urzedasom to niech jezdza autobusami przeciez sa takie komfortowe z klima czy moze urzednikowi nie wypada jezdzic z prostym ludem w jednym autobusie?

Avatar
michu / 31 lipca 2013 o 11:23

skoro drogi nie ma to nie powinno byc zadnego dojazdu, a kto wydal decyzje o polozeniu asfaltu na ten odcinek "drogi"?  jesli to wyszlo od urzednika to znaczy ze w papierach powinno byc " droga wewnetrzna " lub cos takiego. czyli w paiperach jest! kto I dlaczego podjał taka decyzje . jesli znak jest to tez jakis urzednik wydal pozwolenie na postawienie znaku takiego wiec papiery powinny byc takze w dokumentacji. czyli kto jest odpowiedzialny za znaki????  a kto za wydawanie pozwolenia na "wylanie" asfaltu???? wiec te dwie osoby powinny sie spotkac z mieszkancami I rozwiazac ten problem.  skoro znak stoi nie legalnie , nie powinno byc asfaltu, wiec znak usunac, zwinac aspfalt I po klopocie.  ale jak to z pl bywa, jesli sie nie zajmie tv albo prasa danym tematem to nic urzednicy nie zrobia. jest jeszcze jeden sposób na rozwiazanie problem z autami urzedników.......    ale to niech kazdy sobie dopowie... pozdro dla mieszkanców,  ,nie dla urzedników.....

skoro drogi nie ma to nie powinno byc zadnego dojazdu, a kto wydal decyzje o polozeniu asfaltu na ten odcinek "drogi"?  jesli to wyszlo od urzednika to znaczy ze w papierach powinno byc " droga wewnetrzna " lub cos takiego. czyli w paiperach jest! kto I dlaczego podjał taka decyzje . jesli znak jest to tez jakis urzednik wydal pozwolenie na postawienie znaku takiego wiec papiery powinny byc takze w dokumentacji. czyli kto jest odpowiedzialny za znaki????  a kto za wydawanie pozwolenia na "wylanie" asfaltu???? wiec te dwie osoby ... rozwiń

Avatar
wqw / 31 lipca 2013 o 11:23

Rozsądna opłata za parkowanie w śródmieściu przez pracujacych tam urzędników powinna wynosić 50,-zł na miesięczne karnety, przez cały rok 600,-zł. A nie ponad 4.000,-zł !!!!!!!!!! Toż to rozbój w biały dzień.

A co to plebs ma płacić normalnie a rasa panów urzędników już nie? Nie pasuje ci to zawsze możesz się przekwalifikować zmienić pracę lub założyć firmę. Świetni, zapracowani fachowcy z urzędu na Spokojnej na pewno w tym ci pomogą.

A co to plebs ma płacić normalnie a rasa panów urzędników już nie? Nie pasuje ci to zawsze możesz się przekwalifikować zmienić pracę lub założyć firmę. Świetni, zapracowani fachowcy z urzędu na Spokojnej na pewno w tym ci pomogą.

rozwiń
Avatar
gość / 31 lipca 2013 o 10:49

Polska "D" wszyscy wszystko mają w d****e!!!

Avatar
Parkomat / 31 lipca 2013 o 10:31

Pani wrrr czy jak Ci tam roczny abonament kosztuje bagatela roczny - 1300 zł. a nie jakieś wiec jak piszemy to konkretnie !!!! wiem że w skali roku wydaje się dużo  ale w skali miesiąca to już 108,33 zł a w skali dnia  dzieląc na 31 3,50zł. wiec na jakiej podstawie 3000-do 4000 zł????????????????????

Avatar
opp / 31 lipca 2013 o 10:27

Rozsądna opłata za parkowanie w śródmieściu przez pracujacych tam urzędników powinna wynosić 50,-zł na miesięczne karnety, przez cały rok 600,-zł. A nie ponad 4.000,-zł !!!!!!!!!! Toż to rozbój w biały dzień.

Avatar
janosik / 31 lipca 2013 o 18:22
Bardzo skuteczne w takich sprawach są gwoździe lub spray do usuwania lakieru.
Avatar
Gienek / 31 lipca 2013 o 12:28

Panie Robercie Gogola rzeczniku Straży Miejskiej!.

1. "Znaki obowiązują przy drogach, tymczasem ten dojazd do budynków nie ma statusu drogi. Dlatego oznakowanie przy budynku nie jest prawidłowe ..." - bzdura!, na pewno nie jest nieprawidłowe z powodu który pan podaje.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym Art. 10. ust. 7. "Zarządzanie ruchem na drogach wewnętrznych, w tym w strefie ruchu i strefie zamieszkania, należy do podmiotu zarządzającego tymi drogami" dalej ust. 10a "Podmioty zarządzające drogami, o których mowa w ust. 7, ustalając organizację ruchu na tych drogach stosują znaki i sygnały drogowe oraz zasady ich umieszczania wynikające z ustawy i jej przepisów wykonawczych." Zatem w czym pan tu widzi problem?.

2. "Straż Miejska odpowiada, że w tym przypadku nie może interweniować" - a ja twierdzę, że może.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym Art. 1. ust. 1. pkt 1. "Ustawa określa: zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu", a dalej ust. 2. pkt 2 "Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie: wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych."
 

Panie Robercie Gogola rzeczniku Straży Miejskiej!.

1. "Znaki obowiązują przy drogach, tymczasem ten dojazd do budynków nie ma statusu drogi. Dlatego oznakowanie przy budynku nie jest prawidłowe ..." - bzdura!, na pewno nie jest nieprawidłowe z powodu który pan podaje.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym Art. 10. ust. 7. "Zarządzanie ruchem na drogach wewnętrznych, w tym w strefie ruchu i strefie zamieszkania, należy do podmiotu zarządzającego tymi drogami" dalej ust. 10a "... rozwiń

Avatar
opp / 31 lipca 2013 o 11:41

A co to plebs ma płacić normalnie a rasa panów urzędników już nie? Nie pasuje ci to zawsze możesz się przekwalifikować zmienić pracę lub założyć firmę. Świetni, zapracowani fachowcy z urzędu na Spokojnej na pewno w tym ci pomogą.

chodziło oczywiscie o innych pracujacych w śródmiesciu. Nie tylko o urzędników. :). Oj kością w gardle ci urzędnicy :))))). Ileż jadu na tych urzedników.

Avatar
rt / 31 lipca 2013 o 11:38

zróbcie Sobie szlaban  lub bramę i po sprawie.

Avatar
pasazer / 31 lipca 2013 o 11:28

jak im drogo urzedasom to niech jezdza autobusami przeciez sa takie komfortowe z klima czy moze urzednikowi nie wypada jezdzic z prostym ludem w jednym autobusie?

Avatar
michu / 31 lipca 2013 o 11:23

skoro drogi nie ma to nie powinno byc zadnego dojazdu, a kto wydal decyzje o polozeniu asfaltu na ten odcinek "drogi"?  jesli to wyszlo od urzednika to znaczy ze w papierach powinno byc " droga wewnetrzna " lub cos takiego. czyli w paiperach jest! kto I dlaczego podjał taka decyzje . jesli znak jest to tez jakis urzednik wydal pozwolenie na postawienie znaku takiego wiec papiery powinny byc takze w dokumentacji. czyli kto jest odpowiedzialny za znaki????  a kto za wydawanie pozwolenia na "wylanie" asfaltu???? wiec te dwie osoby powinny sie spotkac z mieszkancami I rozwiazac ten problem.  skoro znak stoi nie legalnie , nie powinno byc asfaltu, wiec znak usunac, zwinac aspfalt I po klopocie.  ale jak to z pl bywa, jesli sie nie zajmie tv albo prasa danym tematem to nic urzednicy nie zrobia. jest jeszcze jeden sposób na rozwiazanie problem z autami urzedników.......    ale to niech kazdy sobie dopowie... pozdro dla mieszkanców,  ,nie dla urzedników.....

skoro drogi nie ma to nie powinno byc zadnego dojazdu, a kto wydal decyzje o polozeniu asfaltu na ten odcinek "drogi"?  jesli to wyszlo od urzednika to znaczy ze w papierach powinno byc " droga wewnetrzna " lub cos takiego. czyli w paiperach jest! kto I dlaczego podjał taka decyzje . jesli znak jest to tez jakis urzednik wydal pozwolenie na postawienie znaku takiego wiec papiery powinny byc takze w dokumentacji. czyli kto jest odpowiedzialny za znaki????  a kto za wydawanie pozwolenia na "wylanie" asfaltu???? wiec te dwie osoby ... rozwiń

Avatar
wqw / 31 lipca 2013 o 11:23

Rozsądna opłata za parkowanie w śródmieściu przez pracujacych tam urzędników powinna wynosić 50,-zł na miesięczne karnety, przez cały rok 600,-zł. A nie ponad 4.000,-zł !!!!!!!!!! Toż to rozbój w biały dzień.

A co to plebs ma płacić normalnie a rasa panów urzędników już nie? Nie pasuje ci to zawsze możesz się przekwalifikować zmienić pracę lub założyć firmę. Świetni, zapracowani fachowcy z urzędu na Spokojnej na pewno w tym ci pomogą.

A co to plebs ma płacić normalnie a rasa panów urzędników już nie? Nie pasuje ci to zawsze możesz się przekwalifikować zmienić pracę lub założyć firmę. Świetni, zapracowani fachowcy z urzędu na Spokojnej na pewno w tym ci pomogą.

rozwiń
Avatar
gość / 31 lipca 2013 o 10:49

Polska "D" wszyscy wszystko mają w d****e!!!

Avatar
Parkomat / 31 lipca 2013 o 10:31

Pani wrrr czy jak Ci tam roczny abonament kosztuje bagatela roczny - 1300 zł. a nie jakieś wiec jak piszemy to konkretnie !!!! wiem że w skali roku wydaje się dużo  ale w skali miesiąca to już 108,33 zł a w skali dnia  dzieląc na 31 3,50zł. wiec na jakiej podstawie 3000-do 4000 zł????????????????????

Avatar
opp / 31 lipca 2013 o 10:27

Rozsądna opłata za parkowanie w śródmieściu przez pracujacych tam urzędników powinna wynosić 50,-zł na miesięczne karnety, przez cały rok 600,-zł. A nie ponad 4.000,-zł !!!!!!!!!! Toż to rozbój w biały dzień.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 0

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 0

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 1

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 5

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 5

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.