niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Ul. Spokojna: Nie ma dla nich pomocy, bo drogi nie ma na mapie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2013, 19:10
Autor: Dominik Smaga

Według Straży Miejskiej droga prowadząca do kamienicy przy Spokojnej 8 nie jest drogą. (Jacek Świerc
Według Straży Miejskiej droga prowadząca do kamienicy przy Spokojnej 8 nie jest drogą. (Jacek Świerc

Na próżno mieszkańcy kamienicy przy Spokojnej 8 proszą o interwencję w sprawie kierowców wjeżdżających za znak "zakaz ruchu” wprost pod ich dom. Straż Miejska mówi, że znak stoi nielegalnie.

Ul. Spokojna to lubelskie zagłębie urzędów. Mieści się tu m.in. Starostwo Powiatowe, Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki. Ulica ta znajduje się w obrębie strefy płatnego parkowania. Za 15-minutowy postój trzeba zapłacić 50 groszy, za pierwszą godzinę 2 zł, a całodzienny postój kosztuje 15 zł.

– Ale z naszego podwórka pracownicy okolicznych urzędów zrobili sobie darmowy parking – skarży się pan Krzysztof, mieszkaniec kamienicy przy Spokojnej 8. – Urzędnicy oszczędzają, miasto traci na opłatach za parkowanie, a my mamy problem.

Wczoraj po południu na placu przed kamienicą przy Spokojnej 8a stało około 30 samochodów. Wolnych było kilka miejsc. Co chwila ktoś przyjeżdżał i odjeżdżał. Przed drogą prowadzącą na ten plac między budynkami przy ul. Spokojnej stoi znak "zakaz ruchu” z dopiskiem, że nie dotyczy on mieszkańców i służb komunalnych.

Taki znak daje możliwość działania Straży Miejskiej. Na tym samym słupku jest też znak "strefa zamieszkania”, a za takim znakiem pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdami, a parkować wolno tylko na wyznaczonych miejscach i nigdzie indziej.

– Ale straż nie chce nam pomóc. Tymczasem czytam w Dzienniku Wschodnim, że przed Centrum Kultury postawiony został zakaz ruchu i że Straż Miejska pilnuje, by zakaz nie był łamany – mówi pan Krzysztof. – To jak to w końcu jest, że znak jest taki sam, ale u nas ma już inne znaczenie?

Straż Miejska odpowiada, że w tym przypadku nie może interweniować. – Znaki obowiązują przy drogach, tymczasem ten dojazd do budynków nie ma statusu drogi. Dlatego oznakowanie przy budynku nie jest prawidłowe i nie może być dla nas podstawą interwencji – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Jak to możliwe, że droga nie jest drogą? – Mamy mapę, na której nie jest zaznaczona droga, a jest to "inny teren mieszkalny” – dodaje Gogola. – Działka należy do Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

– Postaramy się znaleźć jakieś rozwiązanie tej sytuacji – deklaruje Henryk Łacek, dyrektor Zarządu Nieruchomości Komunalnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
janosik
Gienek
opp
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

janosik
janosik (31 lipca 2013 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo skuteczne w takich sprawach są gwoździe lub spray do usuwania lakieru.
Rozwiń
Gienek
Gienek (31 lipca 2013 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Robercie Gogola rzeczniku Straży Miejskiej!.

1. "Znaki obowiązują przy drogach, tymczasem ten dojazd do budynków nie ma statusu drogi. Dlatego oznakowanie przy budynku nie jest prawidłowe ..." - bzdura!, na pewno nie jest nieprawidłowe z powodu który pan podaje.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym Art. 10. ust. 7. "Zarządzanie ruchem na drogach wewnętrznych, w tym w strefie ruchu i strefie zamieszkania, należy do podmiotu zarządzającego tymi drogami" dalej ust. 10a "Podmioty zarządzające drogami, o których mowa w ust. 7, ustalając organizację ruchu na tych drogach stosują znaki i sygnały drogowe oraz zasady ich umieszczania wynikające z ustawy i jej przepisów wykonawczych." Zatem w czym pan tu widzi problem?.

2. "Straż Miejska odpowiada, że w tym przypadku nie może interweniować" - a ja twierdzę, że może.

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym Art. 1. ust. 1. pkt 1. "Ustawa określa: zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu", a dalej ust. 2. pkt 2 "Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie: wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych."
 

Rozwiń
opp
opp (31 lipca 2013 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co to plebs ma płacić normalnie a rasa panów urzędników już nie? Nie pasuje ci to zawsze możesz się przekwalifikować zmienić pracę lub założyć firmę. Świetni, zapracowani fachowcy z urzędu na Spokojnej na pewno w tym ci pomogą.

chodziło oczywiscie o innych pracujacych w śródmiesciu. Nie tylko o urzędników. :). Oj kością w gardle ci urzędnicy :))))). Ileż jadu na tych urzedników.

Rozwiń
rt
rt (31 lipca 2013 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zróbcie Sobie szlaban  lub bramę i po sprawie.

Rozwiń
pasazer
pasazer (31 lipca 2013 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jak im drogo urzedasom to niech jezdza autobusami przeciez sa takie komfortowe z klima czy moze urzednikowi nie wypada jezdzic z prostym ludem w jednym autobusie?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!