Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2012 r.
17:53
Edytuj ten wpis

Ul. Wojtasa - Nowa dwupasmówka poprowadzi na Czechów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Za około dwa tygodnie otwarta zostanie ul. Wojtasa. Nowa droga znacznie ułatwi wjazd do miasta od strony Lubartowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ul. Edwarda Wojtasa – takie imię nadali miejscy radni drodze określanej wcześniej jako nowy odcinek ul. Do Dysa. Dwujezdniowa ulica ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Zaczyna się skrzyżowaniem z ul. Choiny tuż za pętlą autobusową i dochodzi do skrzyżowania z al. Spółdzielczości Pracy naprzeciw wyjazdu z ul. Dożynkowej.

Droga jest już praktycznie gotowa, wczoraj przy jezdniach robotnicy montowali bariery energochłonne. – Udostępnienie jej kierowcom planujemy na połowę stycznia – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Nie oznacza to jednak końca inwestycji. Do wybudowania pozostanie jeszcze droga serwisowa wzdłuż nowej dwupasmówki. Ta część miała być gotowa do 17 grudnia, ale miasto na prośbę wykonawcy przesunęło ten termin.

– Nowy wyznaczony jest na czerwiec, ale został obliczony z bardzo dużym zapasem czasu – dodaje Kieliszek.

Jest jeszcze jeden problem: sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z al. Spółdzielczości Pracy i Dożynkową. Stojące tu światła mają być przeprojektowane tak, by wszystkie skręcające pojazdy miały "swoje” zielone światło.
Problem w tym, że przetarg na projekt i przebudowę sygnalizacji miasto ogłaszało już dwa razy i za każdym razem nie zgłosiła się ani jedna firma zainteresowana takim zleceniem.

Ratusz zapowiada, że ogłosi kolejny przetarg, a do tej pory obowiązywać ma tymczasowa organizacja ruchu. Ul. Wojtasa znacznie ułatwi dojazd od strony Lubartowa m.in. do północnych dzielnic miasta i odciąży ul. Związkową.

W przyszłości dwupasmówka ma być częścią pierścienia drogowego biegnącego przez projektowaną ul. Zelwerowicza od Choin do Koncertowej i dalej od Koncertowej do Poligonowej. Taka wewnętrzna obwodnica ma zmniejszyć natężenie ruchu na al. Smorawińskiego i Elsnera.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 28 grudnia 2012 o 12:44
[quote name='gość' timestamp='1356638082' post='713829']
Już lepsza Wojtasa niż kolejna JP2 jak to ma miejsce z nowym odcinkiem drogi do Świdnika... Chociaż też jestem przeciwny "wyświęcaniu" ofiar tego wypadku lotniczego.
[/quote]

To już nie ma naprawdę zasłużonych dla Lublina ?
To że ktoś był posłem i zginął w katastrofie to był zasłużony ?
Wszystko ' schodzi na psy '.
Avatar
Piotr / 28 grudnia 2012 o 10:22
[quote name='liroy' timestamp='1356639162' post='713837']
Jestem Wojtas Speedwaya fan i coś do powiedzenia mam
Moje miasto nie jest duże ludzi tu full
Dłużej się pokręcisz czeka cię wpierdul
Na każdej ulicy spotkasz oszołomów
Paru buców, pasiory, dzieci kwiaty
Reszta bydła, kaleki, kochające dyskoteki
Jest ich cały rój kładę na nich c***
[/quote]
Te.. Liroy?!
Avatar
oftener / 28 grudnia 2012 o 07:52
Kiedy światła na skrzyżowaniu Wojtasa/Choiny? Przecież jeśli to będzie ulica podporządkowana to szybko będą na niej korki właśnie przez przekierowanie się dużego ruchu od strony Sp.Pracy. Jeszcze te wylatujące swoimi bmw, audi, roverami, subaru bogacze z Jakubowic i Dysa, pędzące do pracy w Lublinie. Kiedy pierwsze kolizje/wypadki? Ja obstawiam już w pierwszych dniach od otwarcia drogi!
Avatar
nowi / 28 grudnia 2012 o 07:32
I dobra nazwa! Przynajmniej facet związany z regionem, dla którego podczas swojej pracy troszkę jednak zrobił. Ja wiem, że niektóre środowiska spod znaku sześcioramiennej gwiazdy życzyłyby sobie kogoś innego, ale jemu akurat nie chciało się nawet na własnych nogach przejść przez deptak...
Avatar
j2 / 28 grudnia 2012 o 07:06
a któż to będzie święcił tę ulicę - bo bez kropidła nikt nie zechce jechać
Avatar
Paweł / 27 grudnia 2012 o 23:51
Nazwa ulicy jest najmniej istotna, ważne że jest i stanowi alternatywę dla Związkowej... przynajmniej dla mnie. Pozdro.
Avatar
Jam / 27 grudnia 2012 o 23:05
[quote name='Gość' timestamp='1356641140' post='713851']
Chyba nie posiadasz, dobry człowieku, umiejętności czytania ze zrozumieniem
Gdzie te zasługi???
[/quote]

"W 2000 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi"

Za coś go dostał w końcu
Avatar
Gość / 27 grudnia 2012 o 21:45
[quote name='Jam' timestamp='1356637529' post='713825']
Ale dla Lubelszczyzny, której stolicą jest Lublin właśnie...
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Wojtas"]http://pl.wikipedia....i/Edward_Wojtas[/url]

A Ty, ~brrrrr - czym się zasłużyłeś dla Lublina?
[/quote]

Chyba nie posiadasz, dobry człowieku, umiejętności czytania ze zrozumieniem
Gdzie te zasługi???
[quote name='Jam' timestamp='1356637529' post='713825']
Ale dla Lubelszczyzny, której stolicą jest Lublin właśnie...
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Wojtas"]http://pl.wikipedia....i/Edward_Wojtas[/url]

A Ty, ~brrrrr - czym się zasłużyłeś dla Lublina?
[/quote]

Chyba nie posiadasz, dobry człowieku, umiejętności czytania ze zrozumieniem
Gdzie te zasługi??? rozwiń
Avatar
liroy / 27 grudnia 2012 o 21:12
Jestem Wojtas Speedwaya fan i coś do powiedzenia mam
Moje miasto nie jest duże ludzi tu full
Dłużej się pokręcisz czeka cię wpierdul
Na każdej ulicy spotkasz oszołomów
Paru buców, pasiory, dzieci kwiaty
Reszta bydła, kaleki, kochające dyskoteki
Jest ich cały rój kładę na nich c***
Avatar
gość / 27 grudnia 2012 o 20:54
Już lepsza Wojtasa niż kolejna JP2 jak to ma miejsce z nowym odcinkiem drogi do Świdnika... Chociaż też jestem przeciwny "wyświęcaniu" ofiar tego wypadku lotniczego.
Avatar
gość / 28 grudnia 2012 o 12:44
[quote name='gość' timestamp='1356638082' post='713829']
Już lepsza Wojtasa niż kolejna JP2 jak to ma miejsce z nowym odcinkiem drogi do Świdnika... Chociaż też jestem przeciwny "wyświęcaniu" ofiar tego wypadku lotniczego.
[/quote]

To już nie ma naprawdę zasłużonych dla Lublina ?
To że ktoś był posłem i zginął w katastrofie to był zasłużony ?
Wszystko ' schodzi na psy '.
Avatar
Piotr / 28 grudnia 2012 o 10:22
[quote name='liroy' timestamp='1356639162' post='713837']
Jestem Wojtas Speedwaya fan i coś do powiedzenia mam
Moje miasto nie jest duże ludzi tu full
Dłużej się pokręcisz czeka cię wpierdul
Na każdej ulicy spotkasz oszołomów
Paru buców, pasiory, dzieci kwiaty
Reszta bydła, kaleki, kochające dyskoteki
Jest ich cały rój kładę na nich c***
[/quote]
Te.. Liroy?!
Avatar
oftener / 28 grudnia 2012 o 07:52
Kiedy światła na skrzyżowaniu Wojtasa/Choiny? Przecież jeśli to będzie ulica podporządkowana to szybko będą na niej korki właśnie przez przekierowanie się dużego ruchu od strony Sp.Pracy. Jeszcze te wylatujące swoimi bmw, audi, roverami, subaru bogacze z Jakubowic i Dysa, pędzące do pracy w Lublinie. Kiedy pierwsze kolizje/wypadki? Ja obstawiam już w pierwszych dniach od otwarcia drogi!
Avatar
nowi / 28 grudnia 2012 o 07:32
I dobra nazwa! Przynajmniej facet związany z regionem, dla którego podczas swojej pracy troszkę jednak zrobił. Ja wiem, że niektóre środowiska spod znaku sześcioramiennej gwiazdy życzyłyby sobie kogoś innego, ale jemu akurat nie chciało się nawet na własnych nogach przejść przez deptak...
Avatar
j2 / 28 grudnia 2012 o 07:06
a któż to będzie święcił tę ulicę - bo bez kropidła nikt nie zechce jechać
Avatar
Paweł / 27 grudnia 2012 o 23:51
Nazwa ulicy jest najmniej istotna, ważne że jest i stanowi alternatywę dla Związkowej... przynajmniej dla mnie. Pozdro.
Avatar
Jam / 27 grudnia 2012 o 23:05
[quote name='Gość' timestamp='1356641140' post='713851']
Chyba nie posiadasz, dobry człowieku, umiejętności czytania ze zrozumieniem
Gdzie te zasługi???
[/quote]

"W 2000 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi"

Za coś go dostał w końcu
Avatar
Gość / 27 grudnia 2012 o 21:45
[quote name='Jam' timestamp='1356637529' post='713825']
Ale dla Lubelszczyzny, której stolicą jest Lublin właśnie...
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Wojtas"]http://pl.wikipedia....i/Edward_Wojtas[/url]

A Ty, ~brrrrr - czym się zasłużyłeś dla Lublina?
[/quote]

Chyba nie posiadasz, dobry człowieku, umiejętności czytania ze zrozumieniem
Gdzie te zasługi???
[quote name='Jam' timestamp='1356637529' post='713825']
Ale dla Lubelszczyzny, której stolicą jest Lublin właśnie...
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Wojtas"]http://pl.wikipedia....i/Edward_Wojtas[/url]

A Ty, ~brrrrr - czym się zasłużyłeś dla Lublina?
[/quote]

Chyba nie posiadasz, dobry człowieku, umiejętności czytania ze zrozumieniem
Gdzie te zasługi??? rozwiń
Avatar
liroy / 27 grudnia 2012 o 21:12
Jestem Wojtas Speedwaya fan i coś do powiedzenia mam
Moje miasto nie jest duże ludzi tu full
Dłużej się pokręcisz czeka cię wpierdul
Na każdej ulicy spotkasz oszołomów
Paru buców, pasiory, dzieci kwiaty
Reszta bydła, kaleki, kochające dyskoteki
Jest ich cały rój kładę na nich c***
Avatar
gość / 27 grudnia 2012 o 20:54
Już lepsza Wojtasa niż kolejna JP2 jak to ma miejsce z nowym odcinkiem drogi do Świdnika... Chociaż też jestem przeciwny "wyświęcaniu" ofiar tego wypadku lotniczego.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!