Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2011 r.
12:42
Edytuj ten wpis

Ul: Zana: Potrącenie na rondzie. Suzuki kontra rower

Autor: Zdjęcie autora mc
0 7 A A
Potrącenie na skrzyżowaniu ulic Zana i Filaretów (Archiwum)
Potrącenie na skrzyżowaniu ulic Zana i Filaretów (Archiwum)

Na skrzyżowaniu ulic Zana i Filaretów kobieta kierująca samochodem suzuki potrąciła rowerzystkę. Na szczęście rowerzystka nie odniosła poważnych obrażeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o potrąceniu otrzymaliśmy od naszego Czytelnika na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl. Dziękujemy!

Jak podaje policja, do potrącenia doszło ok. godz. 11:46.

- Kierująca samochodem suzuki jechała od strony Leclerca i skręcała na rondzie w ul. Filaretów na warunkowej zielonej strzałce - wyjaśnia mł. asp. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

65-latka kierująca suzuki wjechała na przejście dla pieszych. Nie zauważyła 45-letniej rowerzystki. Potrąciła kobietę.

Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca Bombowca / 10 listopada 2011 o 23:37
[quote name='robi' timestamp='1320941375' post='556871']
To jest niebezpieczne skrzyżowanie - zwłaszcza dla rowerzystów przejeżdżających przez przejście. Sam jeżdżę rowerem. Nawet dziś byłem na tym skrzyżowaniu. Problem tam polega na tym, że samochody dojeżdżające do przejścia od strony Globusa jadą z dużą prędkością. Rowerzysta wjeżdżający z jakąś większą niż pieszy prędkością sporo ryzykuje. Ja schodzę z roweru lub jadę obok pieszych z małą prędkością a na pewno rozglądam się czy pojazdy są w większej odległości. Trzeba myśleć i przewidywać!
[/quote]

A odkąd to rowerzyście wolno jeździć chodnikiem i po przejściach dla pieszych?
Problem polega na tym, że roweraki* w d.. mają przepisy PoRD, jeżdżą bez oświetlenia po nocy i jeszcze pyskują, gdy któremuś się coś przydarzy.
Sam jeżdżę samochodem i rowerem... ale więcej idiotów naprawdę jeździ rowerami.
Trzeba przede wszystkim znać przepisy kodeksu drogowego i przestrzegać ich na codzień, a nie od święta.

* "rowerak" - roszczeniowa kreatura, która nie zna przepisów, ale zawsze ma rację... nawet przeganiając dzwonkiem z chodnika ojca (ja) z dzieckiem w wózku. Nie ma nic wspólnego ze znającym i stosującym przepisy, oświetlonym, widocznym i jeżdżącym jezdnią, tam gdzie powinien, rowerzystą, którym też bywam.
[quote name='robi' timestamp='1320941375' post='556871']
To jest niebezpieczne skrzyżowanie - zwłaszcza dla rowerzystów przejeżdżających przez przejście. Sam jeżdżę rowerem. Nawet dziś byłem na tym skrzyżowaniu. Problem tam polega na tym, że samochody dojeżdżające do przejścia od strony Globusa jadą z dużą prędkością. Rowerzysta wjeżdżający z jakąś większą niż pieszy prędkością sporo ryzykuje. Ja schodzę z roweru lub jadę obok pieszych z małą prędkością a na pewno rozglądam się czy pojazdy są w większej odległoś... rozwiń
Avatar
Michał / 10 listopada 2011 o 17:41
ZIELONA STRZAŁKA

to pomysł, który inteligentnym kierowcom ułatwia życie. Ale też stwarza duże zagrożenie dla pieszych, gdy za kierownicą siedzi osobnik bez wyobraźni! Bo on ma "zielone" i może jechać!

Abstrahując od tego wypadku (czy z rowerem, czy na rowerze), to na kierowcy spoczywa największa odpowiedzialność. Każdy z nas pewnie widział pieszych uciekających (lub sam uciekał) przed samochodami wjeżdżającymi na skrzyżowanie na "wczesnym czerwonym" lub też korzystającymi nieumiejętnie z zielonej strzałki.
Avatar
robi / 10 listopada 2011 o 17:09
To jest niebezpieczne skrzyżowanie - zwłaszcza dla rowerzystów przejeżdżających przez przejście. Sam jeżdżę rowerem. Nawet dziś byłem na tym skrzyżowaniu. Problem tam polega na tym, że samochody dojeżdżające do przejścia od strony Globusa jadą z dużą prędkością. Rowerzysta wjeżdżający z jakąś większą niż pieszy prędkością sporo ryzykuje. Ja schodzę z roweru lub jadę obok pieszych z małą prędkością a na pewno rozglądam się czy pojazdy są w większej odległości. Trzeba myśleć i przewidywać!
Avatar
Kuba / 10 listopada 2011 o 15:35
Rowerzystka nie ma prawa jechać po przejściu. Kierowca ma prawo nie widzieć rozpędzonego rowerzysty. Wcale bym się nie zdziwił gdyby okazało się że rowerzystka wjechała w bok samochodu.
Avatar
szwagier / 10 listopada 2011 o 14:12
Wiemy, wiemy, bo jest napisane rowerzystka, a nie piesza prowadząca rower
Avatar
realny / 10 listopada 2011 o 13:52
[quote name='rowerzysta-kierowca-pieszy' timestamp='1320928715' post='556775']
wstydzę się za kolegów i koleżanki rowerzystów i rowerzystki, którzy w tak głupi sposób jak powyższy narażają siebie i stresują kierowców...przejście to przejście...ta cyklistka może zrozumie...ale inni dalej będą się podkładać
[/quote]

A ja wstydzę się za Ciebie.
Jeśli posiadasz wiarygodne informacje to je podaj.
Z artykułu nie wiemy czy rowerzystka przejeżdżała czy przechodziła przez przejście.
Avatar
rowerzysta-kierowca-pieszy / 10 listopada 2011 o 13:38
wstydzę się za kolegów i koleżanki rowerzystów i rowerzystki, którzy w tak głupi sposób jak powyższy narażają siebie i stresują kierowców...przejście to przejście...ta cyklistka może zrozumie...ale inni dalej będą się podkładać
Avatar
Kierowca Bombowca / 10 listopada 2011 o 23:37
[quote name='robi' timestamp='1320941375' post='556871']
To jest niebezpieczne skrzyżowanie - zwłaszcza dla rowerzystów przejeżdżających przez przejście. Sam jeżdżę rowerem. Nawet dziś byłem na tym skrzyżowaniu. Problem tam polega na tym, że samochody dojeżdżające do przejścia od strony Globusa jadą z dużą prędkością. Rowerzysta wjeżdżający z jakąś większą niż pieszy prędkością sporo ryzykuje. Ja schodzę z roweru lub jadę obok pieszych z małą prędkością a na pewno rozglądam się czy pojazdy są w większej odległości. Trzeba myśleć i przewidywać!
[/quote]

A odkąd to rowerzyście wolno jeździć chodnikiem i po przejściach dla pieszych?
Problem polega na tym, że roweraki* w d.. mają przepisy PoRD, jeżdżą bez oświetlenia po nocy i jeszcze pyskują, gdy któremuś się coś przydarzy.
Sam jeżdżę samochodem i rowerem... ale więcej idiotów naprawdę jeździ rowerami.
Trzeba przede wszystkim znać przepisy kodeksu drogowego i przestrzegać ich na codzień, a nie od święta.

* "rowerak" - roszczeniowa kreatura, która nie zna przepisów, ale zawsze ma rację... nawet przeganiając dzwonkiem z chodnika ojca (ja) z dzieckiem w wózku. Nie ma nic wspólnego ze znającym i stosującym przepisy, oświetlonym, widocznym i jeżdżącym jezdnią, tam gdzie powinien, rowerzystą, którym też bywam.
[quote name='robi' timestamp='1320941375' post='556871']
To jest niebezpieczne skrzyżowanie - zwłaszcza dla rowerzystów przejeżdżających przez przejście. Sam jeżdżę rowerem. Nawet dziś byłem na tym skrzyżowaniu. Problem tam polega na tym, że samochody dojeżdżające do przejścia od strony Globusa jadą z dużą prędkością. Rowerzysta wjeżdżający z jakąś większą niż pieszy prędkością sporo ryzykuje. Ja schodzę z roweru lub jadę obok pieszych z małą prędkością a na pewno rozglądam się czy pojazdy są w większej odległoś... rozwiń
Avatar
Michał / 10 listopada 2011 o 17:41
ZIELONA STRZAŁKA

to pomysł, który inteligentnym kierowcom ułatwia życie. Ale też stwarza duże zagrożenie dla pieszych, gdy za kierownicą siedzi osobnik bez wyobraźni! Bo on ma "zielone" i może jechać!

Abstrahując od tego wypadku (czy z rowerem, czy na rowerze), to na kierowcy spoczywa największa odpowiedzialność. Każdy z nas pewnie widział pieszych uciekających (lub sam uciekał) przed samochodami wjeżdżającymi na skrzyżowanie na "wczesnym czerwonym" lub też korzystającymi nieumiejętnie z zielonej strzałki.
Avatar
robi / 10 listopada 2011 o 17:09
To jest niebezpieczne skrzyżowanie - zwłaszcza dla rowerzystów przejeżdżających przez przejście. Sam jeżdżę rowerem. Nawet dziś byłem na tym skrzyżowaniu. Problem tam polega na tym, że samochody dojeżdżające do przejścia od strony Globusa jadą z dużą prędkością. Rowerzysta wjeżdżający z jakąś większą niż pieszy prędkością sporo ryzykuje. Ja schodzę z roweru lub jadę obok pieszych z małą prędkością a na pewno rozglądam się czy pojazdy są w większej odległości. Trzeba myśleć i przewidywać!
Avatar
Kuba / 10 listopada 2011 o 15:35
Rowerzystka nie ma prawa jechać po przejściu. Kierowca ma prawo nie widzieć rozpędzonego rowerzysty. Wcale bym się nie zdziwił gdyby okazało się że rowerzystka wjechała w bok samochodu.
Avatar
szwagier / 10 listopada 2011 o 14:12
Wiemy, wiemy, bo jest napisane rowerzystka, a nie piesza prowadząca rower
Avatar
realny / 10 listopada 2011 o 13:52
[quote name='rowerzysta-kierowca-pieszy' timestamp='1320928715' post='556775']
wstydzę się za kolegów i koleżanki rowerzystów i rowerzystki, którzy w tak głupi sposób jak powyższy narażają siebie i stresują kierowców...przejście to przejście...ta cyklistka może zrozumie...ale inni dalej będą się podkładać
[/quote]

A ja wstydzę się za Ciebie.
Jeśli posiadasz wiarygodne informacje to je podaj.
Z artykułu nie wiemy czy rowerzystka przejeżdżała czy przechodziła przez przejście.
Avatar
rowerzysta-kierowca-pieszy / 10 listopada 2011 o 13:38
wstydzę się za kolegów i koleżanki rowerzystów i rowerzystki, którzy w tak głupi sposób jak powyższy narażają siebie i stresują kierowców...przejście to przejście...ta cyklistka może zrozumie...ale inni dalej będą się podkładać
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 7 16

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!