środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Ulica Browarna już nie ślepa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2010, 19:25
Autor: DOMINIK SMAGA

Miasto ma pomysł na usprawnienie ruchu na ul. Obywatelskiej. Wzdłuż al. Solidarności powstanie nowa jezdnia dzięki której będzie można przejechać od szpitali wprost do trasy W-Z. W planach jest też budowa podobnej drogi wzdłuż al. Tysiąclecia.

Teraz w godzinach szczytu wyjazd z ul. Obywatelskiej do najłatwiejszych nie należy. Na jezdni tworzą się spore korki przed skrzyżowaniem z ul. Lubartowską i al. Spółdzielczości Pracy. Część kierowców wybiera skrót przez ul. Sierocą, Biernackiego i Probostwo, którą można wyjechać do ul. Lubartowskiej naprzeciw supersamu Bazar.

Jeśli miejscy urzędnicy zdołają zrealizować swój najnowszy plan, wtedy tym samym skrótem będzie można wjechać bezpośrednio w al. Solidarności omijając wszelkie sygnalizacje świetlne. Będzie to możliwe dzięki otwarciu ul. Browarnej. To ślepa uliczka odchodząca w prawo od ul. Probostwo w kierunku trasy W-Z. Miasto chce, by można było z niej wyjechać w nową jezdnię, która pobiegnie równolegle do al. Solidarności.

– Wyjazd z tej drogi serwisowej do dwupasmówki prowadziłby przez zjazd do posesji PZM-ot – zapowiada Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. Nowa jezdnia byłaby dwukierunkowa i można by nią dojechać także od PZMot do Browarnej.

– Droga ma zapewnić obsługę komunikacyjną działek leżących przy al. Solidarności, do których teraz nie ma dojazdu między innymi za sprawą ukształtowania terenu, bo od Probostwa jest duży spadek terenu.

Podobna jezdnia ma zapewnić też dojazd z al. Tysiąclecia do uliczek starej części Kalinowszczyzny. Droga miałaby biec od skrzyżowania z ul. Mełgiewską, zaczynałaby się w okolicy sklepu z glazurą.

– Aż do istniejących wyjazdów ze stacji paliw Statoil – precyzuje Bałaban. Dzięki temu jadąc al. Tysiąclecia można by łatwo dostać się do ul. Tatarskiej lub Siennej. Jezdnia miałaby służyć m.in. klientom stojącego przy Siennej hotelu, czy też pobliskiego salonu samochodowego. Niemal na całej długości jezdnia byłaby dwukierunkowa. Od stacji paliw można by nią dojechać aż do salonu Peugeot. Niemożliwa byłaby tylko dalsza jazda do Mełgiewskiej.

Magistrat zabrał się już za kompletowanie decyzji niezbędnych do opracowania szczegółowej koncepcji i pozyskania nieruchomości.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
mieszkaniec
JOTEM
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 listopada 2015 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Browarną trzeba otworzyć od Al. Solidarności ale dla samego dojazdu do Mleczarni nikt z urzędników nie pomyślał o mieszkańcach bo sam mieszka na wsi i nie ma planowania i ludzi. A gdzie będą stawiać samochody mieszkańcy jak w tej chwili jest problem o wiele jeszcze pytań ale nikt nie pytał bezpośredni zaiteresowanych
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (27 stycznia 2010 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzędnicy widzieli te ulice tylko na mapie, pewno w ich dzielnicach willowych uliczki też pełnią funkcję serwisowych he,he czyli nie uzywanych w wypadkach awaryjnych lub dla potrzeb mieszkańców.Na poważnie. Browarną trzeba otworzyc od strony al. Solidarności ale dla sam. dostawczych do magazynów po b, mleczarni.Faktycznie począwszy od Biernackiego Probostwo jest ulicą jednokierunkową i należałoby zakazac ruichu pojazdów pow. 3,5 t, jak równiż tzw. busów które robią sobie objazdy bo nie skróty i w przypadku otwarcia Browarnej naprawdę zrobic z niej jednokierunkową.
Rozwiń
JOTEM
JOTEM (27 stycznia 2010 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a moze lepiej wreszcie zrobic swiatła na skrzyzowaniu prusa z solidarnosci i dolna 3-go maja - bedzie mozna bezpiecznie skrecic w lewo z prusa
Rozwiń
mila
mila (27 stycznia 2010 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez sensu. Probostwo jest już i tak ciasne i bardzo wąskie za sprawą parkujących samochodów, a teraz ulica zamieni się w jeden wielki korek. Czy ktoś pomyślał o mieszkańcach tej i sposobie w jaki będą musieli przebijać się aby dojechać do domów?
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2010 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wreszcie ktoś coś mądrego wymyślił. No ale ostatnie zdanie tego artykułu nie daje nadziei na szybką realizację tego pomysłu ,,Magistrat zabrał się już za kompletowanie decyzji niezbędnych do opracowania szczegółowej koncepcji i pozyskania nieruchomości.''
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!