niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Ulica Józefa Franczaka "Lalka czy Droga Męczenników Majdanka?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2015, 07:00
Autor: Dominik Smaga

W Warszawie ma się rozstrzygnąć kwestia przemianowania odcinka Drogi Męczenników Majdanka na ul. Józefa Franczaka "Lalka. W czwartek radni zdecydują, czy sprawa trafi do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Rzecz dotyczy fragmentu trasy od ronda do granicy miasta.

Nazwę tego właśnie odcinka Rada Miasta poprzedniej kadencji zmieniła swoją uchwałą z marca 2014 r. Uchwała zapadła pomimo negatywnej opinii działającego w Ratuszu zespołu ds. nazewnictwa. Decyzja ta nie spodobała się kilku mieszkańcom i dwóm firmom, które zaskarżyły uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a ten pod koniec grudnia unieważnił zmianę nazwy. Sąd zauważył, że do Rady Miasta nie dotarła opinia Rady Dzielnicy Felin, jednej z dwóch, które o taką opinię były proszone.

Swoje stanowisko (pozytywne) przedstawiła jedynie Rada Dzielnicy Kośminek, zaś w przypadku dzielnicy Felin przewodniczący Rady Miasta obwieścił na sesji, że przewodniczący z tej dzielnicy pozytywnie opiniuje zmianę nazwy. Właśnie dlatego sąd unieważnił uchwałę: opinia przewodniczącego to nie to samo, co opinia całej Rady Dzielnicy Felin.

W czwartek okaże się, czy Rada Miasta odwoła się od tego wyroku składając skargę kasacyjną do NSA. Projekt uchwały w sprawie takiej skargi skierował w środę do radnych zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Komorski. W uzasadnieniu projektu czytamy m.in., że kierowane do Rady Dzielnicy Felin pisma z prośbą o opinię w sprawie zmiany nazwy ulicy wracały z powodu ich niepodjęcia przez adresata. W uzasadnieniu mowa jest również o tym, że żaden przepis nie uzależnia zmiany nazewnictwa ulic od zgody rady dzielnicy i że brak opinii z Felina nie powinien skutkować nieważnością uchwały.
  Edytuj ten wpis
J.B.
SYLWESTER
Mieszkaniec Lublina
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

J.B.
J.B. (2 lutego 2015 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Usra się jeden taki radny, chce być bardziej papieski od papieża. Patriota k...a jego mać sie znalazł... Jest jeszcze chyba kilka ulic ktore nie mają nazwy i im mozna nadać im nazwę "Lalka" ale nie trzeba zmieniać, tracić pieniądze i czas. Ciekawe co z tymi męczenikami z Majdanka

Rozwiń
SYLWESTER
SYLWESTER (29 stycznia 2015 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

**************ULICA   JOZEFA   FRANCZAKA  *LALKA* *****************************  To  HOŁD  Lubel szczyzny  dla  NIEZŁOMNEGO  ZOŁNIERZA   ARMII  KRAJOWEJ  który  zginął   ZDRADZONY  w  1963 roku (!) .  Niech  przynajmniej  ulica  w  Lublinie  nosi  Naszego  Lubelskiego  BOHATERA  na zwę .  CZESC  JEGO  PAMIECI ! .

Rozwiń
Mieszkaniec Lublina
Mieszkaniec Lublina (29 stycznia 2015 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja jestem za Drogą Męczenników Majdanka
Rozwiń
anonim
anonim (29 stycznia 2015 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lepiej proszę popytać Ludzi którzy jeszcze żyja z okplic Zukowa Kozic Wygnanowic i pamietają kim był ten Franczak

Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2015 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Komorski czemu naraża pan na koszty UM i wysyla zapytania do Rady Dzielnicy jeżeli jest to niepotrzebne.Powinien pan zwrócić to co wydano na te zapytania./Czas wykonanio zapytania,papier,,koperty ,oplata pocztowa/.Jak pan zaplaci to będzie pan szanował w przyszłości grosz publiczny.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!