środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

UMCS będzie współpracował z Chińczykami

  Edytuj ten wpis
Autor: (mb)

Wczoraj rektorzy obu uczelni podpisali w Lublinie porozumienie w sprawie współpracy (UMCS)
Wczoraj rektorzy obu uczelni podpisali w Lublinie porozumienie w sprawie współpracy (UMCS)

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej będzie współpracował z Guangdong University of Foreign Studies z Chin.

Wczoraj rektorzy obu uczelni podpisali w Lublinie porozumienie w tej sprawie. – Inicjatywa ma związek
z włączeniem do oferty edukacyjnej UMCS nowej specjalności – wyjaśnia Anna Guzowska, rzecznik UMCS. – Od semestru letniego na stosunkach międzynarodowych na Wydziale Politologii zostaną uruchomione studia regionu Pacyfiku, które umożliwią studentom również naukę języka chińskiego jako drugiego języka obcego.

Guangdong University of Foreign Studiem jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Chinach. Specjalizuje się w międzynarodowych badaniach. Uniwersytet prowadzi 55 kierunków studiów na 20 wydziałach, dotyczących głównie literatury, ekonomii, zarządzania, prawa, inżynierii i edukacji. Uczelnia zatrudnia ponad 300 pracowników i ma ok. 20 tys. studentów.

Chiny to kolejny kraj, w którym zaistnieje lubelski uniwersytet. W czerwcu rektorzy UMCS i uniwersytetu w Nowym Jorku podpisali list intencyjny dotyczący współpracy. Ta przewiduje w przyszłości m.in. wymianę studentów i wykładowców. List jest pierwszym krokiem. Kolejne to porozumienia dotyczące wspólnych zespołów doradczych i wspólnych programów edukacyjnych UMCS i NYU.

Ilu lubelskich studentów będzie mogło uczyć się w Nowym Jorku? Zdecyduje rekrutacja. Będą liczyły się wyniki z rodzimej uczelni, egzamin wstępny m.in. z języka angielskiego i argumentacja, dlaczego chce się studiować w Nowym Jorku.

Całe przedsięwzięcie wesprze powołana z tej okazji Fundacja Biosyntec Energaaz, która stworzy specjalny system stypendialny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!