czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

UMCS: Kolacja zatwierdzona, trzeba ją zjeść

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2012, 20:29
Autor: Rafał Panas

 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

29,5 tys. zł może kosztować spotkanie wyjazdowe z wykwintnym menu dla uczestników unijnego projektu UMCS. Czy uczelnia wycofa się z kontrowersyjnego zamówienia?

O zjeździe organizowanym w Kazimierzu Dolnym dla uczestników projektu "Kształcenie kadry akademickiej do roli wykładowców przedmiotu Ochrona własności intelektualnej” napisaliśmy w piątek rano. Zainteresował nas przetarg na organizację wyjazdu.

Zaplanowana na czerwiec konferencja ma trwać zaledwie cztery godziny, bo na tyle ma być wynajęta sala konferencyjna. Uczelnia zapewnia też autokar. Mimo to 53 uczestników projektu nie wróci tego dnia do domu.

Przenocują w hotelu i posilą się podczas wykwintnej kolacji. Uczelnia określiła precyzyjne menu. Na stole ma się pojawić np. mus z wędzonego pstrąga z rakami polskimi z sosem koktajlowym. Wszystko ma być opłacone z publicznych pieniędzy. Jak dowiedzieliśmy się, jedyna oferta, która wpłynęła na ogłoszony przez UMCS przetarg, opiewa na 29,5 tys. zł brutto.

Wartość całego projektu to 2,084 mln zł. – Zorganizowanie spotkania wyjazdowego przewidziane jest w budżecie projektu. Został on zatwierdzony przez Instytucję Pośredniczącą i stanowi załącznik do umowy na finansowanie projektu – mówi Anna Guzowska, rzecznik prasowa UMCS. I dodaje:

– Niezrealizowanie spotkania wyjazdowego podsumowującego jeden z etapów projektu powoduje brak jego realizacji w pełnym, wymaganym zapisami umowy z IP zakresie. Mogłoby to skutkować problemami z końcowym rozliczeniem projektu.

Zamówienie dokładnie precyzuje dania, które mają pojawić się na stole przed uczestnikami obiadokolacji. Dlaczego zlecenie jest tak dokładne?

– Opis przedmiotu zamówienia musi być szczegółowy, a podane w nim menu można znaleźć w Internecie razem z przepisami – zapewnia UMCS. Na przetarg wpłynęła tylko jedna oferta. Złożył ją hotel Król Kazimierz.

Po co jechać do Kazimierza Dolnego, żeby zakończyć rok studiów i rozdać dyplomy? Uczelnia odpowiada, że miasteczko jest jednym z najciekawszych miejsc w województwie, położonym blisko Lublina. – Jest to spotkanie wyjazdowe, nie możemy go zorganizować w Lublinie. Chcemy też promować nasz region, a nie inne – usłyszeliśmy.

Czy po prasowej krytyce UMCS zrezygnuje z zamówienia? Odpowiedź mamy dostać po tym, jak komisja przetargowa przeanalizuje ofertę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Dr No
Luk
Zenon
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dr No
Dr No (26 maja 2012 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całe te (prawie) nikomu niepotrzebne tzw. szkolenia, konferencje itp. zbiegowiska - to pic na wodę dla niewtajemniczonych. Jest to wyciąganie z reguły publicznych pieniędzy na "imprezki" dla różnych zamkniętych środowisk. Po pierwsze efekty takich wyjazdówek zwykle niczego nowego do badań naukowych nie wnoszą. Po drugie uczelnie mają infrastrukturę we własnych budynkach na przeprowadzanie konferencji, seminariów, spotkań, zjazdów.
Po trzecie - jeśli mają być wyjazdowe - koszty zakwaterowania, wyżywienia niech uczestnicy pokrywają z własnych kieszeni.

A tak na marginesie 3/4 tego typu imprez jest bez sensu - tak jak i istnienie 3/4 uczelni (prywatnych, a zwłaszcza publicznych) nie ma żadnego uzasadnienia - to polipy wysysające publiczne pieniądze produkujące corocznie setki tysięcy bezrobotnych.
Rozwiń
Luk
Luk (26 maja 2012 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co mają jeść w trakcie kolacji? pyzy czy leniwe....Boże ale tutaj pachnie typowym wschodnio europejskim prymitywizmem......do
Europy nam daleko...niech sobie redaktor z informatorem zamówią domino pizza i będzie ok........redaktor pewnie na studiach balował......skończył nauki polityczne lub coś podobnego to teraz zazdrości....wszystko jest zgodne z procedurą.....tylko ich to przewyższa...oni pasują do wiejskiej chaty i bigosu z kapustą a nie do Europy:)......Pan panie redaktorze coś w życiu zrobił dla innych ludzi czy tylko pisze Pan takie paszkwiliki?????nie chciało się?...na studiach orłem Pan nie był...raczej wróblem........wykładowcy pamiętają......teraz taka drobna zemsta:)???
Rozwiń
Zenon
Zenon (26 maja 2012 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To pożegnalna kolacja pana jego rektorowości? będzie opijał przegraną z pieniążkiem?
Rozwiń
Kazik
Kazik (26 maja 2012 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
500 zł za osobę, za dwa dni w Kazimierzu. Pogratulować badania rynku jakie musi być przeprowadzone przy
wydatkowaniu pieniędzy publicznych.
Przetarg na organizację to fikcja. Akurat w menu mają być raki w jakimś tam sosie?
Inaczej całe to szkolenie o de.. potłuc.
Niestety większość szkoleń z funduszy UE do przejadanie pieniędzy co powyższy przykład dobitnie potwierdza.
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2012 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

samo wykształcenie nie upoważnia do rozpieprzania kraju, to tm bardziej od osób wykształconych wymaga sie rozsądnego podejścia do sprawy, osoby wykształcone nie mogą sie tłumaczyć nieznajomością wiedzy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!