Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lipca 2009 r.
21:01
Edytuj ten wpis

UMCS łowi studentów - największa kampania w historii

0 8 A A

Billboardy w mieście, wielki piknik dla mieszkańców, poszukiwanie 150-tysięcznego absolwenta i likwidowanie największych absurdów uczelni. Tak ma wyglądać gigantyczna akcja promocyjna, z którą zaczyna UMCS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zamierzamy promować się permanentnie – mówi rektor uniwersytetu prof. Andrzej Dąbrowski. – Przez cały czas chcemy zachęcać do studiowania u nas, ale także pokazywać naszą uczelnię jako miejsce ważne dla Lublina, regionu i jego mieszkańców.

Koordynatorem kampanii promocyjnej jest Marcin Lipowski, nowy szef Zespołu Informacji i Promocji UMCS. To fachowiec z Zakładu Marketingu Wydziału Ekonomicznego. Jego pierwsze pomysły już widać. Reklama uniwersytetu o powierzchni aż 350 mkw. zajmuje całą frontową ścianę Biblioteki Głównej. Kolejny, podobny, pojawi się wkrótce na kładce nad ul. Radziszewskiego. A na innych terenach należących do UMCS po wakacjach zawisną billboardy promocyjne.

– Po co płacić za miejsca na reklamę, skoro mamy znakomite punkty, które można wykorzystać – wyjaśnia Dąbrowski. – Słupy reklamowe staną m.in. w Ogrodzie Botanicznym. Tak, żeby reklamy widzieli wszyscy wjeżdżający do miasta od strony Warszawy, ale także wszyscy opuszczający Lublin. Kolejny billboard pojawi się obok Wydziału Artystycznego, u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Głębokiej.

Hasła reklamowe pojawią się też w centralnych punktach miasteczka akademickiego. – Pierwsze napisy już są namalowane na jezdni przy wjeździe na plac Marii Curie-Skłodowskiej – tłumaczy Marcin Lipowski. – Trwa już akcja „Złam absurd”, w której studenci mogą nam zgłaszać absurdy naszej uczelni, a my będziemy starali się je likwidować.

Wszystko to ma zbudować w oczach studentów i kandydatów na studia obraz uczelni nowoczesnej i otwartej na młodych ludzi.

– Chcemy np. znaleźć 150-tysięcznego studenta uniwersytetu, bo taki właśnie w tym roku będzie bronił pracy magisterskiej – zapowiada Lipowski. – W nagrodę ten wyjątkowy student dostanie... rower.

Nagroda zostanie wręczona prawdopodobnie 23 października. Właśnie na ten dzień jest zaplanowane święto uniwersytetu, po raz pierwszy obchodzone z takim rozmachem. W planach jest m.in. piknik w Ogrodzie Botanicznym dla mieszkańców Lublina, a także specjalne atrakcje dla studentów. Szczegóły zostaną ogłoszone po wakacjach.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaa / 27 lipca 2009 o 20:49
Bicie piany to najważniejszy cel
Avatar
absolwent 3 / 27 lipca 2009 o 20:32
Skończyłem UMCS i mogę powiedzieć: nie było warto!!!!
Avatar
absolwent 2 / 27 lipca 2009 o 15:53
SKOŃCZYŁEM UMCS I MOGĘ POWIEDZIEĆ : BYŁO WARTO !!!!!
Avatar
student / 27 lipca 2009 o 14:38
Trzymam kciuki za akcję zmian absurdów na uczelni. Zobaczymy, czy założenia będą realizowane. Niech inne uczelnie uczą się, jak być partnerem dla studentów a nie tylko gmachem z regulaminami. Gdyby nie studenci uczelni by nie było. Niektórzy o tym zapominają. Koniecznie niech weźmie sobie to do serca sąsiad zza miedzy.
Avatar
marla / 27 lipca 2009 o 11:52
LEDA ma absolutną rację!

Kurde, teraz się znowu dowiaduję, że coś mnie ominęło na tej durnej uczelni!
Obroniłam się w maju i przepadło mi stypendium naukowe za czerwiec!
A teraz rower!

Jednak na UMSCie najbardziej popłaca bycie olewusem - Ci co się bronią we wrześniu dostaną stypendium i jeszcze mają szansę na rower!

A tak swoją drogą - z tym stypendium - czy to nie jest jakiś absurd?
Stypendium przyznają przecież za wyniki w nauce za ubiegły rok, przysługuje przez 9 miesięcy, czy to, że ktoś się wcześniej obroni powinno go pozbawiać stypendium???!!
To co, że traci status studenta. A gdyby kasę ze stypendium wypłacali jednorazowo, to też by mi potem kazali za jeden miesiąc oddać?!

Aha! I czekam na rezultaty akcji Złam Absurd!
Sama zgłosiłam kilka absurdów i wiem, że moi znajomi też. Będzie okazja zweryfikować czy ta akcja to tylko mistyfikacja czy realna próba rozwiązywania problemów!
LEDA ma absolutną rację!

Kurde, teraz się znowu dowiaduję, że coś mnie ominęło na tej durnej uczelni!
Obroniłam się w maju i przepadło mi stypendium naukowe za czerwiec!
A teraz rower!

Jednak na UMSCie najbardziej popłaca bycie olewusem - Ci co się bronią we wrześniu dostaną stypendium i jeszcze mają szansę na rower!

A tak swoją drogą - z tym stypendium - czy to nie jest jakiś absurd?
Stypendium przyznają przecież za wyniki w nauce za ubiegły rok, przysługuje prz... rozwiń
Avatar
absolwent / 27 lipca 2009 o 11:15
Skończyłem studia w Lublinie (UMCS) i z całą pewnością mogę stwierdzić: nie było warto.
Avatar
LEDA / 27 lipca 2009 o 10:53
Zardzewiała, zakomuszała moloszarnia z nieuprzejmymi (nie wszystkimi) babami w administracji - odpadami jeszcze tamtego systemu. Przebiegli, bezczelni oszuści. Co poniektórym tam pracującym dekret PKWN siedzi głęboko w sercu. Może zamiast roweru wręczyć hulajnogę - lepszy rozpęd w kierunku rynku pracy
Avatar
~mjut~ / 27 lipca 2009 o 09:04
rower.... mogliby pracę dać a nie rower
Avatar
aaa / 27 lipca 2009 o 20:49
Bicie piany to najważniejszy cel
Avatar
absolwent 3 / 27 lipca 2009 o 20:32
Skończyłem UMCS i mogę powiedzieć: nie było warto!!!!
Avatar
absolwent 2 / 27 lipca 2009 o 15:53
SKOŃCZYŁEM UMCS I MOGĘ POWIEDZIEĆ : BYŁO WARTO !!!!!
Avatar
student / 27 lipca 2009 o 14:38
Trzymam kciuki za akcję zmian absurdów na uczelni. Zobaczymy, czy założenia będą realizowane. Niech inne uczelnie uczą się, jak być partnerem dla studentów a nie tylko gmachem z regulaminami. Gdyby nie studenci uczelni by nie było. Niektórzy o tym zapominają. Koniecznie niech weźmie sobie to do serca sąsiad zza miedzy.
Avatar
marla / 27 lipca 2009 o 11:52
LEDA ma absolutną rację!

Kurde, teraz się znowu dowiaduję, że coś mnie ominęło na tej durnej uczelni!
Obroniłam się w maju i przepadło mi stypendium naukowe za czerwiec!
A teraz rower!

Jednak na UMSCie najbardziej popłaca bycie olewusem - Ci co się bronią we wrześniu dostaną stypendium i jeszcze mają szansę na rower!

A tak swoją drogą - z tym stypendium - czy to nie jest jakiś absurd?
Stypendium przyznają przecież za wyniki w nauce za ubiegły rok, przysługuje przez 9 miesięcy, czy to, że ktoś się wcześniej obroni powinno go pozbawiać stypendium???!!
To co, że traci status studenta. A gdyby kasę ze stypendium wypłacali jednorazowo, to też by mi potem kazali za jeden miesiąc oddać?!

Aha! I czekam na rezultaty akcji Złam Absurd!
Sama zgłosiłam kilka absurdów i wiem, że moi znajomi też. Będzie okazja zweryfikować czy ta akcja to tylko mistyfikacja czy realna próba rozwiązywania problemów!
LEDA ma absolutną rację!

Kurde, teraz się znowu dowiaduję, że coś mnie ominęło na tej durnej uczelni!
Obroniłam się w maju i przepadło mi stypendium naukowe za czerwiec!
A teraz rower!

Jednak na UMSCie najbardziej popłaca bycie olewusem - Ci co się bronią we wrześniu dostaną stypendium i jeszcze mają szansę na rower!

A tak swoją drogą - z tym stypendium - czy to nie jest jakiś absurd?
Stypendium przyznają przecież za wyniki w nauce za ubiegły rok, przysługuje prz... rozwiń
Avatar
absolwent / 27 lipca 2009 o 11:15
Skończyłem studia w Lublinie (UMCS) i z całą pewnością mogę stwierdzić: nie było warto.
Avatar
LEDA / 27 lipca 2009 o 10:53
Zardzewiała, zakomuszała moloszarnia z nieuprzejmymi (nie wszystkimi) babami w administracji - odpadami jeszcze tamtego systemu. Przebiegli, bezczelni oszuści. Co poniektórym tam pracującym dekret PKWN siedzi głęboko w sercu. Może zamiast roweru wręczyć hulajnogę - lepszy rozpęd w kierunku rynku pracy
Avatar
~mjut~ / 27 lipca 2009 o 09:04
rower.... mogliby pracę dać a nie rower
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 13 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 6 3

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 42 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!