niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

UMCS łowi studentów - największa kampania w historii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2009, 21:01

Billboardy w mieście, wielki piknik dla mieszkańców, poszukiwanie 150-tysięcznego absolwenta i likwidowanie największych absurdów uczelni. Tak ma wyglądać gigantyczna akcja promocyjna, z którą zaczyna UMCS.

– Zamierzamy promować się permanentnie – mówi rektor uniwersytetu prof. Andrzej Dąbrowski. – Przez cały czas chcemy zachęcać do studiowania u nas, ale także pokazywać naszą uczelnię jako miejsce ważne dla Lublina, regionu i jego mieszkańców.

Koordynatorem kampanii promocyjnej jest Marcin Lipowski, nowy szef Zespołu Informacji i Promocji UMCS. To fachowiec z Zakładu Marketingu Wydziału Ekonomicznego. Jego pierwsze pomysły już widać. Reklama uniwersytetu o powierzchni aż 350 mkw. zajmuje całą frontową ścianę Biblioteki Głównej. Kolejny, podobny, pojawi się wkrótce na kładce nad ul. Radziszewskiego. A na innych terenach należących do UMCS po wakacjach zawisną billboardy promocyjne.

– Po co płacić za miejsca na reklamę, skoro mamy znakomite punkty, które można wykorzystać – wyjaśnia Dąbrowski. – Słupy reklamowe staną m.in. w Ogrodzie Botanicznym. Tak, żeby reklamy widzieli wszyscy wjeżdżający do miasta od strony Warszawy, ale także wszyscy opuszczający Lublin. Kolejny billboard pojawi się obok Wydziału Artystycznego, u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Głębokiej.

Hasła reklamowe pojawią się też w centralnych punktach miasteczka akademickiego. – Pierwsze napisy już są namalowane na jezdni przy wjeździe na plac Marii Curie-Skłodowskiej – tłumaczy Marcin Lipowski. – Trwa już akcja „Złam absurd”, w której studenci mogą nam zgłaszać absurdy naszej uczelni, a my będziemy starali się je likwidować.

Wszystko to ma zbudować w oczach studentów i kandydatów na studia obraz uczelni nowoczesnej i otwartej na młodych ludzi.

– Chcemy np. znaleźć 150-tysięcznego studenta uniwersytetu, bo taki właśnie w tym roku będzie bronił pracy magisterskiej – zapowiada Lipowski. – W nagrodę ten wyjątkowy student dostanie... rower.

Nagroda zostanie wręczona prawdopodobnie 23 października. Właśnie na ten dzień jest zaplanowane święto uniwersytetu, po raz pierwszy obchodzone z takim rozmachem. W planach jest m.in. piknik w Ogrodzie Botanicznym dla mieszkańców Lublina, a także specjalne atrakcje dla studentów. Szczegóły zostaną ogłoszone po wakacjach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
aaa
absolwent 3
absolwent 2
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aaa
aaa (27 lipca 2009 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bicie piany to najważniejszy cel
Rozwiń
absolwent 3
absolwent 3 (27 lipca 2009 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skończyłem UMCS i mogę powiedzieć: nie było warto!!!!
Rozwiń
absolwent 2
absolwent 2 (27 lipca 2009 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SKOŃCZYŁEM UMCS I MOGĘ POWIEDZIEĆ : BYŁO WARTO !!!!!
Rozwiń
student
student (27 lipca 2009 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzymam kciuki za akcję zmian absurdów na uczelni. Zobaczymy, czy założenia będą realizowane. Niech inne uczelnie uczą się, jak być partnerem dla studentów a nie tylko gmachem z regulaminami. Gdyby nie studenci uczelni by nie było. Niektórzy o tym zapominają. Koniecznie niech weźmie sobie to do serca sąsiad zza miedzy.
Rozwiń
marla
marla (27 lipca 2009 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LEDA ma absolutną rację!

Kurde, teraz się znowu dowiaduję, że coś mnie ominęło na tej durnej uczelni!
Obroniłam się w maju i przepadło mi stypendium naukowe za czerwiec!
A teraz rower!

Jednak na UMSCie najbardziej popłaca bycie olewusem - Ci co się bronią we wrześniu dostaną stypendium i jeszcze mają szansę na rower!

A tak swoją drogą - z tym stypendium - czy to nie jest jakiś absurd?
Stypendium przyznają przecież za wyniki w nauce za ubiegły rok, przysługuje przez 9 miesięcy, czy to, że ktoś się wcześniej obroni powinno go pozbawiać stypendium???!!
To co, że traci status studenta. A gdyby kasę ze stypendium wypłacali jednorazowo, to też by mi potem kazali za jeden miesiąc oddać?!

Aha! I czekam na rezultaty akcji Złam Absurd!
Sama zgłosiłam kilka absurdów i wiem, że moi znajomi też. Będzie okazja zweryfikować czy ta akcja to tylko mistyfikacja czy realna próba rozwiązywania problemów!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!