piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

UMCS: Najpierw grill, potem park

Dodano: 13 grudnia 2012, 19:59
Autor: (mb)

Firma z Olsztyna zaprojektuje przebudowę lubelskiego parku akademickiego. W pierwszej kolejności powstanie tam strefa pikników, o którą upominali się studenci.

Uniwersytet właśnie rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rewitalizacji parku akademickiego. Chodzi o teren między ul. Sowińskiego, Głęboką, Centrum Kultury Fizycznej (dawny AOS) i ścieżką biegnącą wzdłuż akademików. Wpłynęło 14 ofert. Wygrała firma MP Studio Projekt z Olsztyna. Za projekt UMCS zapłaci jej 29 tys. zł.

Zaniedbany park wreszcie ma zmienić swoje oblicze. Część drzew i krzewów zostanie wycięta, pojawią się nowe rośliny. Wszystkie ścieżki zostaną zaprojektowane na nowo. Schody przylegające do parku doczekają się remontu. A wokół całego terenu powstanie ścieżka rekreacyjna. Pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, monitoring i nowe oświetlenie.
Park zostanie podzielony na strefy tematyczne.

Od ul. Sowińskiego będzie "tajemniczy ogród”. Od ACK powstanie "strefa kulturalna” z amfiteatrem. Będą też trzy place z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

UMCS czeka na projekt i… szuka pieniędzy na jego realizację. – Będziemy szukali środków zewnętrznych, żeby to wszystko wykonać – mówi Aneta Śliwińska z biura prasowego uniwersytetu.

Z budżetu uczelni uda się zbudować jedynie specjalną strefę rekreacyjną – między boiskiem a obiektami CKF. Dlatego uczelnia zdecydowała się wyłączyć ją z całego projektu. Tę część zaprojektuje firma Manevo z Ziółkowa w gm. Spiczyn, która wygrała konkurs na wykonanie dokumentacji. – Na początku przyszłego roku ogłosimy przetarg na realizację tego projektu – zapowiada Śliwińska.

Strefa nazwana "polaną” będzie przeznaczona do urządzania pikników i grillowania. – Studenci zgłaszali zapotrzebowanie na takie miejsce – mówi Śliwińska.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24