niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Unia wsadza kobiety na traktory

  Edytuj ten wpis
Autor: Paweł Puzio

Jesteś rolnikiem i masz prawo jazdy kategorii "B”, możesz za darmo rozszerzyć swoje uprawnienie na prowadzenie pojazdów. Ośrodek Szkolenia Kierowców "Kulka” w Lublinie realizuje unijny program "Transport - mobilny rynek pracy”.

Do wykorzystania jest jeszcze 250 darmowych kursów. Można zaoszczędzić nawet do 3000 złotych. Tyle kosztuje najdroższy kurs na autobusową kategorię D.
- Program realizowany przez nasz ośrodek, to szansa na zamianę zawodu lub podwyższeni kwalifikacji dla 300 osób - mówi Maciej Kulka, właściciel firmy. - Już pierwszych 50 osób przechodzi bezpłatne szkolenie w ramach programu. - Zainteresowanie jest olbrzymie. Jest bardzo dużo zgłoszeń od rolników. Niedobory natomiast mamy wśród pań - martwi się organizator, bo unijny projekt przewiduje równouprawnienie. Tymczasem jest kilku panów na jedno miejsce a na kobiety czeka ponad 100 wolnych miejsc.
Z bezpłatnych kursów mogą skorzystać rolnicy i rodzina (np. żony, córki, synowie) mieszkający na wsiach i małych miastach (do 20 tysięcy mieszkańców).
Nie jest to oferta dla emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne, oraz tych, które pracują w rolnictwie (w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją rolniczą).
Program potrwa do 31 maja przyszłego roku. Organizator zastrzega, żeby nie trzeba się zrażać dużą liczbą chętnych.
- Trzeba się zgłaszać, bo część kandydatów rezygnuje, cześć nie przechodzi badań lekarskich - dodaje Kulka.
Unia nie tylko płaci za kurs, ale także zwraca uczestnikom koszty dojazdu, badań, podręczników oraz opieki nad dzieckiem.


Dowiedz się więcej

W ramach projektu "Transport - mobilny rynek pracy” przeszkolenie ma przejść 300 osób - 60 na kategorie B+E (np. na ciągnik rolniczy z przyczepą), 100 na kategorie C (na ciężarówkę), 40 na C+E (np. na zestaw TIR) i 100 na D (na autobus). Na Lubelszczyźnie jest zbyt dużo osób zatrudnionych w rolnictwie - tak wynika w unijnych statystyk.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem infolini: 801 400 700. Informacji można zaczerpnąć także na stronie: www. kulka.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!