Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 kwietnia 2011 r.
17:46
Edytuj ten wpis

Unijna kasa nie dla partyjnych działaczy PO

0 10 A A
Członkowie zarządu regionu Platformy Obywatelskiej i ich najbliższe rodziny nie będą ubiegać się o u
Członkowie zarządu regionu Platformy Obywatelskiej i ich najbliższe rodziny nie będą ubiegać się o u

Członkowie zarządu regionu Platformy Obywatelskiej i ich najbliższe rodziny nie będą ubiegać się o unijne dotacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wnioski radnych wojewódzkich i osób na stanowiskach kierowniczych mają być zgłaszane władzom partii. Zmiany to wynik afer, jakie wstrząsnęły lubelską agencją, odpowiedzialną za dzielenie pieniędzy z UE.

Wprowadzenie nowych zasad zapowiedział Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa i jednocześnie wiceprzewodniczący regionalnego zarządu PO.

– Chcemy uniknąć wszelkich podejrzeń – mówi Grabczuk. – Członkowie zarządu partii i ich najbliższe rodziny nie będą składać wniosków o dotacje w ramach programów unijnych. Chcemy być również informowani, jeśli takie wnioski złożą nasi radni wojewódzcy, ich rodziny lub pracownicy Urzędu Marszałkowskiego na kierowniczych stanowiskach.

Zapytany o definicję pojęcia "najbliższa rodzina”, Krzysztof Grabczuk stwierdził: – Chodzi raczej o małżonków. Przecież z rodzeństwem czy dalszymi krewnymi można się np. pokłócić. Wtedy nie mamy wpływu na ich decyzje.

Zapowiedzi Platformy to na razie jedynie deklaracje. Możliwe, że w najbliższych tygodniach zostaną sformalizowane. Uchwałę w tej sprawie ma podjąć regionalny zarząd partii.
Propozycja samorządowców to wynik kilku afer, jakie dotknęły Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości. To instytucja odpowiedzialna za dzielenie unijnych pieniędzy dla przedsiębiorców. Wątpliwości dotyczyły przyznawania dotacji działaczom koalicji, rządzącej regionem.

Wnioski firm oceniali pracownicy LAWP. Ostatecznie zatwierdzał je jednak Zarząd Województwa (składający się z polityków PO i PSL). Dofinansowanie przyznawano m.in. firmom członków władz regionalnych PO i rodziny posła PSL.

Po ujawnieniu tych informacji Zarząd Województwa zdecydował, że nie będzie już zatwierdzał wyników konkursów. Ostateczne rozstrzygnięcia mają podejmować pracownicy LAWP.

– Przekażemy agencji nasze uprawnienia i pełną odpowiedzialność za podejmowane decyzje – dodaje Grabczuk. – Do tej pory nie zdarzyło się, byśmy ingerowali w przygotowane przez LAWP listy rankingowe. Zmiany, które wprowadzamy mają uniemożliwić sytuację, w której wniosek dostaje dofinansowanie dlatego, że stoi za nim osoba na eksponowanym stanowisku.

Zarząd zapowiedział również, że Izabela Byzdra, pełniąca obowiązki dyrektora LAWP pozostanie na swoim stanowisku. Zyska natomiast nowego zastępcę. Będzie nim Mariusz Majkutewicz, dotychczasowy dyrektor Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rywin to pestka / 1 maja 2011 o 13:30
przy aferach typu Piotr Stec, Paweł Markiewicz, Chlebowski i inni Lew Rywin to pestka
Ale mi działacze - dla swoich interesów pod przykrywką że niby dla biznesu, chyba że swojego hahaha
Interesowne chłopy z nich, założyć fundacje, wyciągnąć kasę z dotacji, rozprowadzić wśród znajomych pod byle pretekstem jakiejś niby wykonanej pracy, oto jest mechanizm działania działaczy PO
TakiSzef młodzieżówki PO - przyszłość partii murowana
Avatar
Skarabeusz / 30 kwietnia 2011 o 20:22
Grabczuka do cna popieprzyło. Ciekawe, na jakiej podstawie chce zabronić członkom PO zabronić ubiegania się o środki publiczne. Zabroni tego w całym kraju, czy tylko w wojewóztwie? Niebywały idiotyzm. Jak ktoś ubiega się o dofinansowanie projektu z puli środków europejskich, to źle, ale jak ktoś prowadzi działalność gospodarczą i otrzymuje pomoc publiczną w formie umożenia zaległości podatkowych, to już nie jest źle? a czym się jedno od drugiego różni? przecież i jedno i drugie to środki publiczne. A jak projekt dostanie firma, w której pracuje członek PO, albo małżonek tegoż członka, to jest ok, czy nie jest ok? Zaczynam mieć wrażenie, że Grabczuk czerpie wzorce z Jarka K. Nie mozna stosować podwójnych standardów. Nie można nikomu zabronić prowadzić działalności gospodarczej. Zadaniem władz wojewóztwa jest dopilnowanie, zeby oceny projektów były przeprowadzane rzetelnie i uczciwie. A to, czy aplikujący jest członkiem PO, PSL, SLD, PiS czy innej partii politycznej, nie powinno mieć żadnego znaczenia. A Grabczuk niech się nie ośmiesza i niech nie wymyśla cudów na kiju. Tyle w temacie.
Grabczuka do cna popieprzyło. Ciekawe, na jakiej podstawie chce zabronić członkom PO zabronić ubiegania się o środki publiczne. Zabroni tego w całym kraju, czy tylko w wojewóztwie? Niebywały idiotyzm. Jak ktoś ubiega się o dofinansowanie projektu z puli środków europejskich, to źle, ale jak ktoś prowadzi działalność gospodarczą i otrzymuje pomoc publiczną w formie umożenia zaległości podatkowych, to już nie jest źle? a czym się jedno od drugiego różni? przecież i jedno i drugie to środki publiczne. A jak projekt dostanie firma, w której prac... rozwiń
Avatar
mosquito / 30 kwietnia 2011 o 19:34
Ta postawa "przekretasów" aż kipi obłudą !
Avatar
maks / 30 kwietnia 2011 o 17:12
Już w to wierzę - Platforma zaczęła kampanię wyborczą. A nóż ktoś w te bzdury uwierzy i nocna zmiana znowu zdobędzie większość, znowu będzie przepięknie… Ciekawe czy PSL, mistrzowie prywaty pójdą w ślady koalicjanta?
Avatar
Janek / 30 kwietnia 2011 o 15:36
To co powiedzieli koledzy z PO to jawna dyskryminacja i łamanie konstytucji. Nikt nie mam prawa zabronić członkom PO składania wniosków. I co im zrobią jak złożą? Przy ocenie formalnej odrzucą wniosek ze względu na przynależność partyjną? Kpina. A może od razu wyrzucą ich z PO? Zabawne. To pewnie będzie straszna kara...hi,hi...
Avatar
kika / 30 kwietnia 2011 o 15:32
He he he koniec programowania, oststnie konkursy i "ochłapy" do rozdania i oni teraz dopiero takie coś? Panie Grabczuk proszę wstecz pogrzebać okaże się że Pana połowica będzie musiała tez kase oddać...
Avatar
kramka / 30 kwietnia 2011 o 14:13
Wszystko to bajki dla naiwnych. Żeby zapobiec korupcji oraz wykorzystaniu stanowisk dla własnych celów należy - moim skromnym zdaniem - powołać specjalną komisję, która by pilnowała czystości życia politycznego w Lubelskiem i nie tylko. W jej skład powinni wejść najbardziej godni zaufania ludzie: Miro, Zbycho i Rycho oraz prezydent Wałbrzycha, który został przez stronniczy sąd niecnie odwołany ze stanowiska. A, na czele komisji mógłby stanąć senator Misiak.
Avatar
Ali Baba / 30 kwietnia 2011 o 12:16
A mnie się widzi że niewiele to zmieni bo zawsze swój da cynk gdzie trzeba z prośbą o wsparcie wniosku a jeśli zainteresowany ma stosowne koligacje to przyjmując że istnieją różne zależności służbowe itp.- decyzje sobie załatwi tak samo i bez większych problemów więc jeżeli PO chce uczciwości i przejrzystości to proszę bardzo wnioski w zalakowanych kopertach posiadające jedynie kod wysyłać do np. Warszawy tam urzędnik czy urzędnicy nie zaglądając do środka odsyłali by je do innego biura losowo wybranego w kraju np. do Szczecina i dopiero tamci specjaliści oceniali by wniosek pod względem merytorycznym bo chyba takie agencje jak L-A W P działają także w innych miastach zaś z innych miast takie wnioski trafiały bu do Lublina proste i uczciwe !?- i dopiero wtedy będzie w miarę uczciwie i sprawiedliwie bo ruch który zrobiła PO w niczym wizerunku uczciwości nie poprawi to tylko mydlenie oczu zaś nadzór pozostaje -i pewnie oto idzie o sprawienie wrażenia uczciwości !.
A mnie się widzi że niewiele to zmieni bo zawsze swój da cynk gdzie trzeba z prośbą o wsparcie wniosku a jeśli zainteresowany ma stosowne koligacje to przyjmując że istnieją różne zależności służbowe itp.- decyzje sobie załatwi tak samo i bez większych problemów więc jeżeli PO chce uczciwości i przejrzystości to proszę bardzo wnioski w zalakowanych kopertach posiadające jedynie kod wysyłać do np. Warszawy tam urzędnik czy urzędnicy nie zaglądając do środka odsyłali by je do innego biura losowo wybranego w kraju np. do Szczecina i dopiero tam... rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 kwietnia 2011 o 12:09
Oczywiscie, kasa juz praktycznie rozdana, do rozdania zostaly ochlapy, to niech sie motloch cieszy.
Avatar
jurek / 30 kwietnia 2011 o 12:04
A czy nie prościej byłoby odpolitycznić nasze życie? Czy karą dla żony marka Flasińskiego za to, że on był we władzach województwa i zamiast w domu z rodziną spędzać czas, dbał o interesy społeczeństwa, ma być odsunięcie od funduszy unijnych na rozwój własnej firmy, która służy nie tyle samemu przedsiebiorcy, co przede wszystkim społeczeństwu, dbając o jego zdrowie w tejże prywatenej przychodni? Paranoja! W państwie prawa wszyscy winni być wobec niego równi, nie można więc rozdawać pieniędzy na gorsze projekty składane przez przypadkowych ludzi, ale nie mających nic wspólnego z działaczmi partyjnymi. Powinny być określone jasne i transparentne zasady, które wykluczałyby pomocnictwo i po problemie.
A czy nie prościej byłoby odpolitycznić nasze życie? Czy karą dla żony marka Flasińskiego za to, że on był we władzach województwa i zamiast w domu z rodziną spędzać czas, dbał o interesy społeczeństwa, ma być odsunięcie od funduszy unijnych na rozwój własnej firmy, która służy nie tyle samemu przedsiebiorcy, co przede wszystkim społeczeństwu, dbając o jego zdrowie w tejże prywatenej przychodni? Paranoja! W państwie prawa wszyscy winni być wobec niego równi, nie można więc rozdawać pieniędzy na gorsze projekty składane przez przypadkowy... rozwiń
Avatar
rywin to pestka / 1 maja 2011 o 13:30
przy aferach typu Piotr Stec, Paweł Markiewicz, Chlebowski i inni Lew Rywin to pestka
Ale mi działacze - dla swoich interesów pod przykrywką że niby dla biznesu, chyba że swojego hahaha
Interesowne chłopy z nich, założyć fundacje, wyciągnąć kasę z dotacji, rozprowadzić wśród znajomych pod byle pretekstem jakiejś niby wykonanej pracy, oto jest mechanizm działania działaczy PO
TakiSzef młodzieżówki PO - przyszłość partii murowana
Avatar
Skarabeusz / 30 kwietnia 2011 o 20:22
Grabczuka do cna popieprzyło. Ciekawe, na jakiej podstawie chce zabronić członkom PO zabronić ubiegania się o środki publiczne. Zabroni tego w całym kraju, czy tylko w wojewóztwie? Niebywały idiotyzm. Jak ktoś ubiega się o dofinansowanie projektu z puli środków europejskich, to źle, ale jak ktoś prowadzi działalność gospodarczą i otrzymuje pomoc publiczną w formie umożenia zaległości podatkowych, to już nie jest źle? a czym się jedno od drugiego różni? przecież i jedno i drugie to środki publiczne. A jak projekt dostanie firma, w której pracuje członek PO, albo małżonek tegoż członka, to jest ok, czy nie jest ok? Zaczynam mieć wrażenie, że Grabczuk czerpie wzorce z Jarka K. Nie mozna stosować podwójnych standardów. Nie można nikomu zabronić prowadzić działalności gospodarczej. Zadaniem władz wojewóztwa jest dopilnowanie, zeby oceny projektów były przeprowadzane rzetelnie i uczciwie. A to, czy aplikujący jest członkiem PO, PSL, SLD, PiS czy innej partii politycznej, nie powinno mieć żadnego znaczenia. A Grabczuk niech się nie ośmiesza i niech nie wymyśla cudów na kiju. Tyle w temacie.
Grabczuka do cna popieprzyło. Ciekawe, na jakiej podstawie chce zabronić członkom PO zabronić ubiegania się o środki publiczne. Zabroni tego w całym kraju, czy tylko w wojewóztwie? Niebywały idiotyzm. Jak ktoś ubiega się o dofinansowanie projektu z puli środków europejskich, to źle, ale jak ktoś prowadzi działalność gospodarczą i otrzymuje pomoc publiczną w formie umożenia zaległości podatkowych, to już nie jest źle? a czym się jedno od drugiego różni? przecież i jedno i drugie to środki publiczne. A jak projekt dostanie firma, w której prac... rozwiń
Avatar
mosquito / 30 kwietnia 2011 o 19:34
Ta postawa "przekretasów" aż kipi obłudą !
Avatar
maks / 30 kwietnia 2011 o 17:12
Już w to wierzę - Platforma zaczęła kampanię wyborczą. A nóż ktoś w te bzdury uwierzy i nocna zmiana znowu zdobędzie większość, znowu będzie przepięknie… Ciekawe czy PSL, mistrzowie prywaty pójdą w ślady koalicjanta?
Avatar
Janek / 30 kwietnia 2011 o 15:36
To co powiedzieli koledzy z PO to jawna dyskryminacja i łamanie konstytucji. Nikt nie mam prawa zabronić członkom PO składania wniosków. I co im zrobią jak złożą? Przy ocenie formalnej odrzucą wniosek ze względu na przynależność partyjną? Kpina. A może od razu wyrzucą ich z PO? Zabawne. To pewnie będzie straszna kara...hi,hi...
Avatar
kika / 30 kwietnia 2011 o 15:32
He he he koniec programowania, oststnie konkursy i "ochłapy" do rozdania i oni teraz dopiero takie coś? Panie Grabczuk proszę wstecz pogrzebać okaże się że Pana połowica będzie musiała tez kase oddać...
Avatar
kramka / 30 kwietnia 2011 o 14:13
Wszystko to bajki dla naiwnych. Żeby zapobiec korupcji oraz wykorzystaniu stanowisk dla własnych celów należy - moim skromnym zdaniem - powołać specjalną komisję, która by pilnowała czystości życia politycznego w Lubelskiem i nie tylko. W jej skład powinni wejść najbardziej godni zaufania ludzie: Miro, Zbycho i Rycho oraz prezydent Wałbrzycha, który został przez stronniczy sąd niecnie odwołany ze stanowiska. A, na czele komisji mógłby stanąć senator Misiak.
Avatar
Ali Baba / 30 kwietnia 2011 o 12:16
A mnie się widzi że niewiele to zmieni bo zawsze swój da cynk gdzie trzeba z prośbą o wsparcie wniosku a jeśli zainteresowany ma stosowne koligacje to przyjmując że istnieją różne zależności służbowe itp.- decyzje sobie załatwi tak samo i bez większych problemów więc jeżeli PO chce uczciwości i przejrzystości to proszę bardzo wnioski w zalakowanych kopertach posiadające jedynie kod wysyłać do np. Warszawy tam urzędnik czy urzędnicy nie zaglądając do środka odsyłali by je do innego biura losowo wybranego w kraju np. do Szczecina i dopiero tamci specjaliści oceniali by wniosek pod względem merytorycznym bo chyba takie agencje jak L-A W P działają także w innych miastach zaś z innych miast takie wnioski trafiały bu do Lublina proste i uczciwe !?- i dopiero wtedy będzie w miarę uczciwie i sprawiedliwie bo ruch który zrobiła PO w niczym wizerunku uczciwości nie poprawi to tylko mydlenie oczu zaś nadzór pozostaje -i pewnie oto idzie o sprawienie wrażenia uczciwości !.
A mnie się widzi że niewiele to zmieni bo zawsze swój da cynk gdzie trzeba z prośbą o wsparcie wniosku a jeśli zainteresowany ma stosowne koligacje to przyjmując że istnieją różne zależności służbowe itp.- decyzje sobie załatwi tak samo i bez większych problemów więc jeżeli PO chce uczciwości i przejrzystości to proszę bardzo wnioski w zalakowanych kopertach posiadające jedynie kod wysyłać do np. Warszawy tam urzędnik czy urzędnicy nie zaglądając do środka odsyłali by je do innego biura losowo wybranego w kraju np. do Szczecina i dopiero tam... rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 kwietnia 2011 o 12:09
Oczywiscie, kasa juz praktycznie rozdana, do rozdania zostaly ochlapy, to niech sie motloch cieszy.
Avatar
jurek / 30 kwietnia 2011 o 12:04
A czy nie prościej byłoby odpolitycznić nasze życie? Czy karą dla żony marka Flasińskiego za to, że on był we władzach województwa i zamiast w domu z rodziną spędzać czas, dbał o interesy społeczeństwa, ma być odsunięcie od funduszy unijnych na rozwój własnej firmy, która służy nie tyle samemu przedsiebiorcy, co przede wszystkim społeczeństwu, dbając o jego zdrowie w tejże prywatenej przychodni? Paranoja! W państwie prawa wszyscy winni być wobec niego równi, nie można więc rozdawać pieniędzy na gorsze projekty składane przez przypadkowych ludzi, ale nie mających nic wspólnego z działaczmi partyjnymi. Powinny być określone jasne i transparentne zasady, które wykluczałyby pomocnictwo i po problemie.
A czy nie prościej byłoby odpolitycznić nasze życie? Czy karą dla żony marka Flasińskiego za to, że on był we władzach województwa i zamiast w domu z rodziną spędzać czas, dbał o interesy społeczeństwa, ma być odsunięcie od funduszy unijnych na rozwój własnej firmy, która służy nie tyle samemu przedsiebiorcy, co przede wszystkim społeczeństwu, dbając o jego zdrowie w tejże prywatenej przychodni? Paranoja! W państwie prawa wszyscy winni być wobec niego równi, nie można więc rozdawać pieniędzy na gorsze projekty składane przez przypadkowy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 29 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 8 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 10 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 23 12

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 1

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 2

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 2 11

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.