piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Unijna wiedza przybliżona

Dodano: 9 maja 2002, 19:59
Autor: (kl)

Ośrodek Informacji Europejskiej działa od wczoraj w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Powstał dzięki wsparciu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. To pierwsza taka inicjatywa w kraju.

– Chodzi o dotarcie do tych ludzi, którzy do tej pory nie posiadają żadnej wiedzy na temat korzyści i strat związanych z naszych wejściem do Unii Europejskiej bądź odrzuceniem tego procesu. Szacuje się, że dotyczy to jednej trzeciej polskiego społeczeństwa – wojewoda lubelski Andrzej Kurowski tłumaczył potrzebę otwarcia takiego ośrodka. – Pod tym względem Lubelszczyzna przewyższa średnią krajową głównie z tego powodu, że połowa jej mieszkańców żyje na wsi, gdzie często brak jest dostępu do najbardziej podstawowych informacji na temat UE.
Ośrodek, w którym pracują dwie osoby, działa na parterze. Jest czynny każdego dnia w godz. od 9 do 20. Na zainteresowanych unijną tematyką czekają książki, czasopisma oraz tzw. szara literatura (ulotki, broszury). – Spodziewamy się, że z księgozbioru ośrodka korzystać będą przede wszystkim uczniowie oraz studenci – uważa Ewa Hadrian z działu informacji. Docelowo takie ośrodki miałyby powstać w każdej lubelskiej bibliotece.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24