środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Unijni urzędnicy odwiedzą II LO w Lublinie

  Edytuj ten wpis

200 pracowników instytucji europejskich przyjedzie w listopadzie do swoich macierzystych szkół w Polsce, żeby opowiedzieć uczniom o Unii Europejskiej "od środka”. Troje z nich trafi do II LO w Lublinie.

Unijni urzędnicy odwiedzą polskie szkoły między 3 a 10 listopada w ramach programu "Powrót do szkolnej ławy / Z powrotem w szkole”. Inicjatywa odbywa się co pół roku w kraju sprawującym w danym półroczu przewodnictwo w Unii Europejskiej. Zaczęło się Niemczech w 2007 r., teraz przyszła kolej na Polskę sprawującą prezydencję UE do końca roku.

Chodzi o pokazanie ludzkiego oblicza Europy oraz udowodnienie, że 40-tysięczna rzesza urzędników unijnych nie bierze się znikąd. Ci mają swoje korzenie również w Lublinie.

Ewelina Jelenkowska-Luca (prawnik, matura 1992, z Czechowa), Magda Kleim (prawnik, matura 1989, ze Sławinka) oraz Jarosław Król (tłumacz słowa żywego/ tłumacz konferencyjny, z LSM-u, matura 1983) podjęli się przybliżenia tajników Brukseli uczniom II LO im Jana Hetmana Zamoyskiego, w którym sami się uczyli.

Przyjadą do Lublina 4 listopada, by opowiedzieć młodzieży klas drugich i trzecich o swojej pracy w Unii Europejskiej oraz o tym, jak tam trafili. Mają poprowadzić dwa półtoragodzinne spotkania z dziewięcioma klasami, w sumie z 340 uczniami.

– Może to i stolica Europy, ale też i nie mityczny zamek w obłokach, tylko miasto jak każde inne – zapewnia Magdalena Kleim, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych w Polsce (UMCS) i Niemczech.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!