niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Uniwersytet Dziecięcy: Dziecko z indeksem na wykładach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2011, 15:18

Dziecięce wykłady odbywają się 1 lub 2 razy w miesiącu (Maciej Kaczanowski/Archiwum)
Dziecięce wykłady odbywają się 1 lub 2 razy w miesiącu (Maciej Kaczanowski/Archiwum)

Ruszyły zapisy na nowy rok akademicki Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Lublinie. To już trzecia edycja rozpalających wyobraźnię młodych ludzi zajęć, prowadzonych przez najlepszych profesorów polskich i zagranicznych uczelni.

Unikids to naukowa zabawa w studiowanie. Program przeznaczony jest dla wszystkich dzieci w wieku 6–12 lat, które chcą dowiedzieć się, dlaczego wyginęły dinozaury, jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę, skąd się wzięły i po co nam pieniądze.

To również szansa na znalezienie odpowiedzi na wiele pytań, na które dorośli nie mają czasu odpowiadać lub nie znają na nie odpowiedzi.

Uniwersytet Dziecięcy wystartował w Lublinie w październiku 2009 roku i od początku cieszy się ogromnym powodzeniem. W każdym kolejnym roku w zajęciach uczestniczy po kilkaset dzieci.

Dziecięce wykłady odbywają się 1 lub 2 razy w miesiącu, w auli wykładowej i trwają około 1,5 godz. Mali studenci mają zajęcia z prawdziwymi profesorami renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych, ekspertami w danej dziedzinie.

Program wykładów obejmuje tematy z różnych dziedzin wiedzy m.in.: z astronomii, antropologii, biologii, matematyki, fizyki, chemii, paleontologii, ekonomii, psychologii, medycyny, prawa i wielu innych.

Sposób ich prowadzenia oraz forma przekazu dostosowane są do wieku. Nie bez znaczenia jest także fakt, że dzieci mają okazję zobaczyć przekazywaną wiedzę "na żywo”, np. podczas wykładu na temat życia owadów studenci mogą zobaczyć wiele egzotycznych okazów.

Każdy mały student dostaje indeks oraz legitymację studencką. Za udział w każdym wykładzie studenci otrzymują pieczątkę: zebranie 3 pieczątek w semestrze skutkuje jego automatycznym zaliczeniem. Nie ma egzaminów, są za to quizy z nagrodami.

Czesne na nowy rok akademicki zostanie podane wkrótce. W ub. roku koszt studiów za semestr wynosił 160 złotych.

Kto może być studentem

Każde dziecko od 6–12 lat, którego rodzic wypełni formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej www.unikids.pl/lublin.

Po otrzymaniu mailowej informacji zwrotnej o przyjęciu dziecka na listę studentów, należy uiścić opłatę za czesne. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na: www.unikids.pl/lublin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
crx
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

crx
crx (15 września 2011 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sporo tej wiedzy powinno być przekazane w szkole.Wymyślanie dodatkowych zajęć w tym wieku skutkuje brakiem zabawy z rówieśnikami i "upośledzeniem dzieciństwa".Kolejne "światowe absurdy" trafiają "pod strzechy Bug/Odra.Jak pięknie wkręcają idiotyzmy,jak pięknie narodzie dajesz się wkręcić....Za kilkanaście lat nie dziw się za to,że wówczas młodzi ludzie będą ciebie olewać ciepłym m..czem.Nie dajesz im możliwości wykształcenia "pozytywnych cech współżycia społecznego"..........!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!