sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Uniwersytet Medyczny likwiduje studencką filię biblioteki uczelnianej


Filia studencka mieści się w akademiku przy ul. Chodźki 13b (fot. Google Street View)
Filia studencka mieści się w akademiku przy ul. Chodźki 13b (fot. Google Street View)

Z początkiem przyszłego roku akademickiego zamknięta zostanie filia uczelnianej biblioteki Uniwersytetu Medycznego na terenie kampusu przy ul. Chodźki. Studenci będą mieli do dyspozycji nowoczesną czytelnię w budowanym po sąsiedzku Centrum Symulacji Medycznej. Ale żeby wypożyczyć potrzebną publikację, będą musieli udać się do siedziby Biblioteki Głównej przy ul. Szkolnej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

O sprawie poinformował nas jeden ze studentów. – Od jakiegoś czasu krążą informacje o likwidacji filii. Cały jej zasób ma być przeniesiony do budynku przy ul. Szkolnej. To dla nas zaskakująca informacja, bo wypożyczalnia znajduje się na terenie domów studenckich i w pobliżu obiektów uniwersytetu, w których odbywają się zajęcia. Mamy ją pod nosem. A Biblioteka Główna znajduje się w dość nieciekawej okolicy – czytamy w mailu przesłanym do redakcji.

Rzecznik uczelni Włodzimierz Matysiak przyznaje, że budowa nowej siedziby biblioteki od lat znajduje się w planach inwestycyjnych uczelni, ale na realizację tych zamierzeń brakuje pieniędzy. W chwili obecnej możliwa jest jedynie doraźna poprawa warunków korzystania i pracy w placówce.

– Filii dalej nie możemy utrzymywać. Znajduje się ona w podziemiu, w ciasnym pomieszczeniu bez okien, gdzie pracownik nie może przebywać dłużej niż przez cztery godziny dziennie – tłumaczy Matysiak.

W związku z tym od przyszłego roku wypożyczalnia książek zostanie przeniesiona zostanie na ul. Szkolną 18. Z kolei na jednym z pięter powstającego obecnie Centrum Symulacji Medycznej powstanie nowoczesna czytelnia. Znajdzie się w niej liczący ok. 2 tys. woluminów mały księgozbiór, stanowiska komputerowe i pokoje do pracy indywidualnej i w grupach.

- Jednym słowem, pragniemy stworzyć nowoczesną przestrzeń edukacyjną dla studentów – wyjaśnia rzecznik. - Ponieważ studenci wypożyczają książki zazwyczaj na semestr, rok akademicki lub dłużej, nie wydaje się problemem, aby odbywało się to na Szkolnej.

W nowej czytelni nie będzie można wypożyczać podręczników, ale będzie można je oddawać. Zostanie w niej uruchomiony system automatycznej rejestracji zwrotów, czyli bezobsługowa wrzutnia wykorzystanych książek.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 października 2016 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W przypadku nowej "nowoczesnej" czytelni w nowo budowanym budynku symulacji medycznej mowa była o pomieszczeniu usytuowanym na podziemnej kondygnacji bez okien (piwnica), natomiast obecna czytelnia w budynku filii na ul. Chodźki 13 posiada okna i pracownicy mogą przebywać w pomieszczeniu dostosowanym do pracy w trybie 8-godzinnym. Gdzie jest prawda?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!