Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2016 r.
13:05

Uniwersytet Przyrodniczy uruchomi studia dla cudzoziemców. "Chcemy rekrutować w całej Europie"

Autor: Zdjęcie autora TOMA
98 32 A A
Najwięcej obcokrajowców studiuje na Uniwersytecie Medycznym – ok. 1250
Najwięcej obcokrajowców studiuje na Uniwersytecie Medycznym – ok. 1250

Studia Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie chce uruchomić studia weterynaryjne dla cudzoziemców. Na początek, w październiku 2017 r., uczelnia planuje przyjąć 15 studentów z zagranicy. Trwają poszukiwania firmy, która znajdzie kandydatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcemy rekrutować w całej Europie. Liczymy na zainteresowanie kandydatów z krajów skandynawskich, Irlandii, Hiszpanii czy Niemiec. W grę wchodzi także Turcja – mówi prof. dr hab. Krzysztof Gołacki, pełnomocnik rektora Uniwersytetu Przyrodniczego ds. studentów zagranicznych. – Naszym atutem może być atrakcyjna cena, ale też to, że nasz Wydział Medycyny Weterynaryjnej posiada akredytację europejską.

Uczelnia właśnie ogłosiła przetarg, w którym wyłoni firmę odpowiedzialną za nabory czterech kolejnych roczników. Przez pierwsze dwa lata będzie ona musiała znaleźć 15 kandydatów, a przez dwa kolejne 30.

– Chcemy zacząć od 15 osób, żeby przetrzeć szlaki i zlikwidować ewentualne punkty krytyczne. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za dwa lata tę liczbę zwiększyć – dodaje prof. Gołacki.

Zadaniem rekruterów będzie też opieka nad zagranicznymi studentami w trakcie ich pięcioipółletniej nauki. Za swoją pracę firma otrzyma wynagrodzenie w wysokości stawki zaproponowanej w przetargu, w którym wybrana zostanie najtańsza oferta. Cudzoziemcy studiujący w Lublinie weterynarię przez pierwsze trzy lata za rok nauki będą płacić po 6,8 tys. euro. Ostatnie dwa i pół roku studiów jest droższe – 7,4 tys. euro za rok.

Rok później, od roku akademickiego 2018/2019, Uniwersytet Przyrodniczy planuje uruchomić studia anglojęzyczne także na hipologii i jeździectwie. Obecnie uczelnia kształci cudzoziemców w języku angielskim jedynie na studiach doktoranckich.

W innych lubelskich szkołach wyższych anglojęzyczne kierunki nie są niczym nowym. 20 lat temu szlak przecierał Uniwersytet Medyczny. Obecnie na medycynie i stomatologii studiuje tu ok. 1250 obcokrajowców. Na KUL i UMCS w podobnym trybie na kilku kierunkach studiuje w sumie ok. 250 osób. Politechnika Lubelska obecnie prowadzi jeden kierunek anglojęzyczny.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
yhymm / 28 grudnia 2016 o 15:08
+2
nie nie napisał:
tak tak napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tak tak napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 tylko zadbajcie o kilkudziesięciu nowych policjantów i postawcie patrole w okolicach miasteczka, bo widząc jak niektórzy miejscowi odnoszą się do cudzoziemców to aż wstyd człowieka ogarnia, że polska gościnność to tylko slogan.
Wystarczy już tego jak ci twoi cudzoziemcy zachowują się w Europie. Gościnność nie równa się głupocie. Zamach w Berlinie, Paryżu, Belgii....podpalenie bezdomnego w Berlinie, gwałty, morderstwo wolontariuszki pomagającej uchodźcom i wiele wiele innych... to wszystko dzieło nietutejszych. Wytarczy nam własnego łajdactwa, obce nam niepotrzebne.
tak tak, cudzoziemcy to też polacy w krajach innych niż Polska. I też święci nie są. Poczytaj kroniki kriminalne. Poza tym nie można rozszerzać odpowiedzialności na cały naród, przez przestępstwa jednego bałwana.
To co u Europejczyków jest czymś niemoralnym i nienormalnym to dla tych "przybyszów" często jest normą. Tobie pewnie w bałwanim umyśle trudno to pojąć, skoro nawet nie potrafisz poprawnie pisać w języku polskim. Może sam jesteś przybyszem z ojczyzny podrzynacza gardła taksówkarzowi w Lublinie albo gwałcicieli nastolatki w Gdańsku bo jakoś te twoje błędy językowe na to wyraźnie wskazują. Jak to się mówi uderz w stół a spod stołu chachłak zaskowyczy.
To co u Europejczyków jest czymś niemoralnym i nienormalnym to dla tych "przybyszów" często jest normą. Tobie pewnie w bałwanim umyśle trudno to pojąć, skoro nawet nie potrafisz poprawnie pisać w języku polskim. Może sam jesteś przybyszem z ojczyzny podrzynacza gardła taksówkarzowi w Lublinie albo gwałcicieli nastolatki w Gdańsku bo jakoś te twoje błędy językowe na to wyraźnie wskazują. Jak to się mówi uderz w stół a spod stołu chachłak zaskowyczy. rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 13:25
+2
Zapewne jest z Turcji, więc może być Europejką.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 14:46
+1
Studiować dla Skandynawa, Irlandczyka, Hiszpana czy Niemca w Polsce (na dodatek w Lublinie) to jak dla Polaka studiować na Ukrainie. Wydaje mi się, że ze studiów dla Europejczyków (w założeniu) wyjdą studia dla Nigeryjczyków, Pakistańczyków, Hindusów i Ukraińców...
Avatar
nie nie / 28 grudnia 2016 o 14:23
+1
tak tak napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tak tak napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tylko zadbajcie o kilkudziesięciu nowych policjantów i postawcie patrole w okolicach miasteczka, bo widząc jak niektórzy miejscowi odnoszą się do cudzoziemców to aż wstyd człowieka ogarnia, że polska gościnność to tylko slogan.
Wystarczy już tego jak ci twoi cudzoziemcy zachowują się w Europie. Gościnność nie równa się głupocie. Zamach w Berlinie, Paryżu, Belgii....podpalenie bezdomnego w Berlinie, gwałty, morderstwo wolontariuszki pomagającej uchodźcom i wiele wiele innych... to wszystko dzieło nietutejszych. Wytarczy nam własnego łajdactwa, obce nam niepotrzebne.
tak tak, cudzoziemcy to też polacy w krajach innych niż Polska. I też święci nie są. Poczytaj kroniki kriminalne. Poza tym nie można rozszerzać odpowiedzialności na cały naród, przez przestępstwa jednego bałwana. 
rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 13:56
Super sprawa. Absolwenci WSR Wydział Weterynari mają swe przychodnie w różnych miastach w Polsce i nie tylko. Spotkałem kilku weterynarzy z Lublina co leczą domowe zwierzaki w 4 zakątkach Polski.
Avatar
... / 29 grudnia 2016 o 13:12
waszcz napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Studiować dla  Skandynawa, Irlandczyka, Hiszpana czy Niemca w Polsce (na dodatek w Lublinie) to jak dla Polaka studiować na Ukrainie. Wydaje mi się, że ze studiów dla Europejczyków (w założeniu) wyjdą studia dla Nigeryjczyków, Pakistańczyków, Hindusów i Ukraińców...
Trochę jesteś niedoinformowany. Przecież na Ukrainie, Słowacji studiuja Polacy 1 rok, a później przenosza się do Lublina.
Tak tak....tacy geniusze, którzy nie potrafili załapać na studia w Polsce "studiują" na Ukrainie. Tam za pieniądze można wszystko kupić. Kiedyś było modne kupowanie na Ukrainie prawa jazdy. Teraz np można sobie w państwowym archiwum ukraińskim kupić "polskich przodków" jakby ktoś chciał "kartę łżepolaka"
Tak tak....tacy geniusze, którzy nie potrafili załapać na studia w Polsce "studiują" na Ukrainie. Tam za pieniądze można wszystko kupić. Kiedyś było modne kupowanie na Ukrainie prawa jazdy. Teraz np można sobie w państwowym archiwum ukraińskim kupić "polskich przodków" jakby ktoś chciał "kartę łżepolaka" rozwiń
Avatar
waszcz / 29 grudnia 2016 o 09:43
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Studiować dla  Skandynawa, Irlandczyka, Hiszpana czy Niemca w Polsce (na dodatek w Lublinie) to jak dla Polaka studiować na Ukrainie. Wydaje mi się, że ze studiów dla Europejczyków (w założeniu) wyjdą studia dla Nigeryjczyków, Pakistańczyków, Hindusów i Ukraińców...
Trochę jesteś niedoinformowany. Przecież na Ukrainie, Słowacji studiuja Polacy 1 rok, a później przenosza się do Lublina.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 07:18
A dlaczego na siłę cucoziemców, że aż firma ma szukac kandydatów? To Polaków już chętnych na studia weterynaryjne nie ma?
Avatar
fi glarna / 28 grudnia 2016 o 19:24
To nie wina Rektora że takie umiędzynarodowienie uczelni jest przez ministra narzucane, ale od myślenia skąd chce mieć studentów nikt nikogo nie zwalnia.  Słyszałam,że muzeumanie robią doktoraty na UP .
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 19:22
Niczego nam w kraju tak nie brakuje jak importu muslinów, których za nasze pieniądze wykształcimy, a oni w podziękowaniu wysadzą w powietrze nasze wnuki, jako niewiernych.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 13:56
Super sprawa. Absolwenci WSR Wydział Weterynari mają swe przychodnie w różnych miastach w Polsce i nie tylko. Spotkałem kilku weterynarzy z Lublina co leczą domowe zwierzaki w 4 zakątkach Polski.
Avatar
... / 29 grudnia 2016 o 13:12
waszcz napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Studiować dla  Skandynawa, Irlandczyka, Hiszpana czy Niemca w Polsce (na dodatek w Lublinie) to jak dla Polaka studiować na Ukrainie. Wydaje mi się, że ze studiów dla Europejczyków (w założeniu) wyjdą studia dla Nigeryjczyków, Pakistańczyków, Hindusów i Ukraińców...
Trochę jesteś niedoinformowany. Przecież na Ukrainie, Słowacji studiuja Polacy 1 rok, a później przenosza się do Lublina.
Tak tak....tacy geniusze, którzy nie potrafili załapać na studia w Polsce "studiują" na Ukrainie. Tam za pieniądze można wszystko kupić. Kiedyś było modne kupowanie na Ukrainie prawa jazdy. Teraz np można sobie w państwowym archiwum ukraińskim kupić "polskich przodków" jakby ktoś chciał "kartę łżepolaka"
Tak tak....tacy geniusze, którzy nie potrafili załapać na studia w Polsce "studiują" na Ukrainie. Tam za pieniądze można wszystko kupić. Kiedyś było modne kupowanie na Ukrainie prawa jazdy. Teraz np można sobie w państwowym archiwum ukraińskim kupić "polskich przodków" jakby ktoś chciał "kartę łżepolaka" rozwiń
Avatar
waszcz / 29 grudnia 2016 o 09:43
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Studiować dla  Skandynawa, Irlandczyka, Hiszpana czy Niemca w Polsce (na dodatek w Lublinie) to jak dla Polaka studiować na Ukrainie. Wydaje mi się, że ze studiów dla Europejczyków (w założeniu) wyjdą studia dla Nigeryjczyków, Pakistańczyków, Hindusów i Ukraińców...
Trochę jesteś niedoinformowany. Przecież na Ukrainie, Słowacji studiuja Polacy 1 rok, a później przenosza się do Lublina.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 07:18
A dlaczego na siłę cucoziemców, że aż firma ma szukac kandydatów? To Polaków już chętnych na studia weterynaryjne nie ma?
Avatar
fi glarna / 28 grudnia 2016 o 19:24
To nie wina Rektora że takie umiędzynarodowienie uczelni jest przez ministra narzucane, ale od myślenia skąd chce mieć studentów nikt nikogo nie zwalnia.  Słyszałam,że muzeumanie robią doktoraty na UP .
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 19:22
Niczego nam w kraju tak nie brakuje jak importu muslinów, których za nasze pieniądze wykształcimy, a oni w podziękowaniu wysadzą w powietrze nasze wnuki, jako niewiernych.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 18:22
a czy ktos pytal mieszkancow? czy mieszkancy tu chca obco nam kulturowo wyznawcow islamu ktorzy chca mordowac chrześcijan ? po co eskalowac napiecie miedzy religiami? jezeli islamisci mowia ze beda mordowali katolikow to co ja jako katolik mam zrobic? rektor przyrodniczego do odwolania za zagrozenie dla mieszkancow lublina. nie chcemy ich tutaj!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 18:18
Niski poziom nauczania to szukają ludzi skądpopadnie byle etaty utrzymać
Avatar
mo / 28 grudnia 2016 o 18:06
Rozumiem, że chcesz udowodnić, że jesteś kilka poziomów niżej niż kraj afrykański..
Avatar
nz / 28 grudnia 2016 o 17:55
Ooo!! Prawdziwy Polak!! 
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 20 0

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 6 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 14

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 2

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.