czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Upadł pomysł zablokowania podwyżek cen mediów w Lublinie

Dodano: 3 września 2009, 17:09
Autor: (drs)

Radni odrzucili dziś przygotowany przez lewicę projekt uchwały w sprawie zamrożenia w przyszłym roku cen wody, opłat za odprowadzenie ścieków i wywóz śmieci, czynszów komunanych i cen energii cieplnej.

Projekt zakładał, że wspomniane opłaty pozostaną na tym samym poziomie, co w roku bieżącym. Autorzy pomysłu tłumaczyli, że należy pomóc mieszkańcom, którzy mają problemy z regulowaniem opłat. - Ale będziemy musieli dokładać pieniądze z kieszeni tych samych mieszkańców - podkreśla tymczasem Paweł Bryłowski, radny PO.

Ostatecznie pomysł upadł. Radni nie mają bowiem prawa ustalać większości ze wspomnianych cen. W sprawie cen wody decydujący głos mają miejskie wodociągi, w przypadku opłat za wywóz śmieci Rada MIasta może jedynie ustalić stawki maksymalne, zaś o cenach ciepłą decyduje Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzając - lub nie - ceny zaproponowane przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

- Czy mieszkańcy oczekują od nas, że będziemy tworzyć takie akty prawne, które w wyższej instancji zostaną uchylone? - pyta Zdzisław Drozd, radny PiS.

Większość radnych odrzuciła pomysł lewicy.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!