poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lublin

Uratował nas telefon

Dodano: 10 stycznia 2002, 19:54

Młode małżeństwo wróciło z Zakopanego. Zmęczeni, po ciężkiej podróży, położyli się. I mogli się już nigdy nie obudzić. Przez kratkę wentylacyjną do ich pokoju przedostawał się czad. Bezbarwny, bezwonny, cichy zabójca. Przez sześć godzin stężenie tlenku węgla przekraczało dopuszczalną normę blisko 10-krotnie. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Teraz – po wyjściu ze szpitala – chcą wiedzieć, jak do tego doszło.
– Lekarze mówili, że jeszcze trochę i już by nas nie było – opowiadają. – Uratował nas telefon mamy, która chciała się dowiedzieć, jak minęła podróż.
Sprawą zajęła się policja i nadzór budowlany.
– Z zakładu fryzjerskiego na parterze przedostawały się spaliny starym, zniszczonym przewodem kominowym do pokoju małżeństwa. Nie stwierdzono umyślnego działania – mówią policjanci z komisariatu nr I. – Przyczyną najprawdopodobniej był zły stan przewodu.
– Ta sprawa trafiła do mnie dopiero w środę – mówi Wiktor Przeniosło, z-ca powiatowego inspektora nadzoru budowlanego Lublina. – Teraz sprawdzamy, czy w zakładzie fryzjerskim zmian w instalacji gazowej dokonywano zgodnie z przepisami. Mamy pewne wątpliwości. Co prawda na parterze wszystko jest zgodnie z przepisami, ale tam gdzie znajduje się piecyk, dokonałem oględzin i widzę podstawy do wszczęcia urzędowego postępowania wobec zakładu.
– Leżeliśmy w szpitalu dwa dni, mieliśmy dziesięć kroplówek i ledwo uszliśmy z życiem. Chcemy znać przyczyny – mówią poszkodowani. – My nie mogliśmy w swoim mieszkaniu zamontować piecyka gazowego, kominiarze nie wydali zgody. A w tym zakładzie jest. Dlaczego?
Szefowa zakładu fryzjerskiego nie zgodziła się na rozmowę i odmówiła jakichkolwiek wypowiedzi.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24