piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Uratujmy 172 miliony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 czerwca 2005, 20:43

Łączymy siły z dziesięcioma województwami w walce o większe pieniądze na leczenie. To kontrofensywa przeciwko pozostałym województwom. To one, pod przewodnictwem Mazowieckiego i Śląskiego, chcą storpedować nową, korzystną dla Lubelszczyzny zasadę podziału pieniędzy.

- Dzwoniłem do moich odpowiedników w dziesięciu województwach, które są pokrzywdzone przez centralę funduszu zdrowia - mówi Stanisław Gogacz, wicemarszałek województwa lubelskiego, który odpowiada za służbę zdrowia. - Wszyscy poparli pomysł zjednoczenia sił.
Do tej pory pieniądze dla województw Narodowy Fundusz Zdrowia dzielił według zasady wywodzącej się jeszcze z kas chorych. Tyle, ile kasa chorych uzbierała ze składek zdrowotnych na swoim terenie, tyle wydawała na leczenie. Biedniejsze, do których należała lubelska, miały mniej pieniędzy, a bogatsze więcej.
Gotowa jest już ustawa, która wprowadza sprawiedliwy podział. Jest w niej specjalny wzór matematyczny (zwany algorytmem), według którego będzie się dzielić składki. - Dzięki temu mielibyśmy o 172 mln zł rocznie więcej - wylicza marszałek. - To dużo. Pieniądze pomogłyby naszym zadłużonym szpitalom.
Potrzeba tylko podpisu ministra zdrowia pod rozporządzeniem. Problem w tym, że województwa, którym do tej pory powodziło się dobrze zabiegają na rzecz zmiany planów.
- Prosimy, żądamy i oczekujemy natychmiastowego wprowadzenia w życie nowych przepisów - dodaje Gogacz. - List intencyjny podpisany przez samorządy 11 województw wysyłamy do ministra, premiera, Sejmu i Senatu. (step)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!