Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2009 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Uroczystości 11 listopada w nowym wydaniu: atrakcyjnie i na bogato

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A

Trwają przygotowania do tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Obchody mają być odmienne od tych, do których przywykliśmy i bardziej atrakcyjne dla młodzieży.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Głównym punktem będzie Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej, który zaplanowany jest na 9 listopada. Takich właśnie obchodów żądali pod koniec zeszłego roku miejscy radni PiS, gdy tworzona była lista tegorocznych wydatków magistratu.

Na pomysł zorganizowania koncertu wpadł podczas zeszłorocznych obchodów radny Krzysztof Podkański: Wychodząc z katedry, popatrzyłem i widzę: siwe głowy, a gdzie młodzież? Ten dzień był nudny: gołębie polatały, łuski spadły, dzieci je pozbierały i na tym się kończyło – mówi były radny PiS, obecnie niezrzeszony.

– Młodzież odpycha fakt, że jest trochę nudno, są przemówienia, składanie wieńców i salwa honorowa, ale do młodzieży to nie dociera – wtóruje mu Piotr Gawryszczak, radny PiS.

Pomysł podchwycił prezydent i wpisał do budżetu… 100 tys. zł na organizację imprezy. – Ważne jest, żeby podkreślać te święta, które są dla nas świętami wskazującymi na zwycięstwo – mówi Adam Wasilewski. – Ważne, by przypominać historię i by to przypominanie było atrakcyjne.

6 listopada w Ratuszu otwarta zostanie wystawa ilustracji do polskich pieśni patriotycznych. Lista pieśni może zaskakiwać, bo wśród Bogurodzicy i Murów Jacka Kaczmarskiego jest i... Arahja Kazika Staszewskiego. Na wystawę wejść może każdy, wernisaż o godz. 12, ekspozycja ma wisieć do 20 listopada.

9 listopada w koncercie wystąpią lubelscy artyści i zwykli mieszkańcy, którzy zgłosili się o przesłuchań. Wczoraj przed komisją stanęli chętni do śpiewania. By nie było ich za dużo, konkurs był zamknięty dla solistów.

Zgłosiło się 29 zespołów. Dziś na przesłuchanie stawi się 70 recytatorów: najmłodszy ma 8 lat, a najstarszy 95. Koncert odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego przy Akademickiej 15. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

11 listopada w kinie Apollo wyświetlony zostanie najstarszy pełnometrażowy polski film fabularny „Mogiła Nieznanego Żołnierza” nakręcony w 1927 r. Akompaniować na żywo będzie orkiestra kameralna pod dyrekcją Rafała Rozmusa.

Początek o godz. 14. Trzeba mieć darmową wejściówkę. Zamówić ją można, dzwoniąc w dni powszednie w godz. 8–15, tel. 466 37 07 i odebrać w Wydziale Kultury przy Złotej 2 lub 11 listopada na pl. Litewskim w godz. 10–13.40. Wejściówek jest 360.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jacek / 6 listopada 2009 o 07:38
Przede wszystkim trzeba skończyć z godzinnym składaniem wieńcy pod pomnikiem. Oficjalnie wieńce powinni złożyć może ze dwie delegacje: wojskowa i władz miasta.. A jak jakiś radny, poseł, partia lub szkoła czy szpital chce złożyć, to niech to zrobi po części oficjalnej jak kazdy zwyczajny mieszkanieć miasta, a nie w świetle jupiterów. A poza tym po mogli by wszyscy złożyć jeden wienieć i byłoby ok, ale u nas każdy przy korycie lubi robić coś tylko na pokaz...
Ciekawe kiedy doczekamy się uroczystości państowych bez mszy?
Avatar
PodatNIK / 5 listopada 2009 o 18:13
Za 100 tysięcy nowych polskich zlotych: dwie sale, obsluga, tantiemy dla wykonawcow, oplata za prawo do emisji filmu i co jeszcze???
Wychodzi na to, ze jeden bilet dla 950 wybranych obywateli miasta Lublin, my podatnicy zaplacimy po okolo 105 pln.
Mam wiec pytania dwa:
1. Co z reszta obywateli miasta Lublin
2. Co i kto jeszcze zostanie sfinansowany z tych pieniedzy
Avatar
STYX / 5 listopada 2009 o 11:41
No i co ? Można ? A nie tylko jakieś msze i inne spotkania awangardzistów...
Avatar
hilon / 5 listopada 2009 o 10:09
PATRIOCI PRACUJĄ NA ZMYWAKU W LONDYNIE,W HISZPANII NA POMIDORACH JAKO NIEWOLNICY KAPITALISTÓW,MAŁO ICH TO ŚWIETO OBCHODZI PRZESTAŃCIE PRAĆ MÓŻGI TAM GDZIE CHLEB TAM OJCZYZNA
Avatar
ave / 5 listopada 2009 o 08:28
akademie ku czci są nie do strawienia dla dzieci ale po co znowu marnotrawić pieniądze? krajoznawcze wycieczki i ogniska to jest to co misie lubią najbardziej czyli dzieci
a pis ze swoimi pomysłami niech się lepiej schowa!
Avatar
Jacek / 6 listopada 2009 o 07:38
Przede wszystkim trzeba skończyć z godzinnym składaniem wieńcy pod pomnikiem. Oficjalnie wieńce powinni złożyć może ze dwie delegacje: wojskowa i władz miasta.. A jak jakiś radny, poseł, partia lub szkoła czy szpital chce złożyć, to niech to zrobi po części oficjalnej jak kazdy zwyczajny mieszkanieć miasta, a nie w świetle jupiterów. A poza tym po mogli by wszyscy złożyć jeden wienieć i byłoby ok, ale u nas każdy przy korycie lubi robić coś tylko na pokaz...
Ciekawe kiedy doczekamy się uroczystości państowych bez mszy?
Avatar
PodatNIK / 5 listopada 2009 o 18:13
Za 100 tysięcy nowych polskich zlotych: dwie sale, obsluga, tantiemy dla wykonawcow, oplata za prawo do emisji filmu i co jeszcze???
Wychodzi na to, ze jeden bilet dla 950 wybranych obywateli miasta Lublin, my podatnicy zaplacimy po okolo 105 pln.
Mam wiec pytania dwa:
1. Co z reszta obywateli miasta Lublin
2. Co i kto jeszcze zostanie sfinansowany z tych pieniedzy
Avatar
STYX / 5 listopada 2009 o 11:41
No i co ? Można ? A nie tylko jakieś msze i inne spotkania awangardzistów...
Avatar
hilon / 5 listopada 2009 o 10:09
PATRIOCI PRACUJĄ NA ZMYWAKU W LONDYNIE,W HISZPANII NA POMIDORACH JAKO NIEWOLNICY KAPITALISTÓW,MAŁO ICH TO ŚWIETO OBCHODZI PRZESTAŃCIE PRAĆ MÓŻGI TAM GDZIE CHLEB TAM OJCZYZNA
Avatar
ave / 5 listopada 2009 o 08:28
akademie ku czci są nie do strawienia dla dzieci ale po co znowu marnotrawić pieniądze? krajoznawcze wycieczki i ogniska to jest to co misie lubią najbardziej czyli dzieci
a pis ze swoimi pomysłami niech się lepiej schowa!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 1

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!