piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego w Lublinie (relacja)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2011, 14:09
Autor: (pit, drs)

Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego przed Pałacem Biskupim. Przed trumną stoi brat arcybiskupa (
Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego przed Pałacem Biskupim. Przed trumną stoi brat arcybiskupa (

Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego została dziś przewieziona z Seminarium Duchownego na KUL. Do jutrzejszego południa w kościele akademickim trwać będzie czuwanie modlitewne.

WIDEO

15:58 Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego została wyprowadzona z Pałacu Biskupiego do karawanu.

15:45 Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w okolicach Pałacu Biskupiego i archikatedry. Przypomnijmy - w pałacu trwa pożegnanie jego mieszkańców z metropolitą. Pożegnanie to powinno zakończyć się około godz. 15.45.

15:24 Policja i Straż Miejska przygotowują się już do czasowego wstrzymania ruchu na trasie przejazdu konduktu z trumną abp. Józefa Życińskiego. Według dotychczasowych zapowiedzi ruch samochodów zostanie zablokowany jedynie na czas niezbędny do przejazdu trumny. Karawan ma przemieszczać się z prędkością ok. 20 km/h. Nie są planowane objazdy komunikacji miejskiej.

15:13 Lublinianie przechodzący deptakiem dopytują zabezpieczających trasę policjantów, kiedy kondukt z ciałem abp. Życińskiego wyruszy spod Pałacu Biskupiego. Według porządku uroczystości powinno to nastąpić około godz. 16.

15:11 Ludzie zgromadzeni przed archikatedrą wspominają swojego metropolitę: - Jest mi bardzo smutno. Z początku nie słuchałam kazań arcybiskupa. Później kilka razy się w nie wsłuchałam i zaczęłam uważniej przyjmować to, co mówi. Dużo wniósł w moje życie - mówi pani Zofia.

15:07 Przed kurią już zaczynają gromadzić się ludzie, na razie nie jest ich wielu. Wśród nich spotkaliśmy panią Teresę Kowalską: - Szłam ulicą Zamojską, kiedy zobaczyłam kondukt. Zatrzymałam się, bo ostatni ukłon arcybiskupowi się należy. To był dla nas ktoś ważny, trudno będzie znaleźć jego następcę - mówi pani Teresa.

W Pałacu Biskupim trwa zamknięta uroczystość pożegnania mieszkańców pałacu z metropolitą.

14:55 Trumna została już wprowadzona do Pałacu Biskupiego.

14:51 Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego wyjechała z Seminarium Duchownego w kierunku Pałacu Biskupiego.

14:45 Wiadomo już, że trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego będzie przewożona bardzo wolno. Kondukt ma się poruszać z prędkością 20 km/h. Przejedzie ul. Królewską, Krakowskim Przedmieściem i Al. Racławickimi do kościoła akademickiego KUL. Przy uczelni kondukt spodziewany jest około godz. 17.

14:40 Przygotowany jest już kondukt, którym trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego zostanie przewieziona z Semiarium Duchownego do Pałacu Biskupiego. W tej chwili w seminarium zakończyło się pożegnanie kleryków z metropolitą. Klerycy przez całą noc czuwali przy jego trumnie.

Około godziny 15 kondukt przejedzie do Pałacu Biskupiego. Tam, podczas zamkniętej uroczystości z arcybiskupem pożegnają się mieszkańcy pałacu.

14:20 Zaczęły się już przygotowania do przejazdu trumny. Na deptaku Krakowskiego Przedmieścia rozlokowani są już funkcjonariusze policji, u wylotu ul. Świętoduskiej stoi radiowóz.

Policja zapowiada, że na trasie przejazdu trumny mogą wystąpić utrudnienia w ruchu ulicznym. Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickie będą na krótki czas zamykane dla samochodów. Policja ma też zabezpieczać boczne uliczki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dziadek
dziadek
dziadek
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dziadek
dziadek (17 lutego 2011 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='teodor' timestamp='1297960485' post='438641']
Nie ma pospiechu. Pieśń funkcyjnych getta lubelskiego zaniesie go przed prog niebios Pileckiego gdzie poczeka na Michnikqa i Grossa a także lewego hrabiego, którego duch Bermazna natchnął do profanacji O5rderu Orla Białego według praykładów profanacji Skałki i Wawelu
[/quote]

"teodor" - alboś coś zasłyszał, alboś coś czytał we fragmentach.
Rozumowania cibrak.
Rozwiń
dziadek
dziadek (17 lutego 2011 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Lubelak' timestamp='1297969829' post='438720']
[size="7"]
[/quote]
Myślę iż jesteś "LUMPlubelak", a nie mieszkaniec miasta Lublin
Inaczej - Lumpenproletraiatlublin.
Rozwiń
dziadek
dziadek (17 lutego 2011 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='AntyKler' timestamp='1297957961' post='438624']
I niech mi ktoś powie że kościół nie ma wpływu na politykę czy państwo. Jakim prawem tylu policjantów oddelegowano do zabezpieczania konduktu? Komendant powinien za to po du*** dostać. Jak powszechnie wiadomo klecha ten lubował się w pieniążkach (święcił co popadnie i to za niezłą kasę), poparł prostytucje i ćpanie (straszny obrońca Pisiewicza).To ostatnie to oczywiście sarkazm, ale żegnanie go jak wybitną postać, którą nie był to porażka, a mobilizacja Policji to moim zdaniem nadużycie władzy.
[/quote]
Jako dziadek - człowiek wszak żyjący lat dziesiąt - mogę czytać wypowidzi "AntyKlera", ale też mogę Go nie rozumieć.
Chcę Ci Człowieku odpowiedzieć, że Kościół miał i ma wpływu na politykę, a polityka jest związana z danym państwem.
Natomiast nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, cyt.:
"Jak powszechnie wiadomo klecha ten lubował się w pieniążkach (święcił co popadnie i to za niezłą kasę), poparł prostytucje i ćpanie (straszny obrońca Pisiewicza).To ostatnie to oczywiście sarkazm, ale żegnanie go jak wybitną postać, którą nie był to porażka, a mobilizacja Policji to moim zdaniem nadużycie władzy."

Nie było takiej mobilizacji jak za Śp. Lecha K., a słowa i przede wszystkim CZYNY abp Józefa w sp[osób wyraźny wyróżniały Go od niektórych hierarchów z Episkopatu Polski.
Abp Józef miał odwagę mówienia - inni milczeli - TEGO MI BĘDZIE BRAK.

Człowieku zwanym przez się "AntyKler" - rozumiem o czym myślisz, ale kierunek ataku, moim zdaniem, należy skierować w całkiem inną stronę.
Pozdrawiam
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (17 lutego 2011 o 20:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="7"]
Rozwiń
ala
ala (17 lutego 2011 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dsdsa' timestamp='1297958820' post='438632']
Można gdzieś online oglądać relacje?
[/quote]
można, tu:
http://www.itvl.pl/home
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!