środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Uroczystości w 68. rocznicę "cudu lubelskiego". "Dajmy satysfakcję Maryi"

Dodano: 3 lipca 2017, 20:14
Autor: (aa)

W Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, obchodzone w rocznicę „cudu lubelskiego” wierni modlą się na placu przed archikatedrą.

– Gromadzimy się na tym placu aby wspomnieć wydarzenie, które miało miejsce 3 lipca 1949 r. – mówił do zgromadzonych na placu przed archikatedrą wiernych abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. – Wydarzenie, które pozwala nam dzisiaj czcić Maryję za zgodą Stolicy Apostolskiej jako Najświętszą Maryję Płaczącą. Maryję współczującą swojemu ludowi w ciężkich czasach stalinowskich. Maryję, która zawsze jest ze swoim ludem. Maryję, która jest dla nas znakiem miłosierdzia Bożego.

3 lipca 1949 r. w katedrze w Lublinie trwał ingres bpa Piotra Kałwy. Według relacji świadków, który modlili się przy obrazie Matki Bożej na twarzy Maryi widoczne były zmiany. Z jej oczu popłynęły łzy. Wiadomość o tym co wydarzyło się w świątyni bardzo szybko się rozeszła. Do Lublina zaczęli tłumnie przybywać pielgrzymi. Modlono się i śpiewano religijne pieśni. Ówczesnej władzy to się nie spodobało. Rozpoczęły się kontrmanifestacje i aresztowania.

Do wydarzeń sprzed 68 lat nawiązał podczas wczorajszej homilii bp Jan Piotrowski, biskup kielecki. – Nasze matki nigdy nie płaczą bez powodu, ale bywa, że swoją miłość muszą wylać przez łzy. Aby ją dostrzec i dać na nią odpowiedź. Nie inaczej było w Lublinie 3 lipca 1949 r. – mówił bp Piotrowski. – Dlatego naszym osobistym nawróceniem i wewnętrzną przemianą dajmy satysfakcję Maryi, tej czczonej w Lublinie i w Częstochowie, w Kielcach, naszych parafiach i sanktuariach, w Polsce i na świcie. To osuszy jej łzy i ukoi ból matczynego serca.

Po mszy świętej ulicami Lublina przejdzie procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej Katedralnej. Uroczystości w 68. rocznicę „cudu lubelskiego” zakończy Apel Jasnogórski.

Użytkownik niezarejestrowany
:)
KZ NSZZ
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lipca 2017 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawdziwy cud ,to by był jakby katabasy wyrzucili ze swych zmurszałych szeregów wszystkich pedofilów i i pederastów
Rozwiń
:)
:) (4 lipca 2017 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
dlaczego telewizja lokalna tvp3 lublin  ,która nazywa się publiczną ,odwraca się od takich uroczystości nie transmitując ich. zamiast tego o tej samej porze  " na żywo"  jest koncert żydowskich muzyków. tak tvp3 lublin pokazuje na czym polega  patriotyzm wg ich chyba wyznania.
 bo żydowscy muzycy nie wierzą w takie historie hehe
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. (4 lipca 2017 o 16:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb NAJNOWSZEJ STRONY : K z N szz S olidarnosc O rganistów 11 (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 i 11) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego telewizja lokalna tvp3 lublin ,która nazywa się publiczną ,odwraca się od takich uroczystości nie transmitując ich. zamiast tego o tej samej porze " na żywo" jest koncert żydowskich muzyków. tak tvp3 lublin pokazuje na czym polega patriotyzm wg ich chyba wyznania.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze, że w obecnych czasach ludzie pamiętają o takich wydarzeniach i nadal je czczą. Trzeba pamiętać o dobrych wartościach, niezależnie czy jest się wierzącym czy też nie. :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!