niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Uroczystości w Kaplicy Trójcy Świętej. Piękny jubileusz w pięknym wnętrzu (zdjęcia)

Dodano: 15 listopada 2015, 21:43
Autor: reda

Msza w Kaplicy Trójcy Świętej na zamku w Lublinie była początkiem niedzielnych uroczystości związanych z obchodami XV-lecia działalności artystycznej Chóru i Orkiestry Kameralnej „IUBILAEUM” pod dyrekcją Tomasza Orkiszewskiego.

Główny nurt twórczości zespołu, który pracuje przy parafii Wieczerzy Pańskiej księży pallotynów, to promowanie dawnej i współczesnej muzyki polskiej z jednoczesnym eksponowaniem dorobku kompozytorów lubelskich. W opracowaniu na chór i orkiestrę kameralną jubilat wykonuje utwory: M. Gomółki, F. Nowowiejskiego, A. Nikodemowicza, J. Świdra, S. Stuligrosza, T. Szeligowskiego. Prezentuje także arcydzieła światowej muzyki klasycznej, między innymi utwory: J. S. Bacha, F. Haendla, W. A. Mozarta, A. Brucknera, C. Francka.

Jubilaci mają za sobą setki publicznych koncertów w Polsce i poza jej granicami. W niedzielę po mszy zaprosił swoich sympatyków na kolejny. Publiczność usłyszała pieśni religijne, patriotyczne i ludowe. 

Czytaj więcej o:  Kaplica Trójcy Świętej
czas
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czas
czas (16 listopada 2015 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Polecam film "Mała Arabka i Matrix".
Jako zachętę odtwórzcie fragment od 36 minuty.Zobaczcie zdjęcie przebitego serca świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego,czyli Małej Arabki.Wg.opinii lekarzy z takim sercem człowiek nie byłby w stanie żyć,a jednak...

Mała Arabka i Matrix

https://www.youtube.com/watch?v=2o8yXgZ-UoM

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (16 listopada 2015 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „ŻAL DUSZĘ ŚCISKA, SERCE BOLEŚĆ CZUJE” NA DRODZE (Krzyżowej) DO OJCZYZNY (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG). Archiwum i bieżące oceny związku obejmują okres do dnia 6.XI.2015 r.

https://www.facebook.com/KZ-NSZZ-Solidarnosc-Organistow-678088682294519/?pnref=story

Od 7.XI.2015 r. związek dysponuje nową stroną o nazwie Asc Asc (Akademia Sztuk Cudownych). Na tej stronie będą umieszczane bieżące materiały.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009990764664

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w listopadzie 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „GP24.pl” z dn. 15.XI.2015 r. w artyKULe: „"IV RP ma być zupełnie nie do zatrzymania. "Tym razem po prostu ma boleć"” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „TYGODNIK OSTROŁECKI” z dn. 15.XI.2015 r. w artyKULe: „Jan Paweł II patronem miasta. Zobacz zdjęcia z odsłonięcia tablicy” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „SUPEREXPRESS” z dn. 16.XI.2015 r. w artyKULe: „Ksiądz kłusownik morduje zwierzęta!” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

CZARNY BETON jest w swoim ŻYWIOLE (z)BAWIENIA i potwierdzajac polskie Proroctwo lat 1980 – tych „DOROSŁE DZIEMAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT” drze gęby jak OPĘTANY!

zarzucając jednoczesnie OPĘTANIE nie tylko DZIECIOM.

Świadczy to tylko o NIEDOJRZAŁOŚCI EMOCJONALNEJ i wszelkich innych NIEDOJRZAŁOŚCIACH psycho - społeznych CZARNEGO BETONU – od ponad 2000 lat nie widzą własnego BOSKIEGO OPĘTANIA (z)BAWIENIEM!

Taka jest SIŁA (w)MAWIANIA jednego i tego samego od ponad 2000 lat – LUDZIE są w stanie BIĆ się o (w)MÓWIONE ZNAKI (z)BAWIENIA, a wygodne AXCELENCJE mają je, czyli (w)MAWIANE ZNAKI (z)BAWIENIA głęboko w DooPIE! Ha ha ha...

Do znudzenia można tez powtarzać HIPOTEZĘ SMOLEŃSKĄ o której głośno było w mediach 10 i 11.XI.2015 r. o wersji związkowej, panuje ŚWIĘTY SPOKÓJ niczym o związku.

Już w pierwszym dniu władzy PiS – LAMISTÓW widać ŚW.(irniętą) AGRESJĘ AMINENCJI i księŻULI czekajacych na odpowiedni moment otwarcia DROGI (z)BAWIENIA W NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYŹNIE!

O sądach będzie można zapomnieć, bo jak w czasie ŚW.(irniętej) INKWIZYCJI AXCELENCJE z księŻULAMI WSZYSTKIM „ŁEB UPIER***LĄ” „W Imię Ojca i Syna...” i pozostałych pier...DÓŁ (z)BAWIENIA!

Nie na darmo w czasie trwajacej KAMPANII WYBORCZEJ doszło do debaty między LEKARZEM, a DOKTOREM i DOKTOR od LEKARZA usłyszał(a), że ma PROBLEMY ze ŚW.(irkiem) dotyczącym całego PiS – lamowskiego ugrupowania!

Zwyrodnienie (z)BAWIENIA widać gołym okiem.

Od początku Wszyscy ŚW.(irnięci) wpatrzeni są we własną DooPĘ i też (wy)ŚWIĘCONĄ wszystkich głęboko maąc w DooPIE!

Od samego początku obecny paPIESKI FRANEK (z)BAWICIEL WIDZI WOJNĘ, której nie ma!

Miał przywidzenia, że CHCĄ GO ZABIC – też nycz!

Podobne przywidenia mją PiS- LAMIŚCI: Jolanta SZCZYPIŃSKA i nie tylko też WIDZI WOJNĘ!

Komu jest na rękę podsycanie nienawiści w takiej trudnej sytuacji?

Widać, że najwyraźniej samym IDIOTOM funkcjonującym podobnie jak aktualnie ISLANIŚCI.

Sam zamach w Paryżu podobny jest do pamiętnego zamachu w rosyjskiej Dubrowce 2001 r. z tą różnicą, że tam był spektakl teatralny!

Dzisiejsze artykuły oddają (o)BŁĘDNĄ rzeczywistość (z)BAWIENIA – chęć ZADAWANIA BÓLU (w)MAWIANEGO od ponad 2000 lat w NAJŚWIĘTSZYCH OFIARACH i równie ŚW.(irniętych) SAKRAMENTACH (z)BAWIENIA!

Zwiazek już dawno postawił tezę, że:

OBRACAJĄC SIĘ W ŚWIECIE KANIBALIZMU i WAMPIRYZMU ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI, „Bierzcie i jedzcie z tego wszysvy, to jest Ciało Moje...”; „Bierzcie i pijcie z tego wszyscy, to jest KREW MOJA...”, co uwidocznili w swych DZIEŁACH (z)BAWIENIA (w)MAWIANE też od ponad 2000 lat OJCE ŚW.(irnięte) ze ŚW.(irniętym) JP 2 i Jego Umiłowanymi NASTĘPCAMI.

Najdziksze plemiona 3-go świata udało się ucywilizować z KANIBALIZMU oprócz CZARNEGO BETONU z pozostałymi Związkami (z)BAWIENIA!

W Ich wyimaginowanym w spektaKULarnie psychoPATyczny sposób istnieje KANIBALIZM i WAMPIRYZM po wegetariańsku, bo CIAŁO Pańskie nie jest ani mięsem, ani ciałem, a KREW PAŃSKA nie jest krwią!

Zarzekanie się, że PiS- lamiści nie popełnią błędów z lat 2005 wygląda na (o)BŁĘDY (z)BAWIENIA.

Mimo wykształcenia, którym tak bardzo się szczycą niczym CZARNY BETON, wszelkiego typu KLAUZULE SUMIENIA wprowadzone przez CZARNY BETON nie pozwalają na logiczne myślenie ze strachu, że się NIE (z)BAWIĄ!

Już w latach 1980 – tych spektaKULarnie psychoPATyczny księŻULO mgr-ant UCZYŁ Lud Boży z BŁĘDAMI, których nie widziały równie spektaKULarne i psychoPATyczne półGŁÓWKI półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO, a po roku 1980 – tym do dzisaj odchodziła całkiem NIEZŁA SZOPKA unana za NUKĘ BOSKĄ ha ha ha...,za „STOLICĘ MONDROŚCI” i pozostałe (w)MAWIANE BOSKIE MONDROŚCI jak KURIA JEGO MAĆ!

Co robił PiS z Bratem JAROSŁAWEM przez lata przegrywanych wyborów?

Bez przerwy NARZEKAŁ,PRZEKLINAŁ rzucając KLĄTWY (z)BAWIENIA na wszystkich, jednym słowem ODPRAWIAŁ „GORZKIE ŻALE” i „DROGĘ KRZYŻOWA” (w)MÓWIONĄ przez CZARNY BETON!

A teraz... a teraz TO SAMO! Ha ha ha...

Tak wygląda (w)MAWIANE (z)BAWIENIE serwowane przez PiS LAMowców w SAKRAMENTALNYM SZEPTEM (w)MÓWIONEJ KOALICJI z CZARNYM BETONEM, w której CZARNY BETON będzie „PRZEWODNIĄ SIŁĄ NARODU niczym upadły CZERWONY BETON w latach 1980 – tych!

To sam poseł Janusz PALIKOT mówił (23.X.2015 r.), aby Donald TUSK – szef UE SZUKAŁ AZYLU!

Ile czasu upłynęło do pierwszego dnia PiS – LAMOWSKIEJ WŁADZY? - 3 TYGODNIE!!!

Niepohamowana władza ujawniła tylko CHOROBĘ PSYCHICZNĄ jaka drąży CZARNY BETON ze wszystkimi partyjnymi odłamami.

Zamiast szafować NARODOWYMI KRZYŻAMI wątpliwej ZASŁUGI, dla CZARNEGO BETONU wypada ustanowić KRZYŻ INKWIZYCJI...

Polacy potrafią kruszyć mury, na co zwrócił uwagę również DOKTOR prezydent R.P. i pozostał, a właściwie POWSTAŁ KULejny i psychoPATyczny mur CZARNEGO BETONU do skruszenia, a CZARNY BETON ucząc SKRUCHY innych i tak się nie skruszy we własnej pysze!

I tak właśnie wygląda (w)MAWIANE (z)BAWIENIE – w iście Boski sposób LUDŹMI (z)BAWIĄ się AMINENCJE, ksieŻULE i ZAKONNICE, ha ha ha...

Jeszcze NIKT NIKOMU nie zrobił takiej WODY (Święconej ) Z MÓZGU jak WATYKAŃSKA SZKOŁA AKTORSKA pod wodzą OJCA ŚW.(irnietego)!

Pokazuje to w rzeczywistości, że NARÓD MA W DooPIE KOSCIÓŁ tak samo jak ksieŻULE MAJĄ W DooPIE LUDZI traktując ICH jak zwykłe PRZEDMIOTY w przedmiocie (z)BAWIENIA, a (z)BAWIĄ SIĘ ino BISKUPI, księŻUILE LUDŻMI...

Nie wierzysz?

Tak, jak na pokładzie rządowego TU – 154 ktoś mógł Odprawiać zadaną Pokutę, tak teraz nikt PARY Z GĘBY NIE PUŚCI, bo ma ZADANĄ POKUTĘ (z)BAWIENIA.

Jak zaczyna sprawdzać się proroctwo zwiazkowe, że „PiS DA ino NA KRZYŻ”, tak też sprawdzi się przepowiednia proroka Bronisława Komorwskiego, aby nie wierzyć tym, co obiecują ustawę o „SZCZĘŚCIU, ZDROWIU i POMYSLNOŚCI”.

Nie wierzysz?

 

I jak zachować POWAGĘ (z)BAWIENIA skoro CZARNY BETON odstawia SZOPKĘ jak KURIA JEGO MAĆ? Ha ha ha...

Mało było CZARNEMU BETONOWI odstawianej Żywej SZOPKI Ulicznej przd pałacem prezydenckim przez całą kadencję przeydentury Bronisława KOMOROWSKIEGO i teraz odstawiają SZOPKĘ w SEJMIE.

Tak wygląda NAU(cz)KA (z)BAWIENIA – co może wytłumaczyć AMINENENCJA lub ksieŻULO czy ZAKONNICA skoro sami nycz NIE UMIĄ w BOSKIEJ MONDROŚCI i (w)MAWIANEJ „STOLICY MONDROŚCI” PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA KROCZĄCEGO DROGĄ (z)BAWIENIA jak KURIA JEGO MAĆ!

Zamiast rozpaczać jak WSZYSCY WALCZĄ Z KOŚCIOŁEM zobacz jak KOŚCIÓŁ WALCZY ZE WSZYSTKIM(i) KROCZĄC (w)MAWIANĄ DROGĄ (z)BAWIENIA jak KURIA JEGO MAĆ!!! ha ha ha...

Tak, niestety, DZIAŁA (w)MAWIANE (z)BAWIENIE.

Różne WIZJE INTERNAUTÓW OJCZYZNY (z)BAWIENIA od 2005 roku, czyli władzy PiS, znajuduja się w „DZIENNIKU ZWIĄZKU...” z dn. 13.X.2015 r.;

AFERY i SKANDALE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA KROCZĄCEGO DROGĄ (z)BAWIENIA zawiera „DZIENNIK ZWIĄZKU...” z dn. 14.X.2015 r.;

proPOZYCJE (z)BAWIENIA PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA KROCZĄCEGO DROGĄ (z)BAWIENIA zawiera „DZIENNIK ZWIĄZKU...” z dn. 29.X.2015 r.

HISTORIE (w)MAWIANYCH ŚWIĘTYCH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA KROCZĄCEGO DROGĄ (z)BAWIENIA zawiera „DZIENNIK ZWIĄZKU...” z dn. 1.XI.2015 r.

- to wszystko na stronie kz nszz solidarnosc organistow.

HIPOTEZĘ SMOLEŃSKĄ zawiera „DZIENNIK ZWIĄZKU...” z dn. 11.XI.2015 r.;

Pełną HISTORIĘ ZWIĄZKU czyli HISTORIĘ ŚW.(irniętego) PONTYFIKATU (z)BAWIENIA JP 2 zawiera „DZIENNIK ZWIĄZKU...” z dn. 14.XI.2015 r.;

- to zaś na nowej stronie związku: Asc Asc.

Czy już wiesz NA CO CI PiS DA?

No widzisz – PiS DA ino na KRZYŻ i na MIESZKANIE DLA KAŻDEGO w Niebie...

Nie wierzysz? To zobaczysz jaka będzie ŻYWA SZOPKA ULICZNA jak ludzie wyjdą na ulice!

I TAK TO WŁAŚNIE DZIAŁA” - „CUDÓW NI MA”, ŚWIĘTYCH NI MA..., a co jest?

Jest ino GŁUPOTA KOŚCIOŁA, którą związek wykazuje od roku 1980, szczególnie zaś od roku 1994 – o tym nawet mógł czytać ŚW.(irnięty) JP 2! Czyż to nie CUDowne? Ha ha ha...

Lektura uzupełniająca: w GOOGLE należy wpisać:

1) Ksiądz molestował dzieci w czasie przygotowania

2) Ksiądz molestował dzieci w czasie przygotowania do pierwszej komunii

3) ksiądz zgwałcił;

4) ksiądz zabił;

5) ksiądz pobił;

6) ksiądz pedofil

7) ksiądz okradł...

8) kochanka księdza;

9) afery kościoła katolickiego;

10) ksiądz powiesił się w kościele;

11) poród na plebani; (rok 2012);

12) śmierć kleryka w kaliszu; (rok 2013);

13) śmierć kleryka w krakowie... (rok 2015);

14) zgwałcona zakonnica raport watykanu;

15) zgwałcona zakonnica;

16) pijany ksiądz;

17) pijany biskup;

Teraz AMINENCJE, ksieŻULE, Zakonnice z Katechetami będą się ino Modlić w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA GŁOSZĄCEGO (z)BAWIENIE: „BOŻE POMÓZ”, a wykiwanym partiom politycznym pozostaje tylko wezwanie (z)BAWIENIA: „BORze ratuj”!!!

Obecnie na widok AXCELENCJI i księŻULI Kapelanów wszyscy parlamentarzyści będą witać Ich nisko: tradycyjnym „SZCZĘŚĆ BORze”!, a ksieŻULKI odpowiedzą z uśmiechem (z)BAWIENIA: „BUK ZAPŁAĆ” - i bądź tu mądry o co w tym wszystkim biega?

- O nycz innego jak ino o (z)BAWIENIE! I robienie wszystkim Wody Święconej z mózgu Ha ha ha....

Do tej pory nikt z rządu nie był w stanie ZNIEŚĆ FUNDUSZU KOŚCIELNEGO, a AXCELENCJE z ksieŻULAMI rozochocone WSZECHMOGĄCYM (z)BAWIENIEM jak nie EKSKOMUNIKUJĄ RZĄDU, to WYZYWAJĄ, że DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE!!!, a rząd z pozostałymi ludźmi JESZCZE HOJNIE ICH WYNAGRADZA FUNDUSZEM KOŚCIELNYM!

Jak widać Kościół HOJNOŚCI SOBIE NIE ŻAŁUJE! ha ha ha...

Czy identycznymi epitetami (z)BAWIENIA będą określani PiS – LAMIŚCI, czy też od razu zostaną ŚW.(irniętymi) głosząc (w)MAWIANE (z)BAWIENIE?

Marzy się też ksieŻULOM ponowna INKWIZYCJA, a właściwie to już TRWAJĄCA w stosunku do RZĄDU R.P., a teraz tylko rozciągająca się na MUZUŁMANÓW – EMIGRANTÓW i resztę nieWIERNEGO SPOŁECZEŃSTWA, co w efekcie doprowadzi do PiS - LAMIZACJI!

Od początku trwania inkwizycji, w którą zamieszanych było kilkudziesięciu OJCÓW ŚW.(irnietych), żaden NIE BYŁ MIŁOSIERNY i to DLA NIKOGO!!!

Niech się nikt nie łudzi, ze AMINENCJE ODPUSZCZĄ... ha ha ha...

 

Znany z mediów Ojciec KLIMUSZKO Czesław KLIMUSZKO z pozostałą Hierarchią (z)BAWIENIA nie widzi w swoich APOKALIPTYCZNIE SCHIZOFRENICZNYCH wizjach rzeczywistego obrazu NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYZNY, do której idą już ponad 2000 lat i dojść nie mogą!

Jednego nie przewidzieli, że LUDZIE Ich ROZPRACUJĄ - „TERAZ ALBO NIGDY”!

Po dojściu do władzy PiS-u wykorzystywanego jako SŁUPY MAFIJNE NA DRODZE (z)BAWIENIA

CZARNI ZAPANUJĄ NAD WSZYSTKIM, a znane powiedzonko: „JAK BÓG DA” zmieni się na: „JAK PiS DA” i to będzie CUD!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2015 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"SZCZĘśĆ BOŻE"!
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2015 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziękuję Chórowi i Orkiestrze Kameralnej IUBILAEUM za piętnaście lat pracy twórczej. Uzyskany poziom wykonawczy świadczy o pełnym profesjonalizmie, a wczorajsze koncerty były tylko tego dowodem. Dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom uroczystości jubileuszowych w Muzeum Lubelskim na Zamku. Dziękuję władzom Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego za uhonorowanie członków Zespołu okolicznościowymi nagrodami. Dziękuję za udział w naszym jubileuszu wspaniałej lubelskiej publiczności. To dla Was śpiewamy. Artur Rumiński prezes Chóru i Orkiestry Kameralnej IUBILAEUM
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!