piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Ursus chce podbić nowy rynek. W Iranie

Dodano: 30 września 2015, 07:40
Autor: p.p.

(fot. AS)
(fot. AS)

Lubelski Ursus jest już w Etiopii, teraz pora na Iran. Do kraju wróciła właśnie rządowa misja, w której uczestniczył m.in. Karol Zarajczyk, prezes lubelskiej fabryki.

Podczas wizyty w Iranie podpisano umowę o współpracy gospodarczej między oboma państwami. – To porozumienie przede wszystkim przyczyni się do rozwoju współpracy handlowej pomiędzy naszymi krajami – mówi Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

Na kontrakty w Iranie liczą polskie firmy, które zajmują się produkcją wagonów kolejowych, kosmetyków i ciągników rolniczych.

– Iran to bardzo obiecujący rynek, gdzie rocznie sprzedaje się ok. 40 tys. ciągników, co plasuje go w gronie największych na świecie, zaraz po Indiach i Pakistanie – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A. – Jesteśmy gotowi do złożenia oferty. Szacujemy, że we współpracy z irańskim partnerem, na początku moglibyśmy osiągnąć tam udziały rynkowe na poziomie kilku procent, a docelowo 10 proc. Jesteśmy gotowi zarówno na dostawy gotowych maszyn jak i ich montaż na miejscu – dodaje.

12 maja Ursus wspólnie ze spółką METEC otworzył montownię ciągników w Etiopii. Wiąże się z realizacją podpisanego w 2013 r. kontraktu na dostawę 3 tys. ciągników, wyposażenie centrów serwisowych. Pierwsza partia 1500 ciągników została wysłana do Afryki w czerwcu.

Polska misja jest elementem programu Go Iran, który ma pobudzić współpracę gospodarczą z tym państwem. W zamian Polska chciałby importować surowce: ropę naftową i gaz ziemny.

Czytaj więcej o: Ursus iran
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 października 2015 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak prężnie rozwija się nasz region, że chyba trzeba być ślepym , albo z PISU :) , zeby tego nie zauważyć. A to dzięki sprawnej pracy dwóch doświadczonych polityków, Karpińskiego i Żuka! Karpiński ma mój głos.
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2015 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pis i tak będzie lamentować że lubelskie w ruinie. Nic więcej nie potrafią, dlatego Kruk ani Masłowska mojego głosu nie dostaną.
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2015 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i gitara, fajnie będzie jeśli będzie więcej w Lublinie zakładów produkcyjnych gdzie powstaje największa wartość dodana produktów, a mniej galerii handlowych. Cieszmy się z tego i kibicujmy każdej opcji politycznej która sprawi, że będziemy mieli dla kogo produkować!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!