Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2015 r.
19:30

Urząd Marszałkowski przeprowadza się do nowej siedziby

Autor: Zdjęcie autora toma
0 13 A A
W holu głównym nowego Urzędu Marszałkowskiego będzie można zobaczyć m.in. ośmiometrowe bambusy sprowadzane z Włoch
W holu głównym nowego Urzędu Marszałkowskiego będzie można zobaczyć m.in. ośmiometrowe bambusy sprowadzane z Włoch

W połowie listopada powinna rozpocząć się przeprowadzka Urzędu Marszałkowskiego do nowej siedziby. Początkowo była ona planowana na okres wakacyjny, ale budowa obiektu przy ul. Grottgera się przedłużyła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Obecnie czekamy na zakończenie odbiorów. Liczymy, że uda się ją zakończyć w pierwszej połowie miesiąca – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. – Jako pierwszy przeniesie się Departament Organizacyjno-Prawny. Następnie przeprowadzać się będą pracownicy kolejnych departamentów, a jako ostatni zrobi to marszałek – dodaje.

Przeprowadzką zajmie się firma z Krakowa, która zaoferowała najniższą cenę w ogłoszonym przez urząd przetargu. Będzie miała na to 24 dni od jej rozpoczęcia, ale cała operacja potrwa dłużej, bo na przeniesienie archiwum dostała czas do końca marca przyszłego roku. Za zlecenie firma otrzyma 60 tys. zł.

W sumie miejsce pracy zmieni ok. 700 urzędników. Do nowej siedziby przeniosą się głównie ci, którzy obecnie pracują w pomieszczeniach przy ul. Spokojnej i Lubomelskiej (są one wynajmowane od Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego). Do zwolnionych pomieszczeń wprowadzą się natomiast pracownicy podlegli wojewodzie.

Na ul. Lubomelską przeniesie się m.in. wydział zdrowia, który obecnie mieści się przy ul. Czechowskiej. W tym budynku zagości z kolei biuro paszportowe, aktualnie zlokalizowane w wynajmowanych od policji pomieszczeniach przy ul. Północnej.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 18:16

Przydałby się jakiś lokalny Binladen.

Jest po wyborach może się znajdzie??????

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 16:49

w holu powinien być nasz lubelski burak cukrowy, a nie jakieś włoskie bambusy, szczególnie, że rządzi tam partia chłopska, a prawdziwy chłop więcej czasu spędza w polu niż na wyjazdach do ciepłych krajów 

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 14:31
Przydałby się jakiś lokalny Binladen.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 10:29

Nawet kwota 3500 zł brutto to i tak bardzo przyzwoite wynagrodzenie.

Poza tym nikt z przypadku tam nie pracuje. Nie bez powodu wszyscy trzymają się tam rękami i nogami.

Nie ma co porównywać do pracy u prywaciarza za minimalną płacę.

Avatar
CSK / 5 listopada 2015 o 09:03

W nowo wybudowanym budynku zrobiono fontanne za 1,2 mln zl...komu to potrzebne?a budynek wart kilkadziesiat milionow zl dla urzedasow ktorzy nic nie robia..to paranoja...bylem tam i pokoje maja jak z luksusowych apartamentow...chore...po co im to potrzebne..?a pojsc jakas sprawe zalatwic to za dnia tego nie zrobi...bo in sie pracowac nie chce..lepiej by pieniadze na biedne rodziny przeznaczyli albo chore dzieci.

Zanim coś napiszesz to sprawdz - fontanna będzie w csk a nie w urzędzie marszałkowskim.

Zanim coś napiszesz to sprawdz - fontanna będzie w csk a nie w urzędzie marszałkowskim.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:14
biurokracja rozkwita.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:10
A zobaczcie marmury w Akademii Medycznej na Al.Racławickich.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:08
o wysokości takiego miesięcznego wynagrodzenia przeciętnego pracownika urzędu można tylko śnić, nie wiem skąd wy macie taką wiedzę
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 07:55
Fontanna rzeczywiście z czapki, ale zmartwię cię, biedne rodziny nie ugryzłyby tych pieniędzy, budynek postawiony w większości ze środków unijnych. A leserować można w każdej pracy, jeżeli ktoś lubi i tak go matka wychowała.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 07:07
W nowo wybudowanym budynku zrobiono fontanne za 1,2 mln zl...komu to potrzebne?a budynek wart kilkadziesiat milionow zl dla urzedasow ktorzy nic nie robia..to paranoja...bylem tam i pokoje maja jak z luksusowych apartamentow...chore...po co im to potrzebne..?a pojsc jakas sprawe zalatwic to za dnia tego nie zrobi...bo in sie pracowac nie chce..lepiej by pieniadze na biedne rodziny przeznaczyli albo chore dzieci..
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 18:16

Przydałby się jakiś lokalny Binladen.

Jest po wyborach może się znajdzie??????

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 16:49

w holu powinien być nasz lubelski burak cukrowy, a nie jakieś włoskie bambusy, szczególnie, że rządzi tam partia chłopska, a prawdziwy chłop więcej czasu spędza w polu niż na wyjazdach do ciepłych krajów 

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 14:31
Przydałby się jakiś lokalny Binladen.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 10:29

Nawet kwota 3500 zł brutto to i tak bardzo przyzwoite wynagrodzenie.

Poza tym nikt z przypadku tam nie pracuje. Nie bez powodu wszyscy trzymają się tam rękami i nogami.

Nie ma co porównywać do pracy u prywaciarza za minimalną płacę.

Avatar
CSK / 5 listopada 2015 o 09:03

W nowo wybudowanym budynku zrobiono fontanne za 1,2 mln zl...komu to potrzebne?a budynek wart kilkadziesiat milionow zl dla urzedasow ktorzy nic nie robia..to paranoja...bylem tam i pokoje maja jak z luksusowych apartamentow...chore...po co im to potrzebne..?a pojsc jakas sprawe zalatwic to za dnia tego nie zrobi...bo in sie pracowac nie chce..lepiej by pieniadze na biedne rodziny przeznaczyli albo chore dzieci.

Zanim coś napiszesz to sprawdz - fontanna będzie w csk a nie w urzędzie marszałkowskim.

Zanim coś napiszesz to sprawdz - fontanna będzie w csk a nie w urzędzie marszałkowskim.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:14
biurokracja rozkwita.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:10
A zobaczcie marmury w Akademii Medycznej na Al.Racławickich.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:08
o wysokości takiego miesięcznego wynagrodzenia przeciętnego pracownika urzędu można tylko śnić, nie wiem skąd wy macie taką wiedzę
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 07:55
Fontanna rzeczywiście z czapki, ale zmartwię cię, biedne rodziny nie ugryzłyby tych pieniędzy, budynek postawiony w większości ze środków unijnych. A leserować można w każdej pracy, jeżeli ktoś lubi i tak go matka wychowała.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 07:07
W nowo wybudowanym budynku zrobiono fontanne za 1,2 mln zl...komu to potrzebne?a budynek wart kilkadziesiat milionow zl dla urzedasow ktorzy nic nie robia..to paranoja...bylem tam i pokoje maja jak z luksusowych apartamentow...chore...po co im to potrzebne..?a pojsc jakas sprawe zalatwic to za dnia tego nie zrobi...bo in sie pracowac nie chce..lepiej by pieniadze na biedne rodziny przeznaczyli albo chore dzieci..
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 44

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!