sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Urząd Miasta naliczy kary firmom wywożącym śmieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 sierpnia 2013, 18:15
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

Najwięcej problemów jest z wywozem śmieci segregowanych. Większość zastrzeżeń dotyczy MPO Sita, ale Kom-Eko też nie jest bez winy. Ratusz zaczyna naliczać kary

– Firmom, którym udowodniono niedotrzymanie warunków umowy zostaną naliczone kary za nieterminowy odbiór odpadów komunalnych – informuje Anna Machocka z lubelskiego Ratusza. To efekt kontroli pracy firm, które na zlecenie miasta odbierają odpady od mieszkańców.

Sprawdzane były zgłoszenia od mieszkańców i informacje zebrane przez wspólne patrole organizowane przez Straż Miejską i Wydział Ochrony Środowiska. – Audyt dotyczył stanu wyposażenia w pojemniki i w worki, terminowości odbioru odpadów komunalnych oraz stanu sanitarnego altan śmietnikowych i rejonów przeznaczonych do gromadzenia odpadów – wyjaśnia Machocka.

Zdecydowanie gorzej wypadła spółka MPO Sita obsługująca dzielnice: Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice, Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią, Czuby Południowe, Wrotków i Zemborzyce. Pozostałe części miasta obsługuje Kom-Eko. Właśnie te dwie firmy wygrały miejski przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców, stanęły do niego jako jedyne. Sam przetarg jest obecnie badany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na 734 interwencje między 1 a 13 sierpnia aż trzy czwarte (dokładnie 562) dotyczyła sektorów obsługiwanych przez MPO Sita. Terenów, za które odpowiada Kom-Eko dotyczyły 174 interwencje.

– Zgromadzona dokumentacja z interwencji, które wpłynęły do Urzędu Miasta Lublin, stanowi podstawę do naliczenia kar – dodaje Machocka. Wśród tej dokumentacji znajdują się m.in. zdjęcia wykonane przez strażników miejskich. A zgodnie z umowami zawartymi przez miasto z MPO Sita i Kom-Eko stawka kary to 50 zł za każdy dzień zwłoki w odbiorze każdego z rodzajów odpadów.

Interwencje z podziałem na firmy i problemy

* nieodbieranie frakcji suchej: 237 interwencji w sektorach MPO i 28 w sektorach Kom-Eko
* nieodebranie odpadów zmieszanych: 102 interwencji w rejonie MPO i 10 w Kom-Eko
* pojemniki na odpady: 131 (MPO), 108 (Kom-Eko).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mpopsita
Narodowo-Radykalny
Makarena126
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mpopsita
mpopsita (15 sierpnia 2013 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

niech powstanie trzecia firma

Rozwiń
Narodowo-Radykalny
Narodowo-Radykalny (15 sierpnia 2013 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Urząd miasta to niech łaskawie spierdala. Utrudniają biurokracją życie.

Rozwiń
Makarena126
Makarena126 (15 sierpnia 2013 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a na Furmańskiej nadal nie ma kontenerów na segregację a wywóz pozostałych śmieci pozostwia wiele do życzenia, bałagan wokół śmietnika, MPO SITA nie sprawdziła się, Kary powinny być większe niż 50zł

Rozwiń
MOP
MOP (15 sierpnia 2013 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A czy w związku z dodatkowymi wpływami ztytułu kar ratusz da mieszkańcom jakąś bonifikatę w opłatach za śmieci. Chociażby jako rekompensatę za uciążliwości. Czy będzie to tylko dodatkowy zysk przeznaczony dla urzędników?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!