Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 września 2011 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Urząd o wysłaniu e-maila informuje listem poleconym

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 8 A A
Nikt się nie zastanawia w urzędzie nad tym, co robi, poczynając od szeregowego pracownika, przez dyr
Nikt się nie zastanawia w urzędzie nad tym, co robi, poczynając od szeregowego pracownika, przez dyr

Marszałkowscy urzędnicy o tym, że wysłali e-maila do radnego informują go… listem poleconym. – To wzór postępowania – przekonują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć pierwszego e-maila (czyli list elektroniczny), wysłano w Polsce 20 lat temu to dla Urzędu Marszałkowskiego wciąż jest on nowinką. Dowodem na to przygoda, która przytrafiła się radnemu wojewódzkiemu Arturowi Soboniowi (PiS).

O materiały na temat konsolidacji organizacyjnej i kapitałowej przedsiębiorstw komunikacji samochodowej przygotowanej przez Zarząd Województwa, Soboń poprosił na obradach sejmiku w sierpniu. Chciał żeby dokument przesłać mu e-mailem.

Kilka dni temu Soboń dostał list polecony (za poświadczeniem odbioru) wysłany przez Urząd Marszałkowski, a w nim pismo. Urzędnicy informują w nim, że na pytanie radnego odpowiedzieli…e-mailem. Pismo podpisał członek Zarządu województwa Jacek Sobczak. Wysyłka kosztowała 5 zł 50 groszy.

– To dowód, że nikt się nie zastanawia w urzędzie nad tym, co robi, poczynając od szeregowego pracownika, przez dyrektora departamentu po członka zarządu. Przecież wystarczyło przez sekundę pomyśleć, że radny nie chciał żadnego pisma – stwierdza Soboń. Dodaje: Urząd żyje przyzwyczajeniem, a urzędnicy działają utartym schematem. Zanim ludzie zmienią przyzwyczajenie to będzie tak, że na wszelki wypadek oprócz
e-maila wyślą również tradycyjny list.

– To wzór postępowania – przekonuje Jacek Sobczak. I tłumaczy, że głupotą byłoby wydrukowanie 279 stron dokumentu, zbindowanie i przesłanie tradycyjną pocztą do radnego, a powiadomienie go o tym e-mailem.

– Musimy działać zgodnie z systemem obiegu dokumentów, instrukcją kancelaryjną i regulaminem organizacyjnym urzędu. Musimy mieć ślad, że taki dokument został oficjalnie wysłany i że dotarł do radnego Sobonia. Choćby na wypadek gdyby e-mail jednak nie dotarł - tłumaczy Sobczak.

Zmagania Urzędu Marszałkowskiego z nowymi technologiami

Zaczęło się w kwietniu, kiedy urząd kupił każdemu radnemu po laptopie wartym ponad 4 tys. zł. Wcześniej Soboń apelował żeby zamiast stosu papieru z projektami uchwał radni dostawali je pocztą elektroniczną. – Będzie taniej, wygodniej i ekologicznie – argumentował. Na zakupie kosztowanego sprzętu nie koniec.

Okazało się, że laptopy nie mają dostępu do Internetu. Dlatego radny Jacek Czerniak (SLD) oddał w czerwcu swój egzemplarz. – Materiały potrzebne na sesje Sejmiku Województwa dostajemy drogą elektroniczną, ale na służbowym laptopie nie mogę z nich korzystać. To, po co mi taka maszyna do pisania? Mam w domu komputer z Internetem i z niego będę korzystał – tłumaczył Czerniak.

Urząd postanowił też przeszkolić radnych z obsługi laptopów i korzystania z Internetu. Nauka zajęła dwa dni w malowniczo położonym ośrodku na Roztoczu. Wypad kosztował niespełna 6 tys. zł. i jak tłumaczył przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bratkowski (PSL) służył również integracji rajców.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a / 24 września 2011 o 16:43
"To wzór postępowania – przekonuje Jacek Sobczak. I tłumaczy, że głupotą byłoby wydrukowanie 279 stron dokumentu, zbindowanie i przesłanie tradycyjną pocztą do radnego, a powiadomienie go o tym e-mailem."

głupszej wypowiedzi od tej nie slyszalem. email nic nie kosztuje i dlatego mozna go wyslac wszedzie i zawsze!!
Avatar
jamci / 24 września 2011 o 09:49
Zdaje się ,że Pan Soboń jest z PIS-u, a opcja rządząca w województwie z obozu przeciwnego.
Przecież mamy kampanię wyborczą.
Avatar
listonoszk@ / 24 września 2011 o 08:54
1) list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru kosztuje 5,65 zł
2) widocznie Lubelszczyzna wcale nie jest Polską 'B', tylko Polską 'AAA+', skoro samorząd województwa stać na takie rozwiązania
Avatar
Gość / 23 września 2011 o 23:41
Jesssuuu co za durnowaty naród. Wiecznie pierdoły, podgryzanie siebie nawzajem. Tam źle i tam niedobrze.Co zrobileś dla kraju jeden z drugim ? Źle ci tutaj, to albo zakasaj rękawy i pomóż, aby było lepiej i nie trać czasu na piepszenie w necie jak baba w maglu, a jesli nie to wyjedź z kraju, Ameryka czeka, szukaj tam dolarów , leża na chodnikach. Tego już sie nie da wytrzymać.Ploty , ploty i ploty, jedna baba drugiej babie wsadzila do d..... grabie. Nie dociera wiem, bo do takich nic nie dociera. Siedzą całymi dniami w necie i zycie przelatuje im przez palce. Ponarzekają dzisiaj, jutro, pojutrze i za miesiąc i rok, i za 10 lat też będą narzekać.Tutaj są chłopy , czy gumki od kaleson. Zenada !
Jesssuuu co za durnowaty naród. Wiecznie pierdoły, podgryzanie siebie nawzajem. Tam źle i tam niedobrze.Co zrobileś dla kraju jeden z drugim ? Źle ci tutaj, to albo zakasaj rękawy i pomóż, aby było lepiej i nie trać czasu na piepszenie w necie jak baba w maglu, a jesli nie to wyjedź z kraju, Ameryka czeka, szukaj tam dolarów , leża na chodnikach. Tego już sie nie da wytrzymać.Ploty , ploty i ploty, jedna baba drugiej babie wsadzila do d..... grabie. Nie dociera wiem, bo do takich nic nie dociera. Siedzą całymi dniami w necie i zycie przelatu... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2011 o 23:14
biedny radny, ciągle ma problemy... z własnym niedowartościowaniem... super super a jak to drzewiej było, że brałeś pan zwolnienie lekarskie aby prowadzić zajęcia w projekcie w rykach...
Avatar
Gość / 23 września 2011 o 22:41
[quote name='katarzyna' timestamp='1316805091' post='539225']
brawo! w koncu ktoś poruszył temat,a to że zabrał głos ktoś kto jest wenątrz tego wszystkiego to duży plus-oby tak dalej Panie Soboń.Ułatwiajmy sobie życie,i oszczędzajmy nasze wspólne pieniądze.
[/quote]
czyżbyś sobun płeć zmienił, że za katarzynę się podajesz? weź się do pracy a nie tanich sensacji szukasz czy je wywołujesz... cynik-nikoś wyposaża się sam w elektronikę za środki samorządowe i szpanuje jaki to światowiec...
aby tylko zabrać głos dla poklasku mediów, na przemian z pruszonem dzielą się mikrofonem i w jakiejkolwiek sprawie zabierają głos jakikolwiek... aby onich napisano
[quote name='katarzyna' timestamp='1316805091' post='539225']
brawo! w koncu ktoś poruszył temat,a to że zabrał głos ktoś kto jest wenątrz tego wszystkiego to duży plus-oby tak dalej Panie Soboń.Ułatwiajmy sobie życie,i oszczędzajmy nasze wspólne pieniądze.
[/quote]
czyżbyś sobun płeć zmienił, że za katarzynę się podajesz? weź się do pracy a nie tanich sensacji szukasz czy je wywołujesz... cynik-nikoś wyposaża się sam w elektronikę za środki samorządowe i szpanuje jaki to światowiec...
aby ... rozwiń
Avatar
m / 23 września 2011 o 22:19
@up poklaskalas sobie? to teraz pomysl, jak nie pomoze to jeszcze raz...
Avatar
katarzyna / 23 września 2011 o 21:11
brawo! w koncu ktoś poruszył temat,a to że zabrał głos ktoś kto jest wenątrz tego wszystkiego to duży plus-oby tak dalej Panie Soboń.Ułatwiajmy sobie życie,i oszczędzajmy nasze wspólne pieniądze.
Avatar
a / 24 września 2011 o 16:43
"To wzór postępowania – przekonuje Jacek Sobczak. I tłumaczy, że głupotą byłoby wydrukowanie 279 stron dokumentu, zbindowanie i przesłanie tradycyjną pocztą do radnego, a powiadomienie go o tym e-mailem."

głupszej wypowiedzi od tej nie slyszalem. email nic nie kosztuje i dlatego mozna go wyslac wszedzie i zawsze!!
Avatar
jamci / 24 września 2011 o 09:49
Zdaje się ,że Pan Soboń jest z PIS-u, a opcja rządząca w województwie z obozu przeciwnego.
Przecież mamy kampanię wyborczą.
Avatar
listonoszk@ / 24 września 2011 o 08:54
1) list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru kosztuje 5,65 zł
2) widocznie Lubelszczyzna wcale nie jest Polską 'B', tylko Polską 'AAA+', skoro samorząd województwa stać na takie rozwiązania
Avatar
Gość / 23 września 2011 o 23:41
Jesssuuu co za durnowaty naród. Wiecznie pierdoły, podgryzanie siebie nawzajem. Tam źle i tam niedobrze.Co zrobileś dla kraju jeden z drugim ? Źle ci tutaj, to albo zakasaj rękawy i pomóż, aby było lepiej i nie trać czasu na piepszenie w necie jak baba w maglu, a jesli nie to wyjedź z kraju, Ameryka czeka, szukaj tam dolarów , leża na chodnikach. Tego już sie nie da wytrzymać.Ploty , ploty i ploty, jedna baba drugiej babie wsadzila do d..... grabie. Nie dociera wiem, bo do takich nic nie dociera. Siedzą całymi dniami w necie i zycie przelatuje im przez palce. Ponarzekają dzisiaj, jutro, pojutrze i za miesiąc i rok, i za 10 lat też będą narzekać.Tutaj są chłopy , czy gumki od kaleson. Zenada !
Jesssuuu co za durnowaty naród. Wiecznie pierdoły, podgryzanie siebie nawzajem. Tam źle i tam niedobrze.Co zrobileś dla kraju jeden z drugim ? Źle ci tutaj, to albo zakasaj rękawy i pomóż, aby było lepiej i nie trać czasu na piepszenie w necie jak baba w maglu, a jesli nie to wyjedź z kraju, Ameryka czeka, szukaj tam dolarów , leża na chodnikach. Tego już sie nie da wytrzymać.Ploty , ploty i ploty, jedna baba drugiej babie wsadzila do d..... grabie. Nie dociera wiem, bo do takich nic nie dociera. Siedzą całymi dniami w necie i zycie przelatu... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2011 o 23:14
biedny radny, ciągle ma problemy... z własnym niedowartościowaniem... super super a jak to drzewiej było, że brałeś pan zwolnienie lekarskie aby prowadzić zajęcia w projekcie w rykach...
Avatar
Gość / 23 września 2011 o 22:41
[quote name='katarzyna' timestamp='1316805091' post='539225']
brawo! w koncu ktoś poruszył temat,a to że zabrał głos ktoś kto jest wenątrz tego wszystkiego to duży plus-oby tak dalej Panie Soboń.Ułatwiajmy sobie życie,i oszczędzajmy nasze wspólne pieniądze.
[/quote]
czyżbyś sobun płeć zmienił, że za katarzynę się podajesz? weź się do pracy a nie tanich sensacji szukasz czy je wywołujesz... cynik-nikoś wyposaża się sam w elektronikę za środki samorządowe i szpanuje jaki to światowiec...
aby tylko zabrać głos dla poklasku mediów, na przemian z pruszonem dzielą się mikrofonem i w jakiejkolwiek sprawie zabierają głos jakikolwiek... aby onich napisano
[quote name='katarzyna' timestamp='1316805091' post='539225']
brawo! w koncu ktoś poruszył temat,a to że zabrał głos ktoś kto jest wenątrz tego wszystkiego to duży plus-oby tak dalej Panie Soboń.Ułatwiajmy sobie życie,i oszczędzajmy nasze wspólne pieniądze.
[/quote]
czyżbyś sobun płeć zmienił, że za katarzynę się podajesz? weź się do pracy a nie tanich sensacji szukasz czy je wywołujesz... cynik-nikoś wyposaża się sam w elektronikę za środki samorządowe i szpanuje jaki to światowiec...
aby ... rozwiń
Avatar
m / 23 września 2011 o 22:19
@up poklaskalas sobie? to teraz pomysl, jak nie pomoze to jeszcze raz...
Avatar
katarzyna / 23 września 2011 o 21:11
brawo! w koncu ktoś poruszył temat,a to że zabrał głos ktoś kto jest wenątrz tego wszystkiego to duży plus-oby tak dalej Panie Soboń.Ułatwiajmy sobie życie,i oszczędzajmy nasze wspólne pieniądze.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 2 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 2 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 0 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 20 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 79 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 8 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!