Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2012 r.
18:42
Edytuj ten wpis

Urząd rośnie jak na drożdżach. Dwa razy więcej urzędników marszałka

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 28 A A
462 osoby pracowało w Urzędzie Marszałkowskim w 2006 roku. W połowie 2012 r. roku zatrudnienie znala
462 osoby pracowało w Urzędzie Marszałkowskim w 2006 roku. W połowie 2012 r. roku zatrudnienie znala

Wystarczyło sześć lat, by liczba urzędników marszałka województwa prawie się podwoiła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W 2006 roku marszałek zatrudniał 462 osoby. Co roku przybywało po kilkudziesięciu pracowników. Najwięcej urzędników – 142 – dostało etat w Urzędzie Marszałkowskim w 2010 roku. Efekt? Pod koniec lipca tego roku u marszałka pracowało już 877 osób.

Jak urząd tłumaczy tak gwałtowny wzrost zatrudnienia? Przybyło mu zadań, np. związanych z ochroną środowiska. To nie wszystko. Najpierw potrzebni byli pracownicy do zadań związanych z wydawaniem unijnych pieniędzy z budżetu UE na lata 2007-2013. Później – do realizacji projektów własnych urzędu, jak np. „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”.

Większość pieniędzy na opłacenie takich pracowników daje Unia Europejska, a w przypadku Regionalnego Programu Operacyjnego – całą kwotę.

– Część osób jest zatrudnionych na czas trwania projektów. Wiedzą, że ich umowy zostaną rozwiązane – tłumaczy Leszek Burakowski, dyrektor Departamentu Organizacyjno-Prawnego w Urzędzie Marszałkowskim.

Przez sześć lat wyraźnie przybyło stanowisk pomocniczych i obsługi obsadzanych bez konkursów – z 19 na 92. To kierowcy potrzebni przy unijnych projektach oraz sprzątaczki i portierzy w budynkach wynajmowanych przez urząd. Takich pracowników jeszcze przybędzie, kiedy powstanie nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego i Lubelskie Centrum Konferencyjne.

– Wydatki na pensje są szczególnie niebezpieczne, bo są najbardziej sztywne i trudno je później zmniejszyć – mówi radny wojewódzki PiS Artur Soboń, który zapytał marszałka o wielkość zatrudnienia. – Unia płaci część wynagrodzeń, ale jak skończą się projekty, to być może ci ludzie przejdą na etaty w urzędzie. Jak można przeprowadzać zwolnienia w służbie zdrowia czy PKS Wschód, kiedy w samym urzędzie zatrudnienie rośnie? – pyta radny.

– To nieuzasadnione i demagogiczne porównanie. Zatrudnienie w urzędzie jest uzasadnione – odpowiada Burakowski.

W 2013 r. marszałek będzie musiał ciąć wydatki na promocję, kulturę, turystykę i sport – wynika z założeń do nowego budżetu. Urzędnicy nie dostaną podwyżek, okrojone będą premie i nagrody. Ale żadne zwolnienia grupowe nie są przewidziane.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
realista / 26 września 2012 o 18:59
[quote name='haryski' timestamp='1348660383' post='677978']
A teraz na spokojnie -jeszce nigdy Lubelskie nie mało tyle rozpoczętych inwstycji jak za pana marszałka Hetmana czy tego krytykanci nie widzą 1Teatr w budowie?.2lotnisko3.Urząd marszałkowski w budowie 4.Szpitale 5.Most w Kamieniu na rzece Wiśle .itd ja nie bronienie nieudaczników czy statystów ale warto porównać z innymi regionami w Polsce
[/quote]
Pomijam, że kompetencje urzędu marszałkowskiego dubluje urząd wojewódzki. Czy bez urzędasa inwestycja padnie? Nie wręcz przeciwnie. I kabaret trwa dalej: parę latarni ulicznych -sprawa polityczna. Kursowanie 11-ki też. I powiedzmy jasno. Ilość urzędasów na "zielonej wyspie" będzie wzrastała systematycznie bo jest to jedyny sposób na wynagrodzenie wiernego elektoratu. I tak co 4 lata aż ten psudodemokratyczny twór rozleci się z hukiem jak NRD
[quote name='haryski' timestamp='1348660383' post='677978']
A teraz na spokojnie -jeszce nigdy Lubelskie nie mało tyle rozpoczętych inwstycji jak za pana marszałka Hetmana czy tego krytykanci nie widzą 1Teatr w budowie?.2lotnisko3.Urząd marszałkowski w budowie 4.Szpitale 5.Most w Kamieniu na rzece Wiśle .itd ja nie bronienie nieudaczników czy statystów ale warto porównać z innymi regionami w Polsce
[/quote]
Pomijam, że kompetencje urzędu marszałkowskiego dubluje urząd wojewódzki. Czy bez urzędasa... rozwiń
Avatar
głupi wyborca sobonia / 26 września 2012 o 14:17
[quote name='haryski' timestamp='1348660383' post='677978']
A teraz na spokojnie -jeszce nigdy Lubelskie nie mało tyle rozpoczętych inwstycji jak za pana marszałka Hetmana czy tego krytykanci nie widzą 1Teatr w budowie?.2lotnisko3.Urząd marszałkowski w budowie 4.Szpitale 5.Most w Kamieniu na rzece Wiśle .itd ja nie bronienie nieudaczników czy statystów ale warto porównać z innymi regionami w Polsce
[/quote]

i te inwestycje wg, Ciebie uzasadniaja zwiekszanie zatrudnienia w urzedzie?
Avatar
haryski / 26 września 2012 o 13:53
A teraz na spokojnie -jeszce nigdy Lubelskie nie mało tyle rozpoczętych inwstycji jak za pana marszałka Hetmana czy tego krytykanci nie widzą 1Teatr w budowie?.2lotnisko3.Urząd marszałkowski w budowie 4.Szpitale 5.Most w Kamieniu na rzece Wiśle .itd ja nie bronienie nieudaczników czy statystów ale warto porównać z innymi regionami w Polsce
Avatar
jurek / 26 września 2012 o 13:16
ha,aha, uhaha kto tam panuje może psl ?? tam gdzie ich nie ma to maleje
Avatar
ANTYURZĄD / 26 września 2012 o 11:39
URZĘDAS JAK KLECHA KATOLICKI ZAWSZE BĘDZIE MIAŁ KASIORĘ, NAWET JAK JUŻ WSZYSCY AKTYWNI ZAWODOWO STRACĄ PRACĘ, WYKOŃCZENI PRZEZ URZEDASÓW ZLIKWIDUJA FIRMY, TO I TAK WW. BĘDĄ KROIĆ JAK NIE POLAKÓW TO UE!!ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI, BYLE JAKOŚĆ I TRAKTOWANIE OBYWATELI SWEGO PAŃSTWA JAK ZŁA KONIECZENGO, TO OBRAZ URZĘDNIKA W RP!!DO TEGO WYPASIONE GMACHY SIEDZIBY, KTÓRYCH NIE JEDNA PŁĄCACA NA TO PRYWATNA FIRMA,MOŻE POZAZDROŚCIĆ!!A JAKOŚĆ PAŃSTWA URZĘDNICZEGO??KTOBY SIE TYM PRZEJMOWAŁ,PRZECIEŻ NIE URZĘDAS!!
Avatar
karczoch / 26 września 2012 o 11:19
no wlasnie czlowiek szuka wykfalifikowanego specjalisty do swojej firmy na stanowisko managierskie i nie ma skad wziasc bo urzad zatrudnil wszystkich i nikt nie chce pracowac w naszych wspanialych lubelsich firmach
Avatar
ryt / 26 września 2012 o 10:50
he he "hełmofon" dobre określenie - też o tym twarzystwie słyszałem.
Avatar
ja / 26 września 2012 o 10:45
Urzędnik niczego nie wytwarza a kosztuje, to zwykłe pasożyty! Zamiast ograniczać biurokrację to się podwaja zatrudnienie w urzędach. By żyło się lepiej!
Avatar
julka / 26 września 2012 o 10:37
Cały EFS to ludzie z Chełma i okolic zatrudnieni przez byłego Marszałka p. Grabczuka !!! I co i nic ??? To koalicja i pewnie trudno ruszyć !! Ale czas najwyższy żeby ktoś tam zaczął pracować a nie urzędować !!! Panie Marszałku Hetman weż Pan to towarzycho za kark i do roboty a z 880 zrób Pan sześćset ale do pracy a nie na stan !!!! Przestań się bać wszelkiej maści " hełmofonów" - nie mylić z pracownikami tylko zarządcami - i pogoń to tałatajstwo do roboty
Avatar
redaktor / 26 września 2012 o 10:30
.........Urząd rośnie jak na drożdżach...........
Urząd się ROZRASTA a nie rośnie.Po prostu przybywa urzędników,a urząd jako budynek pozostaje taki sam.
Avatar
realista / 26 września 2012 o 18:59
[quote name='haryski' timestamp='1348660383' post='677978']
A teraz na spokojnie -jeszce nigdy Lubelskie nie mało tyle rozpoczętych inwstycji jak za pana marszałka Hetmana czy tego krytykanci nie widzą 1Teatr w budowie?.2lotnisko3.Urząd marszałkowski w budowie 4.Szpitale 5.Most w Kamieniu na rzece Wiśle .itd ja nie bronienie nieudaczników czy statystów ale warto porównać z innymi regionami w Polsce
[/quote]
Pomijam, że kompetencje urzędu marszałkowskiego dubluje urząd wojewódzki. Czy bez urzędasa inwestycja padnie? Nie wręcz przeciwnie. I kabaret trwa dalej: parę latarni ulicznych -sprawa polityczna. Kursowanie 11-ki też. I powiedzmy jasno. Ilość urzędasów na "zielonej wyspie" będzie wzrastała systematycznie bo jest to jedyny sposób na wynagrodzenie wiernego elektoratu. I tak co 4 lata aż ten psudodemokratyczny twór rozleci się z hukiem jak NRD
[quote name='haryski' timestamp='1348660383' post='677978']
A teraz na spokojnie -jeszce nigdy Lubelskie nie mało tyle rozpoczętych inwstycji jak za pana marszałka Hetmana czy tego krytykanci nie widzą 1Teatr w budowie?.2lotnisko3.Urząd marszałkowski w budowie 4.Szpitale 5.Most w Kamieniu na rzece Wiśle .itd ja nie bronienie nieudaczników czy statystów ale warto porównać z innymi regionami w Polsce
[/quote]
Pomijam, że kompetencje urzędu marszałkowskiego dubluje urząd wojewódzki. Czy bez urzędasa... rozwiń
Avatar
głupi wyborca sobonia / 26 września 2012 o 14:17
[quote name='haryski' timestamp='1348660383' post='677978']
A teraz na spokojnie -jeszce nigdy Lubelskie nie mało tyle rozpoczętych inwstycji jak za pana marszałka Hetmana czy tego krytykanci nie widzą 1Teatr w budowie?.2lotnisko3.Urząd marszałkowski w budowie 4.Szpitale 5.Most w Kamieniu na rzece Wiśle .itd ja nie bronienie nieudaczników czy statystów ale warto porównać z innymi regionami w Polsce
[/quote]

i te inwestycje wg, Ciebie uzasadniaja zwiekszanie zatrudnienia w urzedzie?
Avatar
haryski / 26 września 2012 o 13:53
A teraz na spokojnie -jeszce nigdy Lubelskie nie mało tyle rozpoczętych inwstycji jak za pana marszałka Hetmana czy tego krytykanci nie widzą 1Teatr w budowie?.2lotnisko3.Urząd marszałkowski w budowie 4.Szpitale 5.Most w Kamieniu na rzece Wiśle .itd ja nie bronienie nieudaczników czy statystów ale warto porównać z innymi regionami w Polsce
Avatar
jurek / 26 września 2012 o 13:16
ha,aha, uhaha kto tam panuje może psl ?? tam gdzie ich nie ma to maleje
Avatar
ANTYURZĄD / 26 września 2012 o 11:39
URZĘDAS JAK KLECHA KATOLICKI ZAWSZE BĘDZIE MIAŁ KASIORĘ, NAWET JAK JUŻ WSZYSCY AKTYWNI ZAWODOWO STRACĄ PRACĘ, WYKOŃCZENI PRZEZ URZEDASÓW ZLIKWIDUJA FIRMY, TO I TAK WW. BĘDĄ KROIĆ JAK NIE POLAKÓW TO UE!!ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI, BYLE JAKOŚĆ I TRAKTOWANIE OBYWATELI SWEGO PAŃSTWA JAK ZŁA KONIECZENGO, TO OBRAZ URZĘDNIKA W RP!!DO TEGO WYPASIONE GMACHY SIEDZIBY, KTÓRYCH NIE JEDNA PŁĄCACA NA TO PRYWATNA FIRMA,MOŻE POZAZDROŚCIĆ!!A JAKOŚĆ PAŃSTWA URZĘDNICZEGO??KTOBY SIE TYM PRZEJMOWAŁ,PRZECIEŻ NIE URZĘDAS!!
Avatar
karczoch / 26 września 2012 o 11:19
no wlasnie czlowiek szuka wykfalifikowanego specjalisty do swojej firmy na stanowisko managierskie i nie ma skad wziasc bo urzad zatrudnil wszystkich i nikt nie chce pracowac w naszych wspanialych lubelsich firmach
Avatar
ryt / 26 września 2012 o 10:50
he he "hełmofon" dobre określenie - też o tym twarzystwie słyszałem.
Avatar
ja / 26 września 2012 o 10:45
Urzędnik niczego nie wytwarza a kosztuje, to zwykłe pasożyty! Zamiast ograniczać biurokrację to się podwaja zatrudnienie w urzędach. By żyło się lepiej!
Avatar
julka / 26 września 2012 o 10:37
Cały EFS to ludzie z Chełma i okolic zatrudnieni przez byłego Marszałka p. Grabczuka !!! I co i nic ??? To koalicja i pewnie trudno ruszyć !! Ale czas najwyższy żeby ktoś tam zaczął pracować a nie urzędować !!! Panie Marszałku Hetman weż Pan to towarzycho za kark i do roboty a z 880 zrób Pan sześćset ale do pracy a nie na stan !!!! Przestań się bać wszelkiej maści " hełmofonów" - nie mylić z pracownikami tylko zarządcami - i pogoń to tałatajstwo do roboty
Avatar
redaktor / 26 września 2012 o 10:30
.........Urząd rośnie jak na drożdżach...........
Urząd się ROZRASTA a nie rośnie.Po prostu przybywa urzędników,a urząd jako budynek pozostaje taki sam.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 21

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!