Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2015 r.
13:07

Urządzają wybiegi dla psów w Lublinie. Gdzie powstaną?

Autor: Zdjęcie autora drs
4 15 A A

Budowę pięciu osiedlowych wybiegów dla psów zleca lubelski Urząd Miasta w ogłoszonym wczoraj przetargu. Firma, która go wygra będzie mieć trzy miesiące na urządzenie takich miejsc.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Będą one zlokalizowane:

  • przy ul. Ogródkowej niedaleko „ślimaka” prowadzącego do al. Solidarności,
  • nad Bystrzycą niedaleko ul. Romera,
  • w wąwozie obok ul. Wołyńskiej,
  • przy Koncertowej (niedaleko ul. Harnasie, ale po przeciwnej stronie)
  • oraz w wąwozie na Czubach między ul. Dziewanny i Jana Sawy po stronie ul. Dziewanny.

Każdy z wybiegów będzie mieć ogrodzenie wysokie na 1,5 metra, po dwa kosze na psie odchody (bez podajnika woreczków) oraz tabliczkę z regulaminem. Budowa wybiegu przy Ogródkowej będzie wymagać wycinki drzewek owocowych.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 12:13
Czy wybieg psow ul niepodleglosci 8
Avatar
BellaKoza / 28 sierpnia 2015 o 18:45

Spoko ,spoko... Mija "Moda na domki nad jeziorem", mija "Moda na ogródki działkowe" -a i jeszcze trochę czasu poczekajmy - i minie "Moda na posiadanie pieska w bloku"... Ludzie z czasem "dorosną" i już za kilka(góra za 10 lat) będzie na ulicach pełno bezpańskich psów... Nie frustrujcie się przeciwko psom -bo jeszcze trochę i ich "Miłośnicy" będą je masowo na ulice i do lasów wyrzucać/wywozić. Podobnie jak za około 10 -15 lat opustoszeją kościoły, tak i psw w blokach będzie o ponad 90% mniej.

Avatar
G / 28 sierpnia 2015 o 18:03

ludzie jesteście śmieszni!! przyjechaliście ze wsi do miasta i się rządzicie jak pany!! chcecie żeby wam trawka rosła bo niby tak zieleń kochacie a założę się że kwiatków w domu macie jak na lekarstwo. skarżycie się że pies wam pod blokiem śmieci odchodami, ale sami to się migacie żeby za śmieci nie płacić ewentualnie do lasu wywieść żeby tylko od siebie odgarnąć. pies sika i niszczy krzaczki? a zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób sam niszczysz środowisko swoim śmierdzącym g*wnem? byle spuścić w klozecie, odgarnąć od siebie i będzie ok, reszta cie nie obchodzi.... 
W I E Ś N I A C T W O 

ludzie jesteście śmieszni!! przyjechaliście ze wsi do miasta i się rządzicie jak pany!! chcecie żeby wam trawka rosła bo niby tak zieleń kochacie a założę się że kwiatków w domu macie jak na lekarstwo. skarżycie się że pies wam pod blokiem śmieci odchodami, ale sami to się migacie żeby za śmieci nie płacić ewentualnie do lasu wywieść żeby tylko od siebie odgarnąć. pies sika i niszczy krzaczki? a zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób sam niszczysz środowisko swoim śmierdzącym g*wnem? byle spuścić w klozecie, odgarnąć od siebie i będzie ok... rozwiń

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 08:21
Mam psa i z niecierpliwością czekam na wybieg, na którym będę mogła puścić psa luzem bez obawy, że wpadnie pod samochód albo wytarza się w ludzkim gównie. Mam dosyć szczekających na widok psa ludzi.
Avatar
bbb / 27 sierpnia 2015 o 11:29

Wybiegi są efektem głosowania tysięcy mieszkańców w budżecie obywatelskim, więc  tych kilka komentarzy od wieśniaków, którzy kojarzą z domu rodzinnego psa na łańcuchu - nie ma znaczenia!

A na wybieg można przychodzić o różnych porach i omijać nielubiane osobniki.

Skoro wybiegi są efektem głosowania tysięcy mieszkańców to samo głosowanie było błędem. Ludzie bez psów nie powinni mieć prawa głosu. Kwestia wybiegów powinna być skierowana wyłącznie do właścicieli psów. I nie mówię że jest to całkiem zły pomysł ale dla większości się on nie sprawdzi.

Skoro wybiegi są efektem głosowania tysięcy mieszkańców to samo głosowanie było błędem. Ludzie bez psów nie powinni mieć prawa głosu. Kwestia wybiegów powinna być skierowana wyłącznie do właścicieli psów. I nie mówię że jest to całkiem zły pomysł ale dla większości się on nie sprawdzi.

rozwiń
Avatar
aaa / 27 sierpnia 2015 o 08:03

Wybiegi są efektem głosowania tysięcy mieszkańców w budżecie obywatelskim, więc  tych kilka komentarzy od wieśniaków, którzy kojarzą z domu rodzinnego psa na łańcuchu - nie ma znaczenia!

A na wybieg można przychodzić o różnych porach i omijać nielubiane osobniki.

Avatar
gość / 26 sierpnia 2015 o 20:22

zabronić trzymania psów w blokowiskach, bo żal patrzeć na uschnięte drzewa, krzewy, trawniki obsrywanie i obsikiwane przez psy, niech sobie właściciele psów wykupią teren, ogrodzą i tam wyprowadzają swoje pupilki, albo dodatkowo obciążyć co miesiąc np. po 10 zł na nowe nasadzenia drzew i krzewów i rekultywację trawników. Nie dosyć, że mamy suszę te jeszcze te cholerne srają i sikają po całej zieleni.

Aleś ty "mądry",a jaki kulturalny! w ogóle tacy jak ty mają problem ze wzrokiem dostrzegając tylko psie kupy. Ja widzę znacznie więcej syfiarstwa ludzkiego,deptania po trawnikach. 

W tej chwili banda młodocianych radośnie wydeptuje klomby pod moim blokiem drąc się wniebogłosy. Każdy jest na to głuchy i ślepy. Wieczorem przyjdą "swojaki" z flaszkami,a zostawiane przez nich śmierdzące skarpety i brudne gacie to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie mówiąc o tym, że psie wybiegi istnieją w każdym cywilizowanym kraju,a u nas wszystko źle.

Aleś ty "mądry",a jaki kulturalny! w ogóle tacy jak ty mają problem ze wzrokiem dostrzegając tylko psie kupy. Ja widzę znacznie więcej syfiarstwa ludzkiego,deptania po trawnikach. 

W tej chwili banda młodocianych radośnie wydeptuje klomby pod moim blokiem drąc się wniebogłosy. Każdy jest na to głuchy i ślepy. Wieczorem przyjdą "swojaki" z flaszkami,a zostawiane przez nich śmierdzące skarpety i brudne gacie to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie mówiąc o tym, że psie wybiegi istnieją w każdym cywilizowanym kraju,a... rozwiń

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 19:02
Z obserwacji: psy są ogólnie mówiąc bardziej kulturalne od swoich tzw. panów; właściciel psa na spacerze jest z reguły prostakiem wyjątkowym...
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 18:56

A co zrobić z ludźmi, którzy sikają w krzakach, pod drzewami i wyrzucają co tylko im przeszkadza na trawniki? Jakie kary na nich nałożyć, a może wywieźć na wiochę, z której przyjechali, bo tylko pod oborą się dobrze czują? W mieście psy były, są i będą, a kmioty - flejtuchy mogą wrócić skąd przyjechali.

psy dla mądrych ludzi, którzy wyprowadzają psa aby się załatwił z dla od blokowisk, a nie pustych takich jak ty

psy dla mądrych ludzi, którzy wyprowadzają psa aby się załatwił z dla od blokowisk, a nie pustych takich jak ty

rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 18:01
na tych wybiegach nalezy trzymać wysokopłatnych urzędasów z ratusza
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 12:13
Czy wybieg psow ul niepodleglosci 8
Avatar
BellaKoza / 28 sierpnia 2015 o 18:45

Spoko ,spoko... Mija "Moda na domki nad jeziorem", mija "Moda na ogródki działkowe" -a i jeszcze trochę czasu poczekajmy - i minie "Moda na posiadanie pieska w bloku"... Ludzie z czasem "dorosną" i już za kilka(góra za 10 lat) będzie na ulicach pełno bezpańskich psów... Nie frustrujcie się przeciwko psom -bo jeszcze trochę i ich "Miłośnicy" będą je masowo na ulice i do lasów wyrzucać/wywozić. Podobnie jak za około 10 -15 lat opustoszeją kościoły, tak i psw w blokach będzie o ponad 90% mniej.

Avatar
G / 28 sierpnia 2015 o 18:03

ludzie jesteście śmieszni!! przyjechaliście ze wsi do miasta i się rządzicie jak pany!! chcecie żeby wam trawka rosła bo niby tak zieleń kochacie a założę się że kwiatków w domu macie jak na lekarstwo. skarżycie się że pies wam pod blokiem śmieci odchodami, ale sami to się migacie żeby za śmieci nie płacić ewentualnie do lasu wywieść żeby tylko od siebie odgarnąć. pies sika i niszczy krzaczki? a zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób sam niszczysz środowisko swoim śmierdzącym g*wnem? byle spuścić w klozecie, odgarnąć od siebie i będzie ok, reszta cie nie obchodzi.... 
W I E Ś N I A C T W O 

ludzie jesteście śmieszni!! przyjechaliście ze wsi do miasta i się rządzicie jak pany!! chcecie żeby wam trawka rosła bo niby tak zieleń kochacie a założę się że kwiatków w domu macie jak na lekarstwo. skarżycie się że pies wam pod blokiem śmieci odchodami, ale sami to się migacie żeby za śmieci nie płacić ewentualnie do lasu wywieść żeby tylko od siebie odgarnąć. pies sika i niszczy krzaczki? a zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób sam niszczysz środowisko swoim śmierdzącym g*wnem? byle spuścić w klozecie, odgarnąć od siebie i będzie ok... rozwiń

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 08:21
Mam psa i z niecierpliwością czekam na wybieg, na którym będę mogła puścić psa luzem bez obawy, że wpadnie pod samochód albo wytarza się w ludzkim gównie. Mam dosyć szczekających na widok psa ludzi.
Avatar
bbb / 27 sierpnia 2015 o 11:29

Wybiegi są efektem głosowania tysięcy mieszkańców w budżecie obywatelskim, więc  tych kilka komentarzy od wieśniaków, którzy kojarzą z domu rodzinnego psa na łańcuchu - nie ma znaczenia!

A na wybieg można przychodzić o różnych porach i omijać nielubiane osobniki.

Skoro wybiegi są efektem głosowania tysięcy mieszkańców to samo głosowanie było błędem. Ludzie bez psów nie powinni mieć prawa głosu. Kwestia wybiegów powinna być skierowana wyłącznie do właścicieli psów. I nie mówię że jest to całkiem zły pomysł ale dla większości się on nie sprawdzi.

Skoro wybiegi są efektem głosowania tysięcy mieszkańców to samo głosowanie było błędem. Ludzie bez psów nie powinni mieć prawa głosu. Kwestia wybiegów powinna być skierowana wyłącznie do właścicieli psów. I nie mówię że jest to całkiem zły pomysł ale dla większości się on nie sprawdzi.

rozwiń
Avatar
aaa / 27 sierpnia 2015 o 08:03

Wybiegi są efektem głosowania tysięcy mieszkańców w budżecie obywatelskim, więc  tych kilka komentarzy od wieśniaków, którzy kojarzą z domu rodzinnego psa na łańcuchu - nie ma znaczenia!

A na wybieg można przychodzić o różnych porach i omijać nielubiane osobniki.

Avatar
gość / 26 sierpnia 2015 o 20:22

zabronić trzymania psów w blokowiskach, bo żal patrzeć na uschnięte drzewa, krzewy, trawniki obsrywanie i obsikiwane przez psy, niech sobie właściciele psów wykupią teren, ogrodzą i tam wyprowadzają swoje pupilki, albo dodatkowo obciążyć co miesiąc np. po 10 zł na nowe nasadzenia drzew i krzewów i rekultywację trawników. Nie dosyć, że mamy suszę te jeszcze te cholerne srają i sikają po całej zieleni.

Aleś ty "mądry",a jaki kulturalny! w ogóle tacy jak ty mają problem ze wzrokiem dostrzegając tylko psie kupy. Ja widzę znacznie więcej syfiarstwa ludzkiego,deptania po trawnikach. 

W tej chwili banda młodocianych radośnie wydeptuje klomby pod moim blokiem drąc się wniebogłosy. Każdy jest na to głuchy i ślepy. Wieczorem przyjdą "swojaki" z flaszkami,a zostawiane przez nich śmierdzące skarpety i brudne gacie to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie mówiąc o tym, że psie wybiegi istnieją w każdym cywilizowanym kraju,a u nas wszystko źle.

Aleś ty "mądry",a jaki kulturalny! w ogóle tacy jak ty mają problem ze wzrokiem dostrzegając tylko psie kupy. Ja widzę znacznie więcej syfiarstwa ludzkiego,deptania po trawnikach. 

W tej chwili banda młodocianych radośnie wydeptuje klomby pod moim blokiem drąc się wniebogłosy. Każdy jest na to głuchy i ślepy. Wieczorem przyjdą "swojaki" z flaszkami,a zostawiane przez nich śmierdzące skarpety i brudne gacie to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie mówiąc o tym, że psie wybiegi istnieją w każdym cywilizowanym kraju,a... rozwiń

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 19:02
Z obserwacji: psy są ogólnie mówiąc bardziej kulturalne od swoich tzw. panów; właściciel psa na spacerze jest z reguły prostakiem wyjątkowym...
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 18:56

A co zrobić z ludźmi, którzy sikają w krzakach, pod drzewami i wyrzucają co tylko im przeszkadza na trawniki? Jakie kary na nich nałożyć, a może wywieźć na wiochę, z której przyjechali, bo tylko pod oborą się dobrze czują? W mieście psy były, są i będą, a kmioty - flejtuchy mogą wrócić skąd przyjechali.

psy dla mądrych ludzi, którzy wyprowadzają psa aby się załatwił z dla od blokowisk, a nie pustych takich jak ty

psy dla mądrych ludzi, którzy wyprowadzają psa aby się załatwił z dla od blokowisk, a nie pustych takich jak ty

rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 18:01
na tych wybiegach nalezy trzymać wysokopłatnych urzędasów z ratusza
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 26

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!