czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Urzędnicy od dróg mają w nosie sąd. Prezydent ukarany grzywną siedem razy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2014, 19:45
Autor: Dominik Smaga

Co najmniej siedem razy sąd ukarał grzywną prezydenta miasta za grzechy Zarządu Dróg i Mostów. Urzędnicy nie rozpatrywali wniosków o udzielenie informacji nawet wtedy, gdy nakazywał im to sąd. Nie przekazywali też do sądu skarg na swą bezczynność, choć mieli obowiązek to zrobić

Ta sprawa ciągnęła się miesiącami. 23 grudnia 2012 r. mieszkaniec Lublina złożył do Zarządu Dróg i Mostów sześć wniosków o udostępnienie informacji publicznej. Interesowały go m.in. dane dotyczące sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy z ul. Związkową, ul. Jana Pawła II z ul. Filaretów, czy też na przejściu dla pieszych przez Krańcową.

Urzędnicy, zgodnie z prawem, mieli dwa tygodnie na to, by udzielić informacji lub odmówić jej przekazania. Czas mijał, ale pan Krzysztof nie dostał takiej odpowiedzi. W końcu stracił cierpliwość i skierował sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Tu, w marcu ubiegłego roku, zapadła cała seria wyroków zobowiązująca Zarząd Dróg i Mostów do rozpatrzenia wniosku.

Zarząd Dróg i Mostów nie wykonał tych wyroków, więc pan Krzysztof w październiku 2013 r. złożył z tego powodu skargi, które miasto miało obowiązek przekazać Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu. Ale urzędnicy tego nie zrobili.

W grudniu 2013 r. do sądu trafiły wnioski pana Krzysztofa o wymierzenie prezydentowi miasta (jako organowi administracji, a nie konkretnej osobie) kar za nieprzekazanie skarg. Sąd zażądał od miasta, by ustosunkowało się do sprawy, ale odpowiedzi nie dostał. W końcu, w maju 2014 r., WSA wydał sześć postanowień o wymierzeniu prezydentowi miasta 200-złotowej grzywny.

- Będziemy wyjaśniać, gdzie i na jakim etapie pojawił się błąd, skutkujący nałożeniem grzywny - stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

- Odpowiedzi, owszem, w końcu dostałem, ale można dyskutować, czy są kompletne. Moje skargi na niewykonanie wyroku mimo wszystko powinny być przekazane do sądu, a nadal nie zostały - mówi Krzysztof Kowalik.

W październiku, również za jego sprawą, sąd nałożył kolejną grzywnę na prezydenta miasta, też za to, że urzędnicy nie przekazali skargi. A Kowalik zapowiada skierowanie do sądu kolejnych dwóch spraw, w których czeka na udostępnienie informacji. Szykuje też skargę do prezydenta na Zarząd Dróg i Mostów. - Powinien podjąć jakieś decyzje wynikające z odpowiedzialności pracowników, bo takich wyroków mam w ręku już kilkanaście.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin drogi sąd
zenonzeżłóbka
www.DOBRYURZEDNIK.pl
www.DOBRYURZEDNIK.pl
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zenonzeżłóbka
zenonzeżłóbka (25 listopada 2014 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

DOBRYURZEDNIK napiętnować trzeba złe działanie urzędników, ale nie chodzi tu o Specustawę Drogową, bo bez niej nie byłoby tych dróg.

Chodzi o to, żeby te drogi budować jak najlepiej. Żeby nie było takich sytuacji jak na Al. Solidarności, Zelwerowicza, Wojtasa, gdzie pod pozorem budowy dwupasmowej drogi głównej - dzieli się osiedla, nie robi mieszkańcom zjazdów, bo "krzywa drugiego stopnia na to nie pozwala".

Czyli wydaje się XYZ publicznych milionów na drogę ale Ty sam musisz zapłacić za wjazd na posesję jeśli tylko dostaniesz pozwolenie, a osiedle musi w całości wyjść z transparentami i blokować drogę krajową? Rachunek jest poniżej kreski, wszyscy na tym tracą - a miasto najbardziej, bo skutecznie (to to już od kilkudziesięciu lat) odstrasza potencjalnych inwestorów i niszczy małe i średnie firmy.

P.S. Jakbyście jechali z Kurowa na S17 to zwróćcie uwagę, że na łącznicy jakieś 80 metrów od samej ekspresówki jest zrobiony zjazd na działkę. Można? Można!

Rozwiń
www.DOBRYURZEDNIK.pl
www.DOBRYURZEDNIK.pl (25 listopada 2014 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zapraszam do poważnej  dyskusji, na Forum Dziennika Wschodniego : Może czas odwołać Pana Dyrektora Kazimierza Pidek ? Może czas by urzędnicy ponosili odpowiedzialność za swoje błędy? 

Zapraszam do dyskusji : link do tematu na formum

Rozwiń
www.DOBRYURZEDNIK.pl
www.DOBRYURZEDNIK.pl (25 listopada 2014 o 16:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chyba już czas by rozpocząć publiczną dyskusję nad tym co dzieje się w Zarządzie Dróg i Mostów. Sprawy , które trafiają do prasy to jedynie "wierzchołek góry" patologii z jaką spotykają się mieszkańcy w Zarządzie Dróg i Mostów w Lublinie. Dla jasności - w ZDiM pracują też fajni , kompetentni urzędnicy. Przykre jest to, że ocena i fala krytyki jaka dotyczy ZDiM również bije w nich. Tak czy inaczej mamy nadzieję, że Prezydent Krzysztof Żuk, w nowej kadencji zmierzy się z problemami na jakie wskazują mieszkańcy Lublina. Jako serwis dobryurzednik.pl od dawna wskazujemy na skalę patologicznych zachowań i działań urzędników ZDiM w Lublinie .  Do grzechów głównych na jakie wskazujemy jest brak znajomości przez urzędników procedur i przepisów prawa . ( szczególnie w zagadnieniach spec ustawy drogowej, którą ZDiM wykorzystuje do uzyskania zgody na realizację swoich inwestycji) . Czy nadszedł czas by wszystkim tym patologiom powiedzieć STOP ? Czy jako mieszkańcy musimy jeszcze mocniej do tego dojrzeć? Wraz z powołaniem nowej Rady Miasta chcemy poprawiać działanie ZDiM. W jedności siła... więc zapraszamy do wspólnego motywowania Dyrektorów z ZDiM.

b.c www.dobryurzednik.pl

Rozwiń
mastif
mastif (25 listopada 2014 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Obaj panowie, zarówno KK jak i AF najwyraźniej prezentują ten sam poziom paranoi w zakresie informacji publicznej, który zaprezentowali Państwo J.M. Rokita z żoną w samolocie z Monachium. "Ratujcie mnie, ludzie ratujcie, nie chcą mi udostępnić informacji...", która na marginesie nie jest w większości przypadków do niczego potrzebna.

Rozwiń
BudŻet
BudŻet (25 listopada 2014 o 13:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z siebie się śmiej i to szybko, bo wkrótce będziesz płakał rzewnymi łzami za naruszanie prywatności, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o d.i.p oraz przypisywania osobom prywatnym członkostwa w takiej czy innej partii politycznej.


Z siebie się spróbuj pośmiać mały duchem - żałosny i zaślepiony człowieku.

Z siebie się pośmiej...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!