Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2009 r.
21:25
Edytuj ten wpis

Urzędniczy galimatias na ul. Mackiewicza

0 3 A A

Czy ul. Józefa Mackiewicza zniknie z planu miasta? Tego obawiają się jej mieszkańcy. Okazało się, że miejską drogę wybudowano na prywatnej posesji. Właściciel działki uspokaja: nie zamierzam zamykać ulicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To jakiś absurd, zapewne efekt urzędowego bałaganu – mówi Jarosław Szacoń, z zarządu wspólnoty mieszkaniowej z ul. Mackiewicza 21. – Nie wiem, jak miasto mogło zrobić ulicę na prywatnym gruncie? Dla nas może to oznaczać poważne kłopoty, np. brak dojazdu.

Niepokój mieszkańców rośnie od piątku, kiedy przed ich blokiem pojawili się geodeci. Wytyczali granice sąsiedniej działki, na której firma TBV buduje nowe mieszkania. Ustalili, że prywatny grunt obejmuje miejską drogę i niemal styka się z blokiem nr 21.

– Granica biegnie tuż przed wjazdem do naszych garaży – dodaje Szacoń. – Dla nas to może być katastrofa. Nie wiem, kto do tego dopuścił. Jak można było wydać zgodę na postawienie sąsiedniego bloku?

W ostatnich tygodniach mieszkańcy domagali się poprawy bezpieczeństwa na swojej ulicy. Chcieli, by miasto ułożyło progi zwalniające i postawiło znaki ograniczenia prędkości.

– Teraz problem piratów drogowych może rozwiązać się sam, po prostu zamkną nam ulice – ironizuje Szacoń.

Developer studzi nastroje mieszkańców i zapewnia, że o tego typu rozwiązaniach nie ma mowy. Grunty firmy TBV zostały podzielone na kilka części, z czego dwie zajmie pas jezdni.

– Nie jestem samobójcą – zapewnia Wojciech Dzioba, prezes TBV. – Pomiary nie oznaczają, że zagrodzimy teren. Przekazaliśmy już miastu odpowiednie działki. Będzie na nich ulica, która ma służyć także przyszłym mieszkańcom naszych bloków. Poza tym, miasto zawsze mogłoby nas wywłaszczyć i samo zdecydować o przeznaczeniu terenu pod inwestycję publiczną. Nie chcemy więc doprowadzać do konfliktu.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
geo / 11 sierpnia 2009 o 17:08
od geodetów to się proszę od...czepić :-)
Avatar
sader / 11 sierpnia 2009 o 12:07
podobna sprawa do tej jaką ma burmisztrz Łęcznej. należałoby znależc winnych tego zaniedbania!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wir / 11 sierpnia 2009 o 07:29
Działek nie mierzył "odpowiedni geodeta", dlatego wyszło jak wyszło .
Avatar
geo / 11 sierpnia 2009 o 17:08
od geodetów to się proszę od...czepić :-)
Avatar
sader / 11 sierpnia 2009 o 12:07
podobna sprawa do tej jaką ma burmisztrz Łęcznej. należałoby znależc winnych tego zaniedbania!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wir / 11 sierpnia 2009 o 07:29
Działek nie mierzył "odpowiedni geodeta", dlatego wyszło jak wyszło .
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 2

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 9 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO] 3 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 3 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 20 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!