Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2010 r.
7:19
Edytuj ten wpis

Urzędnik Ratusza jest oskarżony o przekroczenie uprawnień

0 16 A A

Po śledztwie przeprowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, prokuratura oskarżyła Pawła D., zastępcę dyrektora jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego w Lublinie. Urzędnik miał ustawić nabór na przyjęcie pracownika do swojego wydziału.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Rejonowego w Lublinie.

– Urzędnik został oskarżony o przekroczenie uprawnień i ułatwienie jednej z kandydatek uzyskania stanowiska w Urzędzie Miejskim w Lublinie – mówi Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Śledztwo prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne po zgłoszeniu, że jedna z nowo zatrudnionych urzędniczek nie została przyjęta do pracy w UM w sposób uczciwy. Chodziło o kobietę, która najpierw pracowała w Ratuszu czasowo (zastępowała chorą urzędniczkę).

Jesienią ub. roku zwolniło się w wydziale stanowisko, bo jedna z pracownic odeszła na emeryturę. Urząd Miejski w Lublinie ogłosił konkurs. Ogłoszenie ukazało się na stronie internetowej i tablicach ogłoszeń.
Wymagane kwalifikacje konkursowe określił Paweł D., zastępca dyrektora wydziału, w którym szukano pracownika. Nowy urzędnik miał mieć m.in. doświadczenie w pracy w administracji, wykształcenie wyższe o kierunku administracja, znać język angielski i niemiecki. Już to, według prokuratury, było ustaleniem kryteriów z myślą o konkretnej osobie. Wcześniej na podobne stanowiska szukano nie tylko absolwentów administracji.

Komisji konkursowej przewodniczył Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Zgłosiło się 13 kandydatów. Okazało się, że warunki formalne spełnia tylko pięciu. Zostali zaproszeni do wzięcia udziału w drugim etapie: rozwiązywali test z wiedzy m.in. o pracy samorządu i kodeksu postępowania administracyjnego.
Prokuratura zarzuciła Pawłowi D. to, że dzień przed konkursem przekazał kandydatce testy wraz z odpowiedziami. Kobieta, jako jedyna, zaliczyła część pisemną rekrutacji. Porozmawiała jeszcze z komisją i dostała posadę.

Na przesłuchaniu w prokuraturze Paweł D. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Wczoraj jak zwykle pracował w urzędzie. – Jestem pewien, że to postępowanie skończy się dla mnie dobrze – stwierdził pytany o oskarżenie.

Wczoraj nie udało się nam uzyskać z Urzędu Miejskiego w Lublinie odpowiedzi na pytanie, czy prezydent wciąż darzy zaufaniem oskarżonego urzędnika i kobietę, która miała skorzystać z jego pomocy.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sinadal / 7 lipca 2010 o 19:44
Jeżeli jednego z Deptakowców nie ukarano ( Adaś Chrząszczyk) za to że dał sympatii mieszkanie to inni też kręcą lody. Tak Im dopomóż Bóg.
Avatar
Gość / 7 lipca 2010 o 13:12
Urzędnik Ratusza jest oskarżony o przekroczenie uprawnień

Dlaczego mnie to nie dziwi...?
Avatar
folkatka / 7 lipca 2010 o 10:53
to akurat nie kwalifikuje się pod ustawianie. To są MINIMALNE kwalifikacje jakie KAŻDY urzędnik powinien mieć.....
===============================

Paweł, otóż znajomość niemieckiego raczej nie jest niezbedna w pracy urzedowej. Podobnie jest ze skończona administracją. Na wielu stanowiskach konieczne sa osoby po innych kierunkach. Byłoby głupio, gdyby np. w Wydziale Architektury i Budownictwa nie pracował ktos po architekturze, prawda?
Avatar
barbapapa / 7 lipca 2010 o 10:35
Nie od dzis wiadomo ze wiekszosc konkursow to tzw. ustawki partyjno-kolesiowskie!!Tak bylo od lat, jest i bedzie zapewne jeszcze dlugo.I to wszytko niezaleznie czy kandydat jest PISem naznaczony czy PO....to wszytko kpina i obłuda!!!!I mowia o tym otwarcie "wygrani" pracownicy, dyrektorzy!!!Skandal!!
Avatar
Goldi / 7 lipca 2010 o 10:10
KOLESIOSTWO, NEPOTYZM I UKŁADY to jest prawdziwy obraz przyjęć do Urzędu Miasta. WSZYSCY PODKREŚLAM WSZYSCY przyjmowani do lubelskich urzędów są przyjmowani po znajomości lub mają wcześniej wgląd w testy. Te całe nabory na stronie BIP-u, ogłoszenia na tablicach to ŻAŁOSNA FARSA bo i tak wiadomo od razu kto zostanie przyjęty. Lubelskie Urzędy: Miasta, Wojewódzki, Marszałkowski, Starostwo Powiatowe to jest jedno wielkie szambo przeżarte układzikami , kolesiostwem gdzie nikt z zewnątrz nie ma wstępu, choćby miał bardzo dobre kwalifikacje.
Avatar
zomo / 7 lipca 2010 o 10:06
"Jestem pewien, że to postępowanie skończy się dla mnie dobrze – stwierdził pytany o oskarżenie" - my też jesteśmy tego na 100% pewni
Avatar
Gość / 7 lipca 2010 o 09:28
No chyba dużo forsy wpłynęło skoro konkursy wygrywają najlepsi fachowcy - oni to potrafią
Avatar
~zorro~ / 7 lipca 2010 o 09:25
A cuż w tym sziwnego że w administracji szuka się kandydatów po administracji. Tylko że wśród członków PIś są tylko socjologowie i teolodzy,
Przykład Radny Targoński jest teologiem i szefuje działowi kadr z aintratne pieniądze zgroza
Avatar
crx / 7 lipca 2010 o 09:23
Paradoksalnie tylko za tzw."socjalizmu" był postęp na Lubelszczyźnie.Tam potrzeba rządów silnej reki ,a nie tzw."demokracji".Jeśli uważacie,że wiele ostatnio zrobiono to sprawdźcie ile "unijnej jałmużny" wpłynęło przez ostatnie lata i będzie odpowiedź.Oczywiście ta informacja tylko dla "myślących".
Avatar
Gość / 7 lipca 2010 o 09:22
Konkursami drażnią tylko ludzi, po co je robić , kiedy wiadomo kto ma pracę dostać. Pic na wodę....
Testy nie powinny być przygotowywane przez urzędników organizujących konkursy, wskazana pełna tajność i wówczas byłoby sprawiedliwie, najlepszy przechodzi.
Avatar
Sinadal / 7 lipca 2010 o 19:44
Jeżeli jednego z Deptakowców nie ukarano ( Adaś Chrząszczyk) za to że dał sympatii mieszkanie to inni też kręcą lody. Tak Im dopomóż Bóg.
Avatar
Gość / 7 lipca 2010 o 13:12
Urzędnik Ratusza jest oskarżony o przekroczenie uprawnień

Dlaczego mnie to nie dziwi...?
Avatar
folkatka / 7 lipca 2010 o 10:53
to akurat nie kwalifikuje się pod ustawianie. To są MINIMALNE kwalifikacje jakie KAŻDY urzędnik powinien mieć.....
===============================

Paweł, otóż znajomość niemieckiego raczej nie jest niezbedna w pracy urzedowej. Podobnie jest ze skończona administracją. Na wielu stanowiskach konieczne sa osoby po innych kierunkach. Byłoby głupio, gdyby np. w Wydziale Architektury i Budownictwa nie pracował ktos po architekturze, prawda?
Avatar
barbapapa / 7 lipca 2010 o 10:35
Nie od dzis wiadomo ze wiekszosc konkursow to tzw. ustawki partyjno-kolesiowskie!!Tak bylo od lat, jest i bedzie zapewne jeszcze dlugo.I to wszytko niezaleznie czy kandydat jest PISem naznaczony czy PO....to wszytko kpina i obłuda!!!!I mowia o tym otwarcie "wygrani" pracownicy, dyrektorzy!!!Skandal!!
Avatar
Goldi / 7 lipca 2010 o 10:10
KOLESIOSTWO, NEPOTYZM I UKŁADY to jest prawdziwy obraz przyjęć do Urzędu Miasta. WSZYSCY PODKREŚLAM WSZYSCY przyjmowani do lubelskich urzędów są przyjmowani po znajomości lub mają wcześniej wgląd w testy. Te całe nabory na stronie BIP-u, ogłoszenia na tablicach to ŻAŁOSNA FARSA bo i tak wiadomo od razu kto zostanie przyjęty. Lubelskie Urzędy: Miasta, Wojewódzki, Marszałkowski, Starostwo Powiatowe to jest jedno wielkie szambo przeżarte układzikami , kolesiostwem gdzie nikt z zewnątrz nie ma wstępu, choćby miał bardzo dobre kwalifikacje.
Avatar
zomo / 7 lipca 2010 o 10:06
"Jestem pewien, że to postępowanie skończy się dla mnie dobrze – stwierdził pytany o oskarżenie" - my też jesteśmy tego na 100% pewni
Avatar
Gość / 7 lipca 2010 o 09:28
No chyba dużo forsy wpłynęło skoro konkursy wygrywają najlepsi fachowcy - oni to potrafią
Avatar
~zorro~ / 7 lipca 2010 o 09:25
A cuż w tym sziwnego że w administracji szuka się kandydatów po administracji. Tylko że wśród członków PIś są tylko socjologowie i teolodzy,
Przykład Radny Targoński jest teologiem i szefuje działowi kadr z aintratne pieniądze zgroza
Avatar
crx / 7 lipca 2010 o 09:23
Paradoksalnie tylko za tzw."socjalizmu" był postęp na Lubelszczyźnie.Tam potrzeba rządów silnej reki ,a nie tzw."demokracji".Jeśli uważacie,że wiele ostatnio zrobiono to sprawdźcie ile "unijnej jałmużny" wpłynęło przez ostatnie lata i będzie odpowiedź.Oczywiście ta informacja tylko dla "myślących".
Avatar
Gość / 7 lipca 2010 o 09:22
Konkursami drażnią tylko ludzi, po co je robić , kiedy wiadomo kto ma pracę dostać. Pic na wodę....
Testy nie powinny być przygotowywane przez urzędników organizujących konkursy, wskazana pełna tajność i wówczas byłoby sprawiedliwie, najlepszy przechodzi.